Rokosz przeciw Władkowym diagramom

Moderatorzy: zwariowany_mszak, myllyniemi

Re: Rokosz przeciw Władkowym diagramom

Postprzez barbara1570 » 16 sty 2012, 19:50

----
-- Kompozycja i solving -- to reklama szachow i edukacja Szachistek!
-----------
barbara1570

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Ranking: 2100

Postprzez kocur » 16 sty 2012, 20:06

thinkerteacher napisał(a):aby pokazać (udowodnić to za duże słowo, a przekonać to zbyt nierealne) Wam, że wystarczy zmienić formę, a wszystko będzie zupełnie fajne.

Ależ właśnie o to cały czas idzie. Żeby zmienić formę. A Władek wszystkie uwagi puszcza mimo uszu i zachowuje się po chamsku, bo nawet nie raczy odpowiedzieć na zwracane uwagi. Jeśli cham mnie ignoruje, nie odzywa się do mnie, to ja mam prawo wyrzucić chama z domu.
kocur

Otrzymał podziękowań: 177 razy
Ranking: 0

Postprzez thinkerteacher » 16 sty 2012, 20:50

Kocurek kochanie moje!

Jeśli wymagasz od Władka zmiany formy, to tak jakbyś od Picassa wymagał zmiany narzędzia pracy (tzn. żeby malował myszką w Photoshopie). To raczej mało prawdopodobne - Władek nie zmieni formy - tak się nauczył, tak umie (albo nie umie), więc tak to przekazuje. NAM pozostaje to akceptować albo nie. Władek nie przejmuje się zbytnio waszymi (moimi też) uwagami, więc wpisanie, że "...wszystkie uwagi puszcza mimo uszu i zachowuje się po chamsku, bo nawet nie raczy odpowiedzieć na zwracane uwagi..." jest równie sensowne jak napisanie, że nie odpisuję na zaczepki, prowokacje czy posty pewnego użytkownika (wszyscy wiedzą kogo), więc zachowuję się po chamska.

PS. W takim razie Kocurku jeśli chcesz iść po bandzie, to trzeba być konsekwentnym i wyrzucić 90% nieaktywnych członków forum. Powód? Zachowują się po chamsku bo mnie/nas ignorują (nic nie piszą jeno czytają - a i to nie jest pewne). A z tego wniosek, że jak ignorują mnie/nas to ich wyrzucamy. Wtedy miałoby to sens.
PS. Nie wiem ludzie czy jesteście tak zaślepieni czy zadufani w sobie, że nie chcecie zrozumieć, że pewnych drzew się nie przesadza, pewni ludzie nie zmieniają swoich nawyków i nie reagują na uwagi czy też groźby... tylko ROBIĄ SWOJE. To tak jakbyś kocurek chciał przekonywać kogoś kto jest ŚWIĘCIE przekonany, że (tak naprawdę) Boga nie ma: nie ważne wnioski, dowody czy też argumenty: dopóki Kowalski czy Nowak nie będzie gotowy do zmiany (odpuszczenia sobie tego, że musi istnieć), tak długo będziesz walił grochem o ścianę. Teraz wszyscy to robicie - pytanie tylko po jaką cholerę??!
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8126 razy
Otrzymał podziękowań: 1107 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez kocur » 16 sty 2012, 21:06

Gdyby Picasso przyszedł do malarza pokojowego i zaczął go przekonywać, że do pomalowania ściany zamiast ławkowca lepiej się będzie nadawał pędzel z bobrzej sierści nr 2, to przez kilka minut może ów malarz by wytrzymał, ale później pogoniłby artystę gdzie raki zimują.

Może Władek może jest lekko upośledzony, nie potrafi się wysławiać po polsku, nie rozumie co się do niego mówi? Ale nawet jak się mówi do dzieci z zespołem Downa, to one odpowiadają. Może Władek jest autystykiem zamkniętym w swoim świecie. Nie wiem, nie przyznaje się do choroby, a jego zachowanie wskazuje raczej na arogancję niż na chorobę.
kocur

Otrzymał podziękowań: 177 razy

Postprzez jasne » 16 sty 2012, 21:11

thinkerteacher napisał(a): Teraz wszyscy to robicie - pytanie tylko po jaką cholerę??!

wprawdzie włączyłem się póżniej do dyskusji ale jeśli na obecnym etapie po tylu wpisach zadajesz takie pytania to mnie całkowicie rozbroiło, ale być może ktoś jeszcze spóbuje.
"kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem
nieważne jak dobrze zagrasz - gołąb i tak poprzewraca figury, narobi na szachownicę i jeszcze będzie dumny z wygranej "
demotywatory.pl
jasne

Podziękował : 100 razy
Otrzymał podziękowań: 306 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: piwojasne

Postprzez ŁowcaAndroidów » 16 sty 2012, 21:36

Władek jest "starej daty" ;) ctrl+c ctrl+v i nabijamy pościki. Skoro nikt nie czyta jego postów to po co on je pisze? Jeśli chce nauczyć kogoś to niech zmieni formę. Każdy logicznie myślący facet! (kobiety myślą inaczej) tak by postąpił.
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 306 razy
Otrzymał podziękowań: 549 razy
Ranking: 2286

Postprzez barbara1570 » 16 sty 2012, 22:13

Czaturanga napisał(a):Władek jest "starej daty" ;) ctrl+c ctrl+v i nabijamy pościki. Skoro nikt nie czyta jego postów to po co on je pisze? Jeśli chce nauczyć kogoś to niech zmieni formę. Każdy logicznie myślący facet! (kobiety myślą inaczej) tak by postąpił.

Powiem wprost Wladek jest za madry dla piaskownicy.
Czy Ktos ma inne zdanie.
Niech napisze o zadaniach szachowych, czy kombinacjach szachowych... Tam okaze sie dopiero piaskownica.
W szachach trzeba popracowac wiele lat by je zrozumiec.
Tu kilku bylo na forum szachistow i przestali odwiedzac i pisac.
---
barbara1570

Postprzez brelo » 16 sty 2012, 22:39

barbara1570 napisał(a):Powiem wprost Wladek jest za madry dla piaskownicy.

http://www.youtube.com/watch?v=PfB05QgG9vA - scenka oddająca właśnie to co chciałem napisać.
brelo umarł w Berlinie... zmartwychwstał jako stelmacz
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez rutra » 16 sty 2012, 22:46

Ufff dobrze, że chesspawn wrzucił informacje o turnieju na szachista.com, bo nie dużo brakowało a poraz kolejny forum zostałoby podbite przez Władka.

Władku wiesz dlaczego nikt tego nie czyta? Otóż wchodzę i widzę władek, władek, władek, władek, władek, władek, więc ten sam użytkownik x6 toż to monotonne. A taki post chesspawna się wyróżnia i od razu przyciąga wzrok, mimo, że i tak na feriach się nie wybieram na ów turniej. Od dwuchodówek i tego typu zadań w masowej ilości są specjalne strony typu szach.net.
rutra

Podziękował : 1623 razy
Otrzymał podziękowań: 2016 razy
Ranking: 1670

Postprzez thinkerteacher » 16 sty 2012, 23:15

Najlepiej, aby artyści, którzy nie potrafią albo nie chcą zmieniać formy... zaprzestali swojej aktywności. Władek niechaj nie pisze i nie daje diagramów, bo mamy TAK DUŻO twórców, że nie mogą się oni przebić przez Władkowe diagramy ;) :D. Oczywiście już widzę tysiące MERYTORYCZNYCH i WYSOKIEJ JAKOŚCI (użyteczności) postów jak Władek zniknie (bez względu czy dzięki własnej decyzji czy dzięki bananowi).
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8126 razy
Otrzymał podziękowań: 1107 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez barbara1570 » 16 sty 2012, 23:18

----------
http://www.szach.net nie dziala juz 2 miesiace...
Jedyna strona o szachach znikla. Kiedys nawet fundowalem nagrody.
---
barbara1570

Postprzez barbara1570 » 16 sty 2012, 23:34

------
Diagram z dwuchodowka na glownej stronie , ale to jest Holandia -- gdzie graja GM.
W Polsce na forum dyskusja czy sa potrzebne diagramy... czy to nie jest zascianek szachowy?

Holandia 2012

Konkurs z nagrodami!

http://www.tatasteelchess.com/news/view ... _2012_N__1

Przy wyslaniu rozwiazania wystarczy podac pierwsze pos.
--------------
barbara1570

Postprzez Baro » 16 sty 2012, 23:39

[mimg]http://kiedysnatsteraznatalia.blox.pl/resource/DoubleFacePalm.jpg[/mimg]
Podobnie jak kolega Brelo uniknę długiego komentarza.
Baro

Podziękował : 71 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Ranking: 1786
kurnik.pl: barsz
FICS: BaroChessMaster

Postprzez kolokwium » 17 sty 2012, 01:59

barbara1570 napisał(a):Tu kilku bylo na forum szachistow i przestali odwiedzac i pisac.

Pytanie zasadnicze: dlaczego przestali odwiedzać i pisać.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2080 razy
Otrzymał podziękowań: 2202 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez redjok » 17 sty 2012, 08:15

kolokwium napisał(a):
barbara1570 napisał(a):Tu kilku bylo na forum szachistow i przestali odwiedzac i pisac.

Pytanie zasadnicze: dlaczego przestali odwiedzać i pisać.

Zgaduję - za mało było na forum diagramów w każdym poście.
redjok
Administrator

Podziękował : 425 razy
Otrzymał podziękowań: 503 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kompozycja