Baza zawodników chcących ograć konkretny debiut

Moderator: mrozik

Baza zawodników chcących ograć konkretny debiut

Postprzez cinmar » 12 lip 2014, 14:28

Mam taki pomysł , nie wiem czy już było coś takiego. Może by zrobić bazę zawodników chcących poćwiczyć konkretny debiut. W niej wpisujemy jakie debiuty chcemy grać jakim kolorami oraz na jaki czas , oprócz tego orientacyjną siłę siłę gry i w prosty sposób możemy znaleźć sparingpartnera do gry. Wiem że są turnieje tematyczne ale tak było by chyba prościej i wygodniej. Jak sądzicie warto było by to rozważyć i ewentualnie doprecyzować ? Poza tym gdyby taka baza była na tym forum to można by było porozrzucać linki na innych forach , kafejkach , kurniku itp. czym można by było zachęcić więcej osób do zajrzenia tu :D I ludziska mogą się umawiać na jaką godzinę pasuje pograć dwóm zawodnikom co przy większej liczbie ( tak jak w turniejach tematycznych ) jest trudniejsze.
cinmar

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Ranking: 0

Re: Baza zawodników chcących ograć konkretny debiut

Postprzez rastamaniek92 » 13 lip 2014, 06:12

Pomysł dobry, ja to mógłbym sobie z kimś tam potrenować .
Są jeszcze jacyś chętni?
rastamaniek92

Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
kurnik.pl: rastamaniek92
FICS: rastamaniek

Postprzez cinmar » 13 lip 2014, 07:43

Jeżeli pomysł jest do zaakceptowania to może moderator ( osoba władna na tym forum )" stworzy "odpowiednie miejsce gdzie będzie można się zapisywać i umawiać. Oczywiście pomysły i koncepcje doprecyzowujące taką bazę zawodników mile widziane. :D
cinmar

Postprzez thinkerteacher » 13 lip 2014, 11:23

Pomysł bardzo dobry - pytanie czy będą chętni, aby z niego korzystać. Moim zdaniem pomocą w tym może być coś w rodzaju tabeli (grafika) z graczami, którzy będą podawali dane pozwalające innym szybko "wyłowić" odpowiedniego partnera do treningu. Takimi niezbędnymi elementami ułatawiającymi i przyspieszającymi proces rozgrywania partii powinny być:

1. Preferowane miejsce grania (kurnik, chess.com, Playchess, FICS, ICC, inne)
2. Preferowane tempo partii (P10, P10, P30, P45+45, P60, itd.)
3. Preferowane warianty debiutowe (A40, B56, C82, D16, itd.)
4. Szacowana siła gry w realu oraz przez Internet (np. real 1700, internet 1900, itp.)
5. Preferowane dni i godziny rozgrywek (np. weekendy od 19-23)
6. Preferowana siła gry przeciwników (sparingpartnerów) (np. od 1600-2000)

Oczywiście nie są to wszystkie, ale moim zdaniem - najbardziej niezbędne punkty, które sprawią, że umawianie się nie będzie trwało kilkanaście dni, lecz kilka godzin (czy nawet minut). Jednak konieczna jest także dobra oprawa graficzna tego pomysłu (coś jak tabela interaktywna), na którym byłoby możliwe szybkie wybieranie/wpisywanie danych, tak aby potencjalni zawodnicy mogli jak najszybciej odnaleźć siebie ;) :).

Prostą ilustracją tego co mam na myśli jest zakładka (poszukiwań) w Babasie, gdzie cały czas widać kto (nick) poszukuje partii, jakim tempem (bullet, blitz, standard), jakiej siły przeciwnik (cyferki) oraz czy partia rankingowa czy towarzyska. Jeśli ten pomysł zostanie dobrze opracowany i będzie przynajmniej 5-6 osób do wyboru, to sam chętnie poćwiczę warianty (praktycznie dowolnego debiutu). Poniżej coś co się marzy wielu osobom - wymaga to sporo umiejętności i trochę pracy. Niemniej użyteczność tego może być porównywalna do stworzenia generatora diagramów (FEN) oraz partii (PGN), którzy wszyscy traktują obecnie jako oczywistość ("naprawdę kiedyś wklejaliście obrazki zamiast "płynnych partii"?).

Obrazek
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 7574 razy
Otrzymał podziękowań: 1074 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez rutra » 13 lip 2014, 12:10

Jak ktoś by chciał pograć to ja jestem chętny, tempo od P'3 do P'14dni/na ruch. Mogę potrenować przyjęty gambit hetmański (oczywiście od strony czarnych).
I kategoria (1650/1668/1655), I klasa sędziowska
rutra

Podziękował : 1545 razy
Otrzymał podziękowań: 1833 razy
Ranking: 1683

Postprzez szachista070 » 17 lip 2014, 21:37

Przyjme wyzwanie dotyczace ostrych debiutow
szachista070

Podziękował : 99 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Postprzez thinkerteacher » 17 lip 2014, 22:45

Ja jestem zainteresowany rozgrywaniem wszystkich wariantów obrony sycylijskiej (po kilka partii obydwoma kolorami) - w partiach blitzowych (wyłącznie na FICS). Proponowany czas to 10+2 (10 minut +2 sekundy za ruch) na zawodnika. Przedział siły gry (rankingu) na FICS - od 1620 do 1880.
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 7574 razy
Otrzymał podziękowań: 1074 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez cinmar » 18 lip 2014, 11:21

Ja natomiast gambit hetmański ( dwoma kolorami ) , obronę francuską ( czarnym ) obronę królewska-indyjską ( białym ) partię angielską ( czarnym ) najchętniej na kurniku - tempo 15 min . Myślę że przedział 1350-1600 będzie właściwy. Oczywiście jeśli ktoś z wyższym rankingiem będzie miał ochotę zagrać to jak najbardziej :)
cinmar

Postprzez cinmar » 28 lip 2014, 19:21

Czy ktoś zechciał by ze mną zagrać wariant tartakowera w gambicie hetmańskim ? ( obojętnie jakim kolorem )
cinmar

Powrót do Informacje, pomysły i propozycje