Dziecinne igraszki i bezczelne zachowanie użytkowników.

Moderator: mrozik

Re: Forumowicz oszustem

Postprzez nikus287 » 22 cze 2012, 05:16

rutra napisał(a):
nikus287 napisał(a):Tu jest turniej Aleksa, więc raczej na 2000 nie gra :)
http://www.chessarbiter.com/turnieje/20 ... ngs&9.html
24 miejsce

Zawsze ktoś może trafić na gorszy dzień, zwłaszcza na P'15. Jakie ja cyrki ostatnio odstawiałem... i ktoś mógłby powiedzieć, że gram jak V kategorie. Niemniej jednak gdyby grał z siłą 1900-2100 to nawet na P'15 trochę wyżej by był w tabeli, jednak są tu porażki z dwiema II i jedną III a zawodnik 1900-2100 raczej by z takimi nie przegrywał, chyba, że nie potrafi grać piętnastek, lub miał gorszy dzień, lub pod tymi III,II kryło się km.

Chciałbym zwrócić uwagę na zawodnika, który zajął 7. miejsce. Rok temu grałem z nim w Rudniku (porażka), tam zdobył on trzecią kategorie, a później jeszcze ranking elo powyżej 1500, a tu grał jako bk. Niezłe tam przekręty na mazowszu są <:D

partie kurnikowe, w których grał na poziomie arcymistrza były na 10+10. To bardzo blisko P 15.
nikus287

Podziękował : 166 razy
Otrzymał podziękowań: 263 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: nikus1997b
FICS: JamBycNikus
Playchess: Nikus

Postprzez brelo » 22 cze 2012, 08:35

schranz napisał(a):@thinkerteacher - Problem w tym, że breloczek chwalił się, że przestawia, wizualizuje i analizuje sobie na dodatkowej desce to co ma zagrać zamiast robić to w głowie, bo chce się przysłużyć drużynie - taki z niego kapelusz. :lol2: To co ty robisz w głowie i tracisz na to 4 min. on to robi na desce, tzn kiedyś tak robił, bo pózniej wpadł na lepszy sposób - wszyscy wiedzą jaki. :D To było jeszcze za czasów PiPów i wbrew jego obecnemu łganiu mówił mi, że robi tak tylko w TL. :D Chwalił się tym również Fhjull'owi, możesz go spytać a ja postaram się go namówić, żeby wystąpił tu w charakterze świadka.

Każdy gra jak chce, jeden zmusi się do liczenia w pamięci, a ktoś pójdzie na łatwiznę

Traci na tym przede wszystkim przeciwnik bo ufa, że gra na równych zasadach z kimś o danym rankingu a tu się okazuje, ze przychodzi breloczek i na różne sposoby oszukuje - powiedz rywalowi, że oszukujesz silnikiem czy też deseczką na której liczysz, ciekawe czy będzie chciał grać. Właśnie pokazujesz jakie masz podejście - bardzo dobrze .

Heh, to Ty naprawdę wierzysz, że to pomaga... :rotfl:
brelo umarł w Berlinie... zmartwychwstał jako stelmacz
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 516 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez rutra » 22 cze 2012, 08:39

Jeśli dobrze zrozumiałem... oczywiście, że to pomaga. Widziałeś, żeby na turnieju ktoś miał obok małą szachownice i sobie przestawiał bierki? Łatwiej jest sobie przeanalizować wariant na desce niż w głowie. Ja jak gram z deską nigdy nie dotykam drewna póki nie wykonam ruchu. Raz mi się zdarzyło, że na desce wykonałem ruch taki jak chciałem na FICS i od razu podstawke zauważyłem, teraz patrzę na szachownice, wykonuje ruch na internecie i dopiero później na szachownicy.
I kategoria (1655/1668/1655), I klasa sędziowska
rutra

Podziękował : 1546 razy
Otrzymał podziękowań: 1845 razy
Ranking: 1655

Postprzez Aleksander Radomski » 22 cze 2012, 15:34

POST USUNIĘTY PRZEZ AUTORA Z POWODU BEZCZELNOŚCI UŻYTKOWNIKÓW !
Ostatnio edytowany przez Aleksander Radomski 26 cze 2012, 08:33, edytowano w sumie 3 razy
Szachy dopomogły mi w skrystalizowaniu mego charakteru. W szachach bowiem można zostać mistrzem jedynie wówczas, gdy zna się swe błędy i minusy. Podobnie zresztą, jak w życiu codziennym. Pośpiech, to twój największy wróg !
Aleksander Radomski

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ranking: 0

Postprzez brelo » 22 cze 2012, 15:45

Przeciwnik numer trzy to jakaś V kategoria, skoro nie zna pułapek w debiucie, który gra. :D
brelo umarł w Berlinie... zmartwychwstał jako stelmacz
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 516 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez adse » 22 cze 2012, 16:33

Aleksander Radomski napisał(a):Na ten moment mój poziom gry oscyluje w granicach 1900 - 2100.
To chyba chodzi o punktację FICS. Ranking Elo powyżej 1900 to już raczej z trójkami nie przegrywa. Z drugiej strony w tak młodym wieku poziom gry może być bardzo zmienny, juniorzy 2100-2300 Elo co jakiś czas wygrywają z arcymistrzami 2500-2600, parę takich partii widziałem w ostatnim roku-dwóch, nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba Grzegorz Nasuta ograł paru niezłych arcymistrzów, chociaż sam ma ranking coś ponad 2200.
adse

Podziękował : 58 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Przedstaw się!

Postprzez adse » 22 cze 2012, 16:46

thinkerteacher napisał(a):Rozumiałbym gdyby trening był 5-6 godzinny
E tam, 5-6 godzin to zapalony podstarzały senior by był w stanie, gdyby się uparł. Zapalony junior w czasie wakacji może znacznie więcej. Przynajmniej teoretycznie, bo lenistwo zawsze kusi;)
adse

Postprzez schranz » 22 cze 2012, 17:43

brelo napisał(a):Heh, to Ty naprawdę wierzysz, że to pomaga... :rotfl:

Cheatloczek obrał nową strategię, teraz będzie nas przekonywał, że wspomaganie nie pomaga. :lol2:
Jest taki program szkoleniowy Chess Mentor, rozwiązuje się za pomocą niego zadania na taktykę i strategię. Zawiera on zróżnicowane podpowiedzi, jeśli samodzielnie nie potrafi się rozwiązać zadania, jedną z form jest szachownica do analizy. Przyznam, że kiedy nie potrafię rozwiązać zadanie, bo jest zbyt trudne i uruchomię szachownicę do analizy to po chwili wszystko staję się łatwe cheatloczku. :D Wyszło szydło z worka, teraz już wiemy z kim mamy do czynienia..
"To jest wojna. Celem jest zniszczenie umysłu przeciwnika." Robert Fischer
schranz

Podziękował : 91 razy
Otrzymał podziękowań: 156 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: szachweb
FICS: KillerSchranZ

Postprzez rutra » 22 cze 2012, 18:25

brelo>>> skoro nie pomaga to dlaczego stosujesz ten sposób
rutra

Postprzez thinkerteacher » 22 cze 2012, 19:28

Jeśli się kradnie w ten sposób, że osoba, której ukradniemy coś nie kapnie się, to nie dokonaliśmy czynu zwanego kradzieżą. Analogicznie jak nie można ukarać sprawcy (np. czyn o charakterze niskiej szkodliwości społecznej), wówczas nie jest on szkodliwy. Jeśli byłby przepis, że pobicie jest ścigane (z urzędu) dopiero w przypadku, gdy ofiara będzie co najmniej 7 dni przebywała w szpitalu, to jak pobijemy kogoś na 6 dni, wówczas... nie pobiliśmy! Szczerze mówiąc, to pewne rzeczy zaczynają mi się nie podobać, ale ten kto stosuje tę logikę sam kiedyś być może dojdzie do wniosku, że NIE TĘDY DROGA. Dla mnie to trochę takie "wybielanie siebie", chociaż do końca nie wiem w jakim celu. Zostawmy jednak ten temat i skupmy się na czymś ciekawszym.
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 7603 razy
Otrzymał podziękowań: 1074 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Re: Przedstaw się!

Postprzez thinkerteacher » 23 cze 2012, 00:15

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy. Ja nie miałem na myśli ilości godzin seksu miesięcznie, lecz codziennego treningu szachowego! A to może być "drobna" różnica ;).

Wydaje mi sie, że zapalony junior może się rozgrzać do czerwoności, a potem spłonąć w czasie partii. Natomiast już po może dostać zimny prysznic, tak aby żar z rozgrzanego brzucha już nie buchał! Na pewno junior musi być gorący, aby zdążył się spalić (w czasie partyji).
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Re: Przedstaw się!

Postprzez rutra » 23 cze 2012, 00:20

thinkerteacher napisał(a):Zapalony junior w czasie wakacji może znacznie więcej. Przynajmniej teoretycznie, bo lenistwo zawsze kusi;)

Nie lenistwo tylko brak talentu (brak pracowitości) <:D

Gorzej jak taki zamiast trenować siądzie przed laptopem na 2,5h i będzie grał nie wiadomo po co partie P'15, a po tym czasie tak się zmęczy, że zacznie podstawiać hetmana. No i zamiast 2,5h treningu wyjdzie 2,5h przesuwania drewna (no czy tam bierek po diagramie).
rutra

Postprzez lk85 » 24 cze 2012, 03:02

schranz napisał(a):Co ty szyjesz demon, zapomniałeś o lk85 ? :D

Prowokacja i tyle. Nie wiem dlaczego, ale demon znowu chce "odgrzewać kotleta". Widać, że jego życie bez konfliktów forumowych nie ma sensu. Ja mu tej satysfakcji nie dam i nie mam zamiaru odpowiadać na jego zaczepki. Niebawem pewnie znowu będzie jakaś grubsza afera z jego udziałem czy to w lidze na FICS czy to w umawianiu się na szachową LM, po prostu on musi być forumową gwiazdeczką i tyle. Ja tylko czekam na jego występ w Rudniku, bo coś tam wyczytałem, że chyba zapowiedział swój udział, choć pewnie stchórzy jak zawsze. Bądźmy jednak optymistami... Już zacieram ręce bo wiem, że to będzie klęska większa niż naszej reprezentacji na Euro. On ciągle pisze, że gra z siłą ok. 1900 ELO, to się przekonamy czy z elowcami tyle zrobi... Moim zdaniem elowcy z 1600-1700 znowu mu solidnie dokopią oczywiście jeśli zagra w tym turnieju, choć szansa na to niewielka. Jeśli już, to się przekonacie jaki demonik jest bezradny grając na sali turniejowej.
lk85

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postprzez adse » 24 cze 2012, 08:23

Widzę tu dodatkową mobilizację i wyzwalanie sportowej złości:)
adse

Postprzez thinkerteacher » 24 cze 2012, 09:41

Wyzwalanie sportowej złości czy nawet agresji powinno mieć formę twórczą: przykładowo zamiast komuś dokopać, lepiej jest napisać artykuł, zorganizować turniej czy chociażby szkolić innych. Wówczas frustracja, złość i inne trudne emocje zostają przekształcone w cenne działania. Nie każdy jednak będzie chciał to robić, bo wymaga to pewnej siły woli i charakteru.
thinkerteacher

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje, pomysły i propozycje