Moderowanie forum

Moderator: mrozik

Re: Moderowanie forum

Postprzez ŁowcaAndroidów » 26 sie 2014, 22:00

Jeśli chodzi o możliwości moderacji to jest to jak walka z wiatrakami. Usuniesz jeden post to pojawią się następne. Tu trzeba do Rafcika pisać by coś zadziałał. Usuwać posty w kółko można - pod warunkiem, że jakiś moderator ma stały dostęp do forum.
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 301 razy
Otrzymał podziękowań: 529 razy
Ranking: 2286

Postprzez adse » 26 sie 2014, 22:10

Akurat nad tymi z linkami reklamowymi najwyraźniej ktoś pracuje, pewnie na różnych forach, kilka dziennie na szachowym, chyba dałoby się ich zniechęcić, albo zmobilizować do znacznie cięższej pracy;)
adse

Podziękował : 58 razy
Otrzymał podziękowań: 363 razy

Postprzez thinkerteacher » 26 sie 2014, 22:31

Oczywiście w pełni się z Tobą Danielu zgadzam. Przyznam, że czasami czytuję wpisy AUTORYZOWANYCH (tzw. prawdziwych) forumowiczów i się zastanawiam czy ich niektóre posty nie są kopiami tych "robotów reklamowych" ;) :).

A tak całkiem mega serio, to myślę, że do poziomu 30-50 postów powinien być WYMÓG, aby każda wypowiedzieć miała co najmniej 8-10 linijek tekstu (od postu nr 51 już dowolna wartość). Wówczas dość szybko można byłoby rozpoznać czy ktoś spamuje czy też zapomina o tym, że język służy do komunikowania się, a forum do wyrażania POGLĄDÓW (nawet jak czasami jest gorąco), a nie zwrotów 1-2 linijkowych czy wręcz kilkunastowyrazowych.
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 7574 razy
Otrzymał podziękowań: 1074 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez Rafcik » 27 sie 2014, 06:46

Trzeba chyba wyznaczyć granicę po ilu postach dostaje się pełne uprawnienia i wszystkim nowym ograniczyć dostęp do pewnych funkcjonalności. Tylko ile postów będzie u nas tą dobrą liczbą?
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość." - Budda
Rafcik
Administrator

Podziękował : 93 razy
Otrzymał podziękowań: 368 razy
Ranking: 2268

Postprzez rutra » 27 sie 2014, 10:54

Rafcik napisał(a):Trzeba chyba wyznaczyć granicę po ilu postach dostaje się pełne uprawnienia i wszystkim nowym ograniczyć dostęp do pewnych funkcjonalności. Tylko ile postów będzie u nas tą dobrą liczbą?

Wydaje mi się, że wystarczy pierwsze 10 postów bez możliwości dodawania linków w stopce. Im się nie będzie chciało tyle pisać, a jeżeli już napiszą tyle i każdy post to: "ok" "super" "dzięki za informacje" "zgadzam się" to można od razu zba(na)nować.
I kategoria (1650/1668/1655), I klasa sędziowska
rutra

Podziękował : 1545 razy
Otrzymał podziękowań: 1833 razy
Ranking: 1683

Postprzez adse » 27 sie 2014, 11:06

Dodawanie linków w ogóle, nie tylko w stopce. A nawet po tych 10 trzeba kontrolować, i jakby co przedłużać karencję na kolejne 10.
adse

Postprzez thinkerteacher » 27 sie 2014, 15:15

A co powiecie na 50 postów? W sumie dla NORMALNEGO (żywego) forumowicza jest to osiągalne po 1-2 miesiącach, a dla tych robotów będzie już nieosiągalne. Być może jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie taki mały mix: 50 postów i 10 podziękowań. W ten sposób posty NIC nie znaczące nie będą dostawały podziękowań (przynajmniej nie ode mnie), więc praktycznie bardzo mocno wyeliminujemy takich, którzy przychodzą sobie tutaj śmietnik robić.

Co do początkowego okresu to jak najbardziej jestem za tym, aby do czasu "odblokowania" pełnych funkcji - nie dawać możliwości ŻADNYCH linków - zarówno w stopce jak i w postach. W ten sposób jeszcze bardziej ich odstraszymy!
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 7574 razy
Otrzymał podziękowań: 1074 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez yetit78 » 27 sie 2014, 16:59

Ilość postów do ustalenia może być ale długość i podziękowania chyba możemy sobie darować(bo są tacy co piszą krótkie posty ale sensowne i są ,,normalni" użytkownicy którzy mają po 0-5 podziękowań).
,,You must take your opponent into a deep, dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one. " Michaił Tal

Dobry szachista nie dąży do równowagi, lecz do asymetrycznych pozycji gdzie będzie mógł wykazać swoją wyższość.
yetit78

Podziękował : 1642 razy
Otrzymał podziękowań: 237 razy
Ranking: 0

Postprzez kolokwium » 27 sie 2014, 17:43

Na forum szachisty w regulaminie jest
Na forum zabronione jest promowania witryn internetowych w stopce/podpisie za wyjątkiem sytuacji gdy jest to strona o tematyce szachowej i reklamujący jest właścicielem strony. Obowiązuje także zakaz promocji jakichkolwiek for dyskusyjnych. Zakaz umieszczania linków do witryn jako nazwy użytkownika.
http://www.szachista.com/ftopict-679.html
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1887 razy
Otrzymał podziękowań: 2078 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez krzysio » 28 sie 2014, 08:42

50-100 to wcale nie przesadna ilość. Druga rzecz to takie "marketingowe" podpisy i tak nie powinny być i później o czym przypomina kolokwium. Nie wiem czy to będzie mocno uciążliwe dla faktycznych forumowiczów, czy dużo z nich będzie miało usilną potrzebę coś "legalnego" wstawić w swoim podpisie i nie przeżyje bez tego. Ale przynajmniej ten spam byłby załatwiony jakoś.

Są użytkownicy piszący mało i mimo bycia tu kilka lat mogą nie mieć 100 postów ale też nie jestem pewny czy będą to odbierali jako dokuczliwe dla nich, miałbym tu nadzieję że odrobinę wyrozumiałości by mieli dla tego ograniczenia którym nieco rykoszetem by oberwali. chyba że prosto jest zrobić ograniczenie alternatywne, np 100 postów lub 10 postów i pół roku od rejestracji.
krzysio

Podziękował : 325 razy
Otrzymał podziękowań: 989 razy

Postprzez kolokwium » 28 sie 2014, 13:57

Jak będzie liczba postów, to zacznie się walka o przekroczenie granicy. Dowolną ilość można nabić w kilka dni, a nawet mniej.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
kolokwium
Moderator

Postprzez yetit78 » 28 sie 2014, 21:04

Jeśli ustawi się odpowiednio dużo ilość postów to raczej nie będzie im się chciało ale to z kolei będzie godzić w resztę użytkowników.

Pytanie czy jest mniej drastyczne rozwiązanie(ale skuteczne) Jeśli nie co jest mniejszym złem ?

Ps. Możnaby ustanowić (jeśli znajdziemy chętnego) kogoś kto wstawiałby linki w imieniu nowych osób które nie mają do tego odpowiedniej ilości postów. Link na PW ten drugi wstawia, a spam na PW nie jest efektywny .

Pps. Zaraz nie można po prostu zbanować botów i zobaczyć czy będzie spokój ?
,,You must take your opponent into a deep, dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one. " Michaił Tal

Dobry szachista nie dąży do równowagi, lecz do asymetrycznych pozycji gdzie będzie mógł wykazać swoją wyższość.
yetit78

Postprzez kolokwium » 29 sie 2014, 13:32

yetit78 napisał(a):Zaraz nie można po prostu zbanować botów i zobaczyć czy będzie spokój ?
To nie boty programowe lecz androidy w ludzkiej skórze.
kolokwium
Moderator

Postprzez yetit78 » 29 sie 2014, 16:58

Na jedn wychodzi.

Jeśli tak jest w rzeczywistości
Daniel napisał(a): zdaje się że to robota 2-3 osób.

to może po zbanowaniu IP byłby spokój...

yetit78

Postprzez adse » 29 sie 2014, 17:50

A czy przy zmiennym IP nie zbanuje się przy okazji niewinnych?
adse

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje, pomysły i propozycje