Pograjmy w kloca!

Moderator: Rafcik

Pograjmy w kloca!

Postprzez brelo » 02 paź 2014, 20:54

Ostatnio odkryłem, że szachy klasyczne jednak faktycznie są dla frajerów i zero w nich emocji. Od roku ciekawił mnie kloc, ale okazji do gry jest ... niewiele. Może na forum są chętne osoby by spotkać się pewnym wieczorem na FICS i popykać?
brelo umarł w Berlinie... zmartwychwstał jako stelmacz
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Re: Pograjmy w kloca!

Postprzez gm2701 » 08 paź 2014, 20:58

Szachy klasyczne w internecie to nie to samo co na żywo. Ro raz Szachownica 2D(zazwyczaj), po dwa nie czujemy oddechu rywala. Wracając do tematu to ja na weekend, jak nic nie wypadnie to się pisze na to.
każdy ma takie chwile,
że w duszy deszcz pada(...)
gm2701

Podziękował : 71 razy
Otrzymał podziękowań: 273 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: mastermind
FICS: lodziarz

Postprzez bezimienny » 09 paź 2014, 20:49

Towarzyszu brelo. Gratuluję sukcesu w Rewalu w SZACHACH KLASYCZNYCH (co prawda w cienkiej grupie). Chętnie przyjmę wraz z bigosem wyzwanie Twoje. Znajdź sobie tylko solidnego partnera (nie frajera) co byś nie poniósł sromotnej klęski, w tej odmianie szachów. Termin i miejsce gry do ustalenia.
Przybyłem, zobaczyłem, zmasakrowałem: PMPJ C15; Festiwal im. Mieczysława Najdorfa C; Wice-mistrzostwo Europy do 16 lat w Blitzu
bezimienny

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Ranking: 2000

Postprzez Zofia » 10 paź 2014, 18:50

Lubię kloca - tylko czasu brak...
Zofia

Podziękował : 240 razy
Otrzymał podziękowań: 166 razy

Postprzez gm2701 » 10 paź 2014, 21:09

Dawno dawno temu za górami, za lasami, za siedmioma dolinami zostało stworzone forum klocowe. Niestety umarło śmiercią naturalną, ponieważ nikt nie miał zaczarowanego ołówka. Innymi słowy zabrakło chęci/czasu/zaangażowania. Pomyślałem jednak, że fajnie by było reaktywować to forum i co jakiś czas będę tam wrzucał jakieś ciekawostki na temat tej pięknej gry. Chętnych zapraszam do odwiedzenia i zarejestrowania się na forum, oto link: http://www.bughouse.fora.pl/index.php.
każdy ma takie chwile,
gm2701

Postprzez Rafcik » 11 paź 2014, 07:37

gm2701 napisał(a):Dawno dawno temu za górami, za lasami, za siedmioma dolinami zostało stworzone forum klocowe. Niestety umarło śmiercią naturalną, ponieważ nikt nie miał zaczarowanego ołówka. Innymi słowy zabrakło chęci/czasu/zaangażowania. Pomyślałem jednak, że fajnie by było reaktywować to forum i co jakiś czas będę tam wrzucał jakieś ciekawostki na temat tej pięknej gry. Chętnych zapraszam do odwiedzenia i zarejestrowania się na forum, oto link: http://www.bughouse.fora.pl/index.php.

Kloc nie ma tylu fanów, żeby robić mu oddzielne forum. Lepiej organizować się tutaj, na szachowe.pl. Po za tym to też kwestia marketingowa. Tutaj jest sporo potencjalnych graczy, których wystarczy zachęcić. ;)
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość." - Budda
Rafcik
Administrator

Podziękował : 93 razy
Otrzymał podziękowań: 368 razy
Ranking: 2268

Postprzez gm2701 » 11 paź 2014, 15:31

No dobra, przekonałeś mnie. Niewątpliwie to forum ma już swoją renomę. Tylko trzeba jeszcze dać cynk "starym wyjadaczom", którzy byli na tamtym forum. Mały OT się zrobił dlatego chciałem się przypomnieć. Dzisiaj koło 20 mogę zagrać.
każdy ma takie chwile,
gm2701

Pograjmy w kloca

Postprzez AlbertKr » 23 sty 2015, 20:44

Kloc to ciekawa forma oderwania się od klasycznych szachów - daje dużo frajdy. Po dłuższym graniu można zauważyć jednak, że gorzej gramy w zwykłe szachy. U mnie w klubie np. młodzi więcej czasu poświęcają na kloca, bo daje im więcej rozrywki niż normalna gra.
AlbertKr

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Powrót do Kloc (Bughouse)