Zamknięcie konta

Moderator: mrozik

Re: Zamknięcie konta

Postprzez Rafcik » 01 gru 2013, 11:45

Nie można usuwać kont bez nawet minimalnej dyskusji, bo nigdy nie jesteśmy pewni, że to ktoś nie włamał się na czyjeś konto. Miałem już w życiu takie przypadki. Usunąć łatwo, a jak przywrócić?

Jeśli ktoś nie chce wchodzić na forum, mogę mu zmienić hasło.
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość." - Budda
Rafcik
Administrator

Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 368 razy
Ranking: 2268

Postprzez Daimonion » 01 gru 2013, 13:35

Rafcik napisał(a):Jeśli ktoś nie chce wchodzić na forum, mogę mu zmienić hasło.

Nie do końca rozumiem. Czy do tego, aby nie wchodzić na forum, nie wystarczy nie chcieć tego robić? :?

No tak, ale strzelenie focha, kiedy nikt o tym nie wie, nie do końca ma sens...

Obrazek
Daimonion

Podziękował : 30 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
Ranking: 0

Postprzez Rafcik » 01 gru 2013, 13:51

Daimonion napisał(a):
Rafcik napisał(a):Jeśli ktoś nie chce wchodzić na forum, mogę mu zmienić hasło.

Nie do końca rozumiem. Czy do tego, aby nie wchodzić na forum, nie wystarczy nie chcieć tego robić? :?

Jak widać po tym temacie, dla niektórych to nie jest takie proste.
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość." - Budda
Rafcik
Administrator

Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 368 razy
Ranking: 2268

Postprzez kolokwium » 01 gru 2013, 13:54

Nieraz podczas odruchu emocjonalnego robi się "ruch od ręki"...
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1843 razy
Otrzymał podziękowań: 2059 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez jasne » 02 gru 2013, 19:40

kolokwium napisał(a):Nieraz podczas odruchu emocjonalnego robi się "ruch od ręki"...

Niby kto i jak ma to oceniać ?? i dlaczego nie traktowac ludzi poważnie, tłumacząc jak mama małemu Jasiowi - zastanów się bo malutki jesteś i może nie wiesz co naprawdę robisz :lol2: Co tak wartościowego się traci ? żaden problem przedstawić się "po staremu" na nowym nicku czy w opisie podać starego nicka. Dobrowolnie zmiany nicka zdarzały się na forum i problemów żadnych nie sprawiały.

Rozsądnym wyjściem byłoby jakies opóżnienie czasowe by dać delikwentowi czas na przemyślenie decyzji,
tak z 7 dni od potwierdzenia z podanego przy rejestracji maila podjętej decyzji.
Mozna systemowo wysyłac raz dziennie przypomnienie - "pozostało 6....5.....4 dni do usunięcia twego konta na szachowe.pl " i po temacie.
"kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem
nieważne jak dobrze zagrasz - gołąb i tak poprzewraca figury, narobi na szachownicę i jeszcze będzie dumny z wygranej "
demotywatory.pl
jasne

Podziękował : 100 razy
Otrzymał podziękowań: 302 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: piwojasne

Postprzez kolokwium » 02 gru 2013, 20:39

jasne napisał(a):
kolokwium napisał(a):Nieraz podczas odruchu emocjonalnego robi się "ruch od ręki"...

Niby kto i jak ma to oceniać ??

Ocenia zawsze ten, który wykonuje ów "ruch od ręki". Nieraz od razu, nieraz po latach.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
kolokwium
Moderator

Postprzez Killer » 03 gru 2013, 12:29

Demon_szybkosci, jak chciał, żeby mu usunięto konto, to usunęli...innym użytkownikom nie chcą...no ale nie od dziś wiadomo, że administracja i moderatorzy szachowe.pl, działają: stronniczo i wybiórczo (delikatnie mówiąc).
Killer

Podziękował : 43 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Postprzez thinkerteacher » 03 gru 2013, 12:37

Rzadko się wypowiadam w tego typu tematach, ale że uderzyłeś w stół, to nożyce się odezwą.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że w/w osobnikowi usunięto konto? No i dalej idąc: po co wprowadzasz ZAMĘT Szymonie? Jest różnica między zamrożeniem konta, a jego usunięciem. Według mnie osoba, która w ciągu okresu miesiąca 2x zażyczy sobie tego, aby jej konto zostało "zamknięte" powinna mieć je zamrożone. Natomiast po pół roku od momentu braku JAKIEJKOLWIEK aktywności na tym koncie.... mogłoby (powinno) zostać zamknięte.
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 7451 razy
Otrzymał podziękowań: 1052 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez kolokwium » 03 gru 2013, 12:59

Co rozumiesz pod pojęcie, "zamrożone", a co pod "zamknięte"?

Łatwiej się rozmawia jak ma się to samo słownictwo.
kolokwium
Moderator

Postprzez Killer » 03 gru 2013, 13:01

Tomaszu, na takiej podstawie, że jak klikniemy w odnośnik do konta: demon_szybkosci, znajdujący się np. w tym poście: viewtopic.php?f=3&t=2871&p=38751&hilit=demon+konto#p38436 - zobaczymy taki komunikat: "Wybrany użytkownik nie istnieje." (niemniej jednak, jego posty istnieją przyp. Killera).
Wg mnie ta odpowiedź, poniekąd to potwierdza: viewtopic.php?f=3&t=2871&p=38751&hilit=demon+konto#p38751 .
Jeśli wprowadziłem zamęt, lub coś pomieszałem, to przepraszam. ;)
Ps. O ile pamięć mnie nie myli, gdzieś jeszcze na forum była rozmowa na temat usuniętego konta, demona_szybkosci, ale nie potrafię teraz znaleźć.
Ps2. Moim celem nie było wprowadzenie zamętu, jeno ukazanie, jak pracuje administracja. Mi zbanowano konto bez podania przyczyny, kiedy pisałem maile do administracji, z prośbą o podanie przyczyny nie odpisywano mi...
Killer

Postprzez Daimonion » 03 gru 2013, 13:24

Przy okazji. Jestem właściwie nowy na tym forum i bynajmniej nie chcę wtrącać się w spór, którego źródeł pewnie nie znam. Chciałbym tylko zwrócić uwagę - Wszystkim zaangażowanym - że prowadząc spory tego rodzaju nie robicie temu forum jakiejś oszałamiającej reklamy. Nie sądzę, aby ktokolwiek szukający forum szachowego za czymś takim w szczególności tęsknił...
Daimonion

Podziękował : 30 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Postprzez thinkerteacher » 03 gru 2013, 13:33

kolokwium napisał(a):Co rozumiesz pod pojęcie, "zamrożone", a co pod "zamknięte"?

Łatwiej się rozmawia jak ma się to samo słownictwo.

Zamrożone konto to takie z którego użytkownik nie może korzystać (przynajmniej dopóki nie zostaną mu przywrócone prawa "aktywności" na danym koncie), ale wszyskie jego posty zostają w takiej samej formie w jakiej były (czyli nie są kasowane).

Natomiast zamknięte (skasowane) konto, to takie na które nie ma już możliwości wejścia (czyli przeszło do wieczności) - nawet na prośbę użytkownika.

Tak czy inaczej dobrze byłoby, aby ta kwestia była uregulowana i był zapis w regulaminie co się dzieje w przypadku rezygnacji z korzystania z konta. To jednak należy do administracji.
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 7451 razy
Otrzymał podziękowań: 1052 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez Killer » 03 gru 2013, 13:58

thinkerteacher napisał(a):Zamrożone konto to takie z którego użytkownik nie może korzystać (przynajmniej dopóki nie zostaną mu przywrócone prawa "aktywności" na danym koncie), ale wszyskie jego posty zostają w takiej samej formie w jakiej były (czyli nie są kasowane).
To się chyba nazywa: "tymczasowo zbanowane konto".
thinkerteacher napisał(a):Natomiast zamknięte (skasowane) konto, to takie na które nie ma już możliwości wejścia (czyli przeszło do wieczności) - nawet na prośbę użytkownika.
Rozumiem, że w takim właśnie stanie jest konto demona_szybkosci. Jest zamknięte (skasowane/usunięte - tak, jak pisałem. przyp. Killera).
thinkerteacher napisał(a):Tak czy inaczej dobrze byłoby, aby ta kwestia była uregulowana i był zapis w regulaminie co się dzieje w przypadku rezygnacji z korzystania z konta. To jednak należy do administracji.
Słuszna uwaga, niech ktoś z administracji się wypowie, czy konto demona_szybkosci zostało zamrożone i może do niego powrócić, mimo, że na nowym koncie, "thinkerteacher", napisał 3505 postów, czy zostało usunięte, tak jak pisałem w swoim pierwszym poście w tym temacie?
Killer

Postprzez kolokwium » 03 gru 2013, 14:19

Daimonion napisał(a):Przy okazji. Jestem właściwie nowy na tym forum i bynajmniej nie chcę wtrącać się w spór, którego źródeł pewnie nie znam. Chciałbym tylko zwrócić uwagę - Wszystkim zaangażowanym - że prowadząc spory tego rodzaju nie robicie temu forum jakiejś oszałamiającej reklamy. Nie sądzę, aby ktokolwiek szukający forum szachowego za czymś takim w szczególności tęsknił...
Pełna zgoda i jednomyślność jest w totalitaryzmie. Wszędzie indziej z burzy wyłania się słoneczny blask ogrzewający i rozpogadzający kłócących się.
Aby dojść do porozumienia, musimy wyjawić innym to co chcemy, do czego dążymy. Musimy też przyjąć dążenia innych (mogą być takie same, podobne, inne lub przeciwne) ale aby osiągnąć porozumienie musimy je znać i umieć dopasować swoje do innych nic lub mało tracąc ze swoich. Trzeba też mieć świadomość, że można porzucić swoje dążenia na rzecz innych celów (do których dążą inni) i uważać je za swoje.

thinkerteacher napisał(a):Zamrożone konto to takie z którego użytkownik nie może korzystać (przynajmniej dopóki nie zostaną mu przywrócone prawa "aktywności" na danym koncie), ale wszyskie jego posty zostają w takiej samej formie w jakiej były (czyli nie są kasowane).

Natomiast zamknięte (skasowane) konto, to takie na które nie ma już możliwości wejścia (czyli przeszło do wieczności) - nawet na prośbę użytkownika.
Tak jak napisał killer, zamrożenie to tymczasowe zbanowanie.
Mnie najbardziej interesuje aby w przypadku skasowania konta nie były kasowane posty, bo to niszczy strukturę dyskusji. Na pewnym forum szachowym zbanowano użytkownika "gala" (jest też na naszym forum) i posty można odczytać jedynie jak jest przez kogoś zacytowany. Jak jest odpowiedź bez cytatu, to nie wiadomo w czym rzecz.

Teraz nasuwa się pytanie co gdy po decyzji o skasowaniu konta ktoś chce znowu go uaktywnić lub założyć nowe. Ja bym w takim przypadku odblokowywał konto lub łączył nowe konto ze starym (dlatego bym połączył konto demona z jakimś tchinem, a Czaturangi z jakimś łowczym).
kolokwium
Moderator

Postprzez Killer » 05 gru 2013, 14:29

kolokwium napisał(a):dlatego bym połączył konto demona z jakimś tchinem, a Czaturangi z jakimś łowczym
Dostałem kiedyś ostrzeżenie od kolokwium, za przerobienie ksywy pewnego forumowicza. Uznał, że może to być dla niego obraźliwe a sam czyni to samo. I tak właśnie wygląda to na szachowe. :? Jak u Orwella, tu są równi i równiejsi. Kto da ostrzeżenie moderatorowi, za czyn, za który sam daje ostrzeżenia.
Killer

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje, pomysły i propozycje