Regulamin I SzLM

Moderatorzy: redjok, kolokwium

Regulamin I SzLM

Postprzez redjok » 06 lip 2009, 20:11

REGULAMIN LM

1. LM składa się z eliminacji oraz właściwych rozgrywek. We właściwych rozgrywkach bierze udział 14 graczy podzielonych w fazie grupowej na 2 grupy po 7 graczy.
2. W eliminacjach może wziąć każda osoba zarejestrowana na tym forum. Można grać tylko na jednym nicku. Gracze w fazie eliminacji zostaną podzieleni na grupy tak aby po zakończeniu eliminacji pozostało 8 zawodników.
3. Zasady punktacji: duże punkty (faza grupowa i eliminacyjna)– za zwycięstwo 2pkt, remis 1pkt, przegrana 0pkt ; małe punkty przyznawane za każdą partię – wygrana 1 pkt, remis ½ pkt, przegrana 0 pkt.
4. W fazie eliminacyjnej i grupowej gracze grają w grupach systemem każdy z każdym po dwie partie (jedną białymi, drugą czarnymi). Po rozegraniu wszystkich spotkań z każdej grupy do dalszej fazy rozgrywek przechodzi czterech najlepszych graczy (z największą ilością dużych punktów). W przypadku równej ilości dużych punktów o awansie decydują małe punkty, a jeśli w nich też będzie remis następuje dogrywka. W dogrywce gracze grają 1 partię białymi i jedną czarnymi aż do uzyskania przewagi przez któregoś z nich (po każdych dwóch partiach). Np. jeśli gracz A wygrał jedną partię a gracz B drugą to jest 1:1 i gracze grają kolejne dwie partie. Jeśli gracz A wygrał pierwszą a drugą zremisował to jest 1,5:0,5 i przechodzi gracz A.
5. W fazie pucharowej gracze grają 4 partie po 2 białymi i 2 czarnymi. W przypadku remisu następuje dogrywka analogicznie jak w pkt 4 złożona z 2 partii (1 białe i jedna czarne.)
6. Finał!!! – Finałowa rozgrywka jest prowadzona do 4 wygranych, remisy się nie liczą. O tym który gracz pierwszy gra białymi decyduje losowanie. Tak samo rozgrywa się mecz o 3-4 miejsce.
7. Partie LM będą rozgrywane na serwerze Kurnik.
8. Czas na partię 10 minut.
9. Wyniki są zgłaszane na forum w temacie Liga Mistrzów (albo specjalnie założonym – do dyskusji) przez gracza, który wygrał dane spotkanie – niezależnie od fazy rozgrywek, w przypadku remisu zgłoszenia dokonują obaj gracze.
10. Zgłoszenia do LM należy kierować do mnie (Fleszu) na priv z podaniem nicka, którego gracz będzie używał na Kurniku oraz numerem gg.
11. Lista wszystkich uczestników oraz rozlosowane grupy zostaną opublikowanie przed rozpoczęciem LM.
12. Zabronione jest oszukiwanie a w szczególności używanie programów szachowych. Gracz oszukujący zostanie bezpowrotnie zbanowany z LM.
13. Wszystkie spotkania muszą zostać rozegrane w czasie wyznaczonym dla danej fazy rozgrywek. Gracze między sobą ustalają termin spotkania. Jeśli jeden z gracz nie stawi się na umówiony pojedynek zostaje przyznany walkower a jego przeciwnik zdobywa max pkt. W przypadku gdy obaj gracze się nie stawią albo nie rozegrają spotkania w określonym terminie, obaj otrzymują 0pkt.
14. Jeśli gracze nie będą mogli dojść do porozumienia co do terminu spotkania, wtedy termin zostanie wyznaczony przez admina rozgrywek- czyli mnie;)
15. Obowiązkiem gracza jest się dobrze bawić!!!:)


THE END
Avatar użytkownika
redjok
Administrator
 
Posty: 3954
Wiek: 40
Dołączył(a): 09 wrz 2006, 17:52
Podziękował : 558 razy
Otrzymał podziękowań: 645 razy
Ranking: 0
FICS: redjok

Powrót do Szachowa Liga Mistrzów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gościREKLAMA

Gdy masz problemy z matma czasami najlepszym rozwiazaniem sa Korepetycje z Matematyki
Zadania Szachowe