Moderowanie forum

Moderator: mrozik

Re: Moderowanie forum

Postprzez krzysio » 28 maja 2013, 06:58

schranz napisał(a):Na szachowe.pl jest problem z moderowaniem.
...

Moim zdaniem na szachowe.pl większy problem jest z chamstwem w którym schranz bryluje, choćby jego wpis w usuniętym temacie fiakiera a nie z moderowaniem, Rafcik cały temat chyba usunął więc moderowanie działa. Opowieści o tym jak to schranz się zmienił można uznać za żałosny dowcip.

Na samym początku zadymy schranza z hajdzikiem pisałem że nie bardzo pojmuję dlaczego zachowanie schranza prowadzące do ostrych spięć jest tolerowane ale jest to prywatne forum i prywatna sprawa zarządzających.

Jeden odejdzie po cichu, drugi będzie chciał zamanifestować bo jakoś tam pewnie czuje się związany z forum (jak fiakier) a inny wejdzie po raz pierwszy, zobaczy ostre jazdy słowne i pójdzie w cholerę.
krzysio

Podziękował : 325 razy
Otrzymał podziękowań: 989 razy
Ranking: 0

Postprzez Daniel » 22 kwi 2014, 21:26

Składam wniosek o zbanowanie IP użytkowników (a zapewne użytkownika) Megadega_43 i Saiyajin_89 - niestety dotarła i do nas plaga znana już z innych forów, czyli króciutkie wpisy mające na celu zaprezentowanie swojej sygnaturki z reklamą. Już kilka dni temu mieliśmy taką sytuację (nie pamiętam nicka), mam nadzieję, że moderatorzy to wyłapali.
Daniel

Podziękował : 175 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy

Postprzez Hemulen » 24 kwi 2014, 19:58

Następny(a): Kasieqqqq49 Czy nie można by jakoś sprawdzać osób, które zakładają konta?
Hemulen

Podziękował : 244 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy
FICS: Daimonion

Postprzez Rafcik » 25 kwi 2014, 04:57

Hemulen napisał(a):Następny(a): Kasieqqqq49 Czy nie można by jakoś sprawdzać osób, które zakładają konta?

Najprawdopodobniej to nie są boty, tylko ktoś tak zarabia na życie. :-P

Przeciw botom mamy pytanie pomocnicze przy rejestracji: "Ile pól ma szachownica?" i od tego czasu automaty się nie pojawiają. Mamy też potwierdzanie konta przez email.

Ciężko powiedzieć jak można by jeszcze sprawdzać nie utrudniając życia normalnym użytkownikom...
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość." - Budda
Rafcik
Administrator

Podziękował : 93 razy
Otrzymał podziękowań: 368 razy
Ranking: 2268

Postprzez Hemulen » 25 kwi 2014, 10:55

Rafcik napisał(a):Ciężko powiedzieć jak można by jeszcze sprawdzać nie utrudniając życia normalnym użytkownikom...

Może zadanie na mata w jednym ruchu (np. ruch wieżą na ostatnią linię)?
Hemulen

Postprzez yetit78 » 25 kwi 2014, 19:41

search.php?author_id=2287&sr=posts
search.php?author_id=2286&sr=posts

To chyba działa na zasadzie: hej, znaleźliśmy forum do zaspamowania.

Mam to samo co z reklamami w telewizji - zastanawiam się czy ktoś jeszcze zwraca na to uwagę, to znaczy na reklamy nie na spam.

I ciekawe czemu zaśmiecany jest akurat dział Ogólne i Hydepark?
,,You must take your opponent into a deep, dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one. " Michaił Tal

Dobry szachista nie dąży do równowagi, lecz do asymetrycznych pozycji gdzie będzie mógł wykazać swoją wyższość.
yetit78

Podziękował : 1642 razy
Otrzymał podziękowań: 237 razy

Postprzez mrozik » 25 kwi 2014, 19:46

Są to SEO amatorzy ...
Pewnie gimnazjaliści ;)
mrozik
Administrator

Podziękował : 89 razy
Otrzymał podziękowań: 254 razy
Ranking: 2040

Postprzez yetit78 » 25 kwi 2014, 22:19

Chyba serio ktoś ich tu nasyła...

search.php?author_id=2288&sr=posts
,,You must take your opponent into a deep, dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one. " Michaił Tal

Dobry szachista nie dąży do równowagi, lecz do asymetrycznych pozycji gdzie będzie mógł wykazać swoją wyższość.
yetit78

Postprzez thinkerteacher » 25 kwi 2014, 22:26

mrozik napisał(a):Są to SEO amatorzy ...
Pewnie gimnazjaliści ;)

To chyba już są po egzaminach gimnazjalnych, bo w ciągu ostatnich 40 godzin widziałem już co najmniej 5-6 takich amatorów szybkiej gotówki :lol2: ;). Nie wiem na ile jest to ich rodzimy język, a na ile próbują zaśmiecać forum, ale robi się to nieciekawe jak widzę "nowe wątki", a tu jakiś "gimbus", który zrobił 12-15 wpisów w ciągu 2-3 minut :wall: :> :crazy: :ban:

PS. Ja rozumiem, że gimbusy muszą gdzieś odreagować swoją frustrację (zwłaszcza po egzaminie z matematyki), ale niech sobie próbują kodować i uczyć się programowania... w Notatniku "na swojej kómórce"! :ban: :crazy: :wall: o_O :-P
Ostatnio edytowany przez thinkerteacher, 25 kwi 2014, 22:36, edytowano w sumie 1 raz
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 7574 razy
Otrzymał podziękowań: 1074 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez kMorra » 25 kwi 2014, 22:29

Idioci. Niech się wezmą do normalnej pracy.

edyta kolokwium :?
Ничего не откладывай на потом.
A man's got to know his limitations.
kMorra

Podziękował : 80 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy
Ranking: 1000
FICS: ICC_kMorra

Postprzez Hemulen » 25 kwi 2014, 22:34

NIe można zbanować IP'ów?

edyta kolokwium :?
Hemulen

Postprzez Daniel » 25 kwi 2014, 23:04

Chodzi im tylko o promowanie sygnaturek. Może da się włączyć coś w rodzaju sygnaturka dopiero po iluś tam dniach/tygodniach od rejestracji?
Daniel

Postprzez yetit78 » 04 maja 2014, 09:46

Daniel napisał(a):Chodzi im tylko o promowanie sygnaturek. Może da się włączyć coś w rodzaju sygnaturka dopiero po iluś tam dniach/tygodniach od rejestracji?

To chyba działa :jupi: :jupi: :jupi:

yetit78

Postprzez Daniel » 26 sie 2014, 19:56

Temat w ostatnim czasie powrócił - jesteśmy dosłownie zasypywani rozmaitymi wpisami. Są w dziale Inne, zwłaszcza w Hyde Parku, widać dla tych domorosłych mistrzów reklamy to miejsce bezpieczniejsze, bo łatwiej napisać o muzyce lub wakacjach niż o szachach, mniejsza szansa na kompromitację i jednocześnie większa na łudzenie się, że ktoś uwierzy, że wpis jest dziełem forumowicza, a nie człowieka-reklamy.

Pytanie do moderatorów - czy coś będzie z tym zrobione? W dyskusji powyżej pytałem o możliwość włączania sygnaturki dopiero po pewnym czasie, a nie od razu po rejestracji - i cisza, żadnej odpowiedzi. 21 sierpnia zapytałem co będzie z tym problemem w wątku "Gdzie na wakacje? Kraj czy zagranica", w którym praktycznie nie ma wpisów forumowiczów, a jest on już coraz dłuższy. I znów cisza, moderatorzy smacznie śpią. Ja rozumiem że część forum zwana "Inne", a w niej m.in. "Hyde Park" to nie jest miejsce na poważne szachowe dyskusje, ale czy naprawdę to znaczy że to ma być totalny śmietnik? Oto rejestracje z ostatnich dni - memberlist.php?start=2325 - cała masa osób, zdecydowana większość ma od 1 do 3 wpisów, tylko reklamowe, sami wczorajsi i dzisiejsi "userzy" zdążyli już wpisać się czterokrotnie. I nic, ani jeden taki wpis nie został usunięty, moderatorzy śpią... dlaczego to nie jest usuwane? Pisałem o tym raz, pisałem drugi, żadnego odzewu, żadnej odpowiedzi, zresztą nie trzeba o tym pisać, to widać gołym okiem. Wątpliwą przyjemnością jest codzienne klikanie na "Nieprzeczytane posty" i następne przedzieranie się przez kolejne wpisy-spamy. W profilach znacznej części tychże "forumowiczów" są zresztą linki do bardzo zbliżonych stron - np. ostatnio większość ma domeny "waw.pl", zdaje się że to robota 2-3 osób.

W razie problemów z usuwaniem jako forumowicz z ośmioletnim stażem zgłaszam chęć pomocy, z chęcią przyjmę uprawienia moderatora na dział "Inne" i zrobię tam porządki jeśli chodzi o wspomniane posty, a jeszcze chętniej zbanuję IP tychże osobników - mówię serio, mogę się tym zająć.
Daniel

Postprzez chlewicki » 26 sie 2014, 20:17

"Jeśli chcesz zniszczyć człowieka, naucz go grać w szachy." - O. Wilde
Mnie, mimo krótkiej znajomości, zniszczyły życie. Jednak kocham je - nie ma prawdziwszego uczucia.
chlewicki

Podziękował : 441 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy
Ranking: 1800

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje, pomysły i propozycje