Moderowanie forum

Moderator: mrozik

Re: Moderowanie forum

Postprzez schranz » 20 kwi 2013, 18:24

krzysio napisał(a): Moim zdaniem za duże ryzyko że wcześniej czy później zacznie robić jatki z wycieczkami osobistymi.

Nie robię i nie mam zamiaru uskuteczniać wycieczek osobistych, świadczy o tym to, że nie mam na koncie żadnych ostrzeżeń.
krzysio napisał(a):Nieco inna sprawa to dopiero co ostro sam zaśmiecał forum w wielu miejscach "hajdzikiem"
Jeśli pisano do mnie w różnych tematach i było to nie na temat, to czułem powinność danej osobie odpowiedzieć np. hajdzikowi. Chciałbym, żeby wycieczki osobiste były kasowane a posty nie na temat przenoszone do odpowiednich działów, również moje.
krzysio napisał(a):robi prywatną krucjatę na forum publicznym to raczej powinien być
Wypraszam sobie takie pomówienia, przedstawianie partii, komentowanie ich i wyciąganie wniosków, nie ma nic wspólnego z prywatną krucjatą.
Po drugie na przestrzeni kilku miesięcy, swoje zachowanie skorygowałem, wyciągnąłem wnioski z pewnych spraw i teraz jestem już grzeczny. :)
krzysio napisał(a):A osobna kwestia to moderowanie i forma forum, mnie akurat odpowiada nieco luźniejsza, taka jaka jest obecnie, jeśli już gdzieś pójdzie ostry i dłuższy OT to moderatorzy robią swoje (za co im chwała), ja nie widzę potrzeby by mocniej moderować szachowe.pl
Mnie nie do końca odpowiada, bo wycieczki osobiste w większości przypadków są kierowane w moją stronę i moderatorzy nie reagują. Dopiero po zgłoszeniu do administracji, wpisy rażąco łamiące regulamin zostają usunięte, admini mogą potwierdzić, że wiele takich sytuacji było. M.in. dlatego chcę zostać moderatorem. Kilka osób otrzymało po kilka ostrzeżeń za posty skierowane do mnie, ja otrzymałem tylko (albo aż) dwa ostrzeżenie, 4 miesiące temu, od tamtego czasu się uspokoiłem, dlatego proszę ze mnie nie robić tyrana, drogi krzysio. ;)
rutra napisał(a):Później pada stwierdzenie, że jak ja zacznę wygrywać z lepszymi zawodnikami to znaczy, że mogę oszukiwać i będzie mnie obserwować
Nie jest to prawdą, takie słowa z moich ust nie padły, jeśli uważasz inaczej, to przytocz.
"To jest wojna. Celem jest zniszczenie umysłu przeciwnika." Robert Fischer
schranz

Podziękował : 91 razy
Otrzymał podziękowań: 156 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: szachweb
FICS: KillerSchranZ

Postprzez krzysio » 20 kwi 2013, 19:19

Mnie nie do końca odpowiada, bo wycieczki osobiste w większości przypadków są kierowane w moją stronę i moderatorzy nie reagują. Dopiero po zgłoszeniu do administracji, wpisy rażąco łamiące regulamin zostają usunięte, admini mogą potwierdzić, że wiele takich sytuacji było. M.in. dlatego chcę zostać moderatorem.

Dlatego to właśnie nie powinieneś zostać moderatorem, Ty wręcz przyznajesz się do tego że swoje prywatne krucjaty i wojenki chcesz przenieś na nieco inny wymiar, chciałbyś mieć jakiś "konkretniejszy" oręż do stawiania na swoim.
krzysio

Podziękował : 328 razy
Otrzymał podziękowań: 1018 razy

Postprzez schranz » 20 kwi 2013, 19:29

krzysio napisał(a):Dlatego to właśnie nie powinieneś zostać moderatorem, Ty wręcz przyznajesz się do tego że swoje prywatne krucjaty i wojenki chcesz przenieś na nieco inny wymiar, chciałbyś mieć jakiś "konkretniejszy" oręż do stawiania na swoim.
M.in. dlatego chcę zostać moderatorem, żeby wyeliminować ataki na mnie, łamiące regulamin, ja takich ataków nie uskuteczniam. Moderatorzy na ataki łamiące regulamin często nie reagują, reaguje dopiero administracja po zgłoszeniu, więc jakie wnioski? Potrzebnych jest więcej moderatorów, żeby admini nie musieli odwalać za nich roboty. Jacyś chętni? Jeśli zostałbym moderatorem i bym się nie sprawdził, zawsze w mgnieniu oka można mnie z tej funkcji zdymisjonować a nawet zbanować.
schranz

Postprzez krzysio » 20 kwi 2013, 19:57

schranz napisał(a):M.in. dlatego chcę zostać moderatorem, żeby wyeliminować ataki na mnie, łamiące regulamin, ja takich ataków nie uskuteczniam...

Albo masz spore poczucie humoru albo jesteś kompletnie oderwany w ocenie tego co sam robisz.
krzysio

Podziękował : 328 razy
Otrzymał podziękowań: 1018 razy

Postprzez adse » 20 kwi 2013, 20:29

schranz napisał(a):M.in. dlatego chcę zostać moderatorem, żeby wyeliminować ataki na mnie,
+1
:rotfl:
adse

Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 437 razy

Postprzez schranz » 20 kwi 2013, 20:37

krzysio napisał(a):Albo masz spore poczucie humoru albo jesteś kompletnie oderwany w ocenie tego co sam robisz.
Albo skorygowałem swoje zachowanie. W przeszłości nie ukrywam, popełniłem kilka błędów. Ale kto ich nie popełnił? Za równo moderatorzy, kolokwium i Czaturanga, otrzymali w przeszłości ostrzeżenia za swoje zachowanie.
schranz

Postprzez nikus287 » 20 kwi 2013, 21:01

Rutra, czy Ty myślisz, że schranz by kogokolwiek oskarżył jakby nie miał pewności co do nieuczciwości jakiejś osoby?
Jeżeli jakiś gracz regularnie na necie ogrywa sporo mocniejszych od siebie, na dodatek miewa duże zgodności z programem, to chyba jasne, że jest podejrzany?
Na szczęście Rutra jesteś poza granicami podejrzeń :)
Krzysio, pragnę zauważyć, że killer bardzo zmienił swoje podejście i posty na forum i żaden z nich nie jest obraźliwy. Jeżeli Killer robiłby tylko to, co może jako moderator i nie nadużywał tej funkcji, to jestem przekonany, że byłby dobrym moderatorem. Nie ma mowy o żadnej cenzurze, bo przecież kasowanie co drugiego posta jest kompletnie bez sensu, a przeniesienie postów nie na temat do odpowiedniego działu jest raczej pożądane (pamiętacie władka i jego diagramy?).

rutra napisał(a):Później pada stwierdzenie, że jak ja zacznę wygrywać z lepszymi zawodnikami to znaczy, że mogę oszukiwać i będzie mnie obserwować

Z tego co ja pamiętam, to Killer pisał, że jeżeli nie przeszkadza ci gra z cziterami, to automatycznie sam stajesz się podejrzany.
nikus287

Podziękował : 166 razy
Otrzymał podziękowań: 264 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: nikus1997b
FICS: JamBycNikus
Playchess: Nikus

Postprzez brelo » 20 kwi 2013, 21:10

Cuda na kiju, to tak jak by Bin Laden chciał zostać Prezydentem USA. A, tylko jak już mu dacie tego moderatora, to mu przypomnijcie, że już się zmienił ;)
brelo umarł w Berlinie... zmartwychwstał jako stelmacz
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 538 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez thinkerteacher » 20 kwi 2013, 22:25

rutra napisał(a):...Idź Tomku ranking w SF960 podnieść, bo do stycznia 2013 niedaleko. A nie, to już było.
Czy Arturze masz ostatnio jakieś problemy albo przeżywasz stres z którym jest ci trudno sobie poradzić? Tego typu teksty do ciebie nie są podobne, więc podejrzewam, że coś nienajlepszego się z Tobą dzieje :( :wall:
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8193 razy
Otrzymał podziękowań: 1112 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez hajdzik » 20 kwi 2013, 22:42

Sam pomysł zwiększenia ilości moderatorów - jest dobry.

Co do osoby Kilera - wydaje mi się to złym pomysłem.
kiler już nie raz pokazał, że ma kłopoty z panowaniem nad emocjami, ja poznałem to na własnej skórze - ale nie wracajmy do tego.

Mimo wszystko moderator forum - moim zdaniem powinien mieć nienaganną opinie, być szanowanym i lubianym przez kolegów z forum.

I obawiam się, że ta "chwilowa" zmiana kilera, będzie trwała do momentu wybrania go moderatorem, potem maska spadnie i znów ukarze się prawdziwe oblicze
http://pionkiradzionkow.szachorum.pl/
hajdzik

Podziękował : 252 razy
Otrzymał podziękowań: 426 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez thinkerteacher » 20 kwi 2013, 22:49

hajdzik napisał(a):...Mimo wszystko moderator forum - moim zdaniem powinien mieć nienaganną opinie, być szanowanym i lubianym przez kolegów z forum...
...i pracować za darmo, stale być obecny na forum, znać biegle język polski, umieć świetnie i bezbłędnie odróżniać posty łamiące regulamin od tych normalnych, jak też stale być obecnym we wszystkich tematach, wątkach oraz postach. Powinien do tego mieć co najmniej poziom FM i 20 lat stażu w zawodzie moderatora, prawo jazdy, znajomość 2-3 języków obcych, obsługę kasy fiskalnej i nie być karanym.

Czekamy zatem na TŁUMY chętnych kandydatów (tfu, FM-ów!) na ofertę (stanowisko) moderatora! :lol2: :crazy: :-P ;D :crazy:
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8193 razy
Otrzymał podziękowań: 1112 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez mrozik » 20 kwi 2013, 23:18

Były moderator ma najwięcej do powiedzenia :D
Ja dałbym szansę każdemu kto pokaże, że można mu zaufać. I to warunek podstawowy.
Prawda jest taka, że ja finansuję forum, Rafcik dba abyśmy mieli jeden z najlepiej dopracowanych skryptów w kraju, Redjok dba o wartości merytoryczne. Żaden z nas nie ma nic ze swojej pracy na rzecz forum, na rzecz witryny, która umożliwia wam prowadzenie tej dyskusji.
My nie serwujemy wam reklam tak jak matematyka.pl czy http://forum.4programmers.net;
Nie moderujemy treści przed publikacją jak nasza federacja.
Uszanujcie to.
Problem z moderacją to problem z wami drodzy forumowicze. To wasze posty wymagają moderacji ;)
My dajemy tyle ile możemy, dokładamy do tego (czas pracy, środki finansowe), a wam mało.
Pozdrawiam!
mrozik
Administrator

Podziękował : 89 razy
Otrzymał podziękowań: 261 razy
Ranking: 2040

Postprzez hajdzik » 21 kwi 2013, 00:06

think - wyraziłem swoją opinię
I prosze nie dodawaj czegoś - czego nie napisałem.

Mrozik - szanujemy to co robicie i dziękujemy Wam za to.

Natomiast tutaj jest więcej osób - które robią coś za darmo i nie oczekują nic w zamian.
http://pionkiradzionkow.szachorum.pl/
hajdzik

Podziękował : 252 razy
Otrzymał podziękowań: 426 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez rutra » 21 kwi 2013, 06:24

thinkerteacher napisał(a):
rutra napisał(a):...Idź Tomku ranking w SF960 podnieść, bo do stycznia 2013 niedaleko. A nie, to już było.
Czy Arturze masz ostatnio jakieś problemy albo przeżywasz stres z którym jest ci trudno sobie poradzić? Tego typu teksty do ciebie nie są podobne, więc podejrzewam, że coś nienajlepszego się z Tobą dzieje :( :wall:

Sorry thinker, byłem wczoraj wykończony po turnieju.
Sorry schranz jeśli powiedziałem coś czego nie powiedziałeś, może to było inne sformułowanie, ale faktycznie "to tak jakby bin laden miałby zostać prezydentem USA".
rutra

Podziękował : 1630 razy
Otrzymał podziękowań: 2026 razy
Ranking: 1670

Postprzez schranz » 21 kwi 2013, 06:32

rutra napisał(a):Sorry schranz jeśli powiedziałem coś czego nie powiedziałeś, może to było inne sformułowanie, ale faktycznie "to tak jakby bin laden miałby zostać prezydentem USA".
Spoko rutra, nie gniewam się. Powiem ci tak: napisałem, że będziesz obserwowany, kiedy napisałeś, że "wszystko ci jedno czy cziter będzie ukarany i czy dalej będzie grał w turnieju", żeby podświadomie zainstalować tobie pewne wartości. ;) Za blitzowanie "beształem" cię, też dla twojego dobra. Wiem, że nie było to dla ciebie zbyt przyjemne, ale zauważ, że sam później komentowałeś, że dzięki mojemu "besztaniu", w pewnym stopniu oduczyłeś się blitzowania. ;) Trochę mi przykro z tego względu, że odgrywasz się na mnie w ten sposób, porównania do bin ladena itd. :( To samo tyczy się brelo, dzięki mojemu oskarżeniu o czitowanie, przeniósł się do gry w realu, zaczął trenować i tylko na korzyść mu to wyszło a ten się na każdym kroku mści.
Ostatnio edytowany przez schranz, 21 kwi 2013, 06:43, edytowano w sumie 1 raz
schranz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje, pomysły i propozycje