Wygaszanie wiadomości

Moderator: mrozik

Wygaszanie wiadomości

Postprzez Hipek » 13 wrz 2016, 09:40

Proszę o wyłączenie tej opcji. Nigdy nie wiedziałem, po co jest dostępne i czemu ma służyć... chyba że chodzi o wprowadzenie chaosu.

Weźmy dobry przykład: viewtopic.php?f=10&t=6559

Przeczytałem kilka dni temu pierwszy post w wątku i tylko dzięki temu wiem (z grubsza), o co miało chodzić. Jednak w tym momencie wątek jest bezużyteczny dla osoby, która go otworzy po raz pierwszy.

Po co to? Jeśli ktoś uważa, że trzeba usunąć posta, można go zgłosić do moderacji.
Obrazek
Hipek

Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 238 razy
Ranking: 0

Re: Wygaszanie wiadomości

Postprzez rutra » 13 wrz 2016, 10:14

I mam zgłaszać wszystkie swoje (nieaktualne) posty? Wolę edytować z opcją wygaszenia. Osoba, która pisze post sama ustala czy chce go wygasić czy nie (nie wygaszać jest łatwiej). Chociaż przyznam, że są niektóre posty, które wolałbym, żeby nie były wygaszane.
I kategoria (1650/1668/1655), I klasa sędziowska
rutra

Podziękował : 1545 razy
Otrzymał podziękowań: 1833 razy
Ranking: 1683

Postprzez Hipek » 13 wrz 2016, 10:15

Co to znaczy "nieaktualne posty"?
Obrazek
Hipek

Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 238 razy
Ranking: 0

Postprzez chlebik » 13 wrz 2016, 10:41

Ej no zaraz - jak ja to tworzylem to mi chodzilo o wygaszenie WATKU, a nie tylko mojego posta! Alez to dziwne. Zglosze caly ten watek do kasacji bo to smieszne przeciez jest.
"Jeśli Pillsbury zagrał Se5, to do zwycięstwa już blisko!" Moi Wielcy Poprzednicy
Mój dziennik: http://www.szachowe.pl/viewtopic.php?f=10&t=5118
chlebik

Podziękował : 45 razy
Otrzymał podziękowań: 274 razy
Ranking: 1800
FICS: chlebik

Postprzez Daniel » 13 wrz 2016, 11:52

Zgodzę się z autorem niniejszego wątku. Wygaszanych jest stanowczo za dużo postów, rozumiem że można czegoś takiego użyć np. po wpisie w rodzaju "Jutro wyślę Ci PW, sprawdź pocztę", ale często znikają całkiem długie wiadomości, nie zawsze zgodne z tematem wątku, jednak wartościowe merytorycznie.

rutra napisał(a):I mam zgłaszać wszystkie swoje (nieaktualne) posty?

Po paru latach praktycznie każdy post jest nieaktualny, np. Twoje o Rudniku sprzed paru lat :P nie o to chodzi na forum by wszystko co straciło aktualność znikało.
Daniel

Podziękował : 175 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy

Postprzez rutra » 13 wrz 2016, 13:23

Moje tematy o Rudniku w szczególności 2011 rok (mój pierwszy turniej klasyczny) wcale nie są takie nieaktualne. To jest pewnego rodzaju archiwum, do którego mogę w każdej chwili zajrzeć, zobaczyć jakie błędy wtedy popełniałem. Nie chodzi mi tylko o błędy w partii, ale w nastawieniu psychicznym, o tym jak pisałem, że "za 15 godzin gram na 200%", nakręcałem się a wyszło jak wyszło. Dobra nauczka dla początkujących zawodników jak nie postępować. Podobnie jak pierwszy raz byłem w Budapeszcie i pisałem o drukowaniu map komunikacji miejskiej. To już historia, ale komuś (jakby przypadkiem otworzył wątek) mogłoby się przydać.

Nieaktualne to np. jak przed chwilą zapytałem jak się liczy punktacje pomocniczą na Olimpiadzie w Baku, bo tego systemu nie rozumiem, ale zapewne niebawem ukażą się oficjalne wyniki i ten mój wpis będzie już nieistotny, dlatego go wygaszam.

Swego czasu utworzyłem pewien temat, który chciałbym aby z forum zniknął. Wykasowałem więc swoje posty (ustawiłem wygaszanie za godzinę), ale posty pozostałych forumowiczów w danym temacie zostały i temat trochę nie ma sensu, bo posty odnoszą się do tego co ja wcześniej napisałem.

Moim zdaniem opcja wygaszania powinna pozostać, każdy kto chce może wycofać (wygasić) swój post, wycofać się ze słów, które pisał. Natomiast też nie podoba mi się to, że pewien forumowicz pisze kilkanaście linijek i nic by się nie stało gdyby post pozostał, ale po pewnym czasie znika. Ale to już pretensje można mieć do autora postu.

PS. Czasem jak mi się bardzo bardzo nudzi to czytam tematy na forum z 2007, 2008 roku :D
I kategoria (1650/1668/1655), I klasa sędziowska
rutra

Podziękował : 1545 razy
Otrzymał podziękowań: 1833 razy
Ranking: 1683

Postprzez redjok » 13 wrz 2016, 15:24

Wygaszanie posta ma służyć rozsądnym forumowiczom, którzy wiedząc, że wstawiają offtopa (często zabawnego) nie chcą jednocześnie zaśmiecać wątku.
redjok
Administrator

Podziękował : 384 razy
Otrzymał podziękowań: 463 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Powrót do Informacje, pomysły i propozycje