Czy należałoby dać bana użytkownikowi barbara1570 ?

Moderator: mrozik

Czy należy zbanować użytkownika barbara1570 ?

Ankieta zakończyła się 23 sty 2012, 16:31

Tak
17
68%
Nie
8
32%

Razem głosów : 25

Re: Czy należałoby dać bana użytkownikowi barbara1570 ?

Postprzez rutra » 16 sty 2012, 23:57

Ja bez pomocy Władkowych diagramów doszedłem do (poziomi) III kategorii. Oczywiście nie obyło się bez diagramów na chesstempo i partii tempem klasycznym na FICS, ale diagramy Władka mnie odstraszają.
rutra

Podziękował : 1572 razy
Otrzymał podziękowań: 1929 razy
Ranking: 1670

Postprzez Baro » 17 sty 2012, 00:02

Ja natomiast doszedłem do II kategorii i Elo powyżej 1600 - bez żadnej pomocy Władka. Pracowałem za to z dużo lepszym od niego specem od szkolenia. Już wcześniej zadałem pytanie, czy te diagramy pomogły KOMUKOLWIEK w rozwoju szachowym.
Baro

Podziękował : 71 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Ranking: 1786
kurnik.pl: barsz
FICS: BaroChessMaster

Postprzez thinkerteacher » 17 sty 2012, 00:20

Mnie pomogły, chociaż nie zawsze rozumiałem ich sens. I nie tyle diagramy, ile IDEA oraz poszukiwanie nietypowych rozwiązań, pomysłów czy też sztuczek. Kompozycje nie są na użyteczność w sensie praktycznej gry (a przynajmniej nie te, które kolega Władek najczęściej pokazuje), lecz do tego, aby podziwiać, cieszyć oko oraz zachwycać się ;).
PS. Jak już trochę frustracji rozładowaliśmy to proponuję gdzie indziej pokazać własną twórczość :D. Można przykładowo na blogu czy też chociażby w innym temacie. Ten powoli zaczyna wysychać (schodzić na koty).
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 7897 razy
Otrzymał podziękowań: 1087 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez kolokwium » 17 sty 2012, 00:44

Władek nie może pojąć, że przesyt jest szkodliwy. Nie diagramy są złe, ale ich ilość.

PS
To tak, jakby jegomość Zet, gdy ktoś z nim chce porozmawiać, to on mu od razu opowiada o swojej żonie. A chcieliśmy porozmawiać z nim o szachach...
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2015 razy
Otrzymał podziękowań: 2169 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez thinkerteacher » 17 sty 2012, 00:52

Czyli jeśli będzie publikował TO SAMO tyle, że raz na miesiąc to będzie fajowo? Oj coś nie wierzę, aby się większość z Tobą Tomaszu zgodziła: nie tędy droga moim zdaniem. Chociaz jest to rozwiązanie, jednak nie do końca trafia w samo sedno. To mniej więcej tak jakby brać tabletkę od bólu głowy raz na tydzień zamiast pójść do sadysty ;)

PS. Jak jegomość zaczyna o żonie... to znaczy, że albo bardzo ją kocha albo nie może z nią wytrzymać ;)
PS. To mój ostatni post w tym temacie, bo zaczynam gadać od rzeczy (niektórzy słusznie zauważają) :P
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Postprzez kolokwium » 17 sty 2012, 01:05

Pozwolisz, że zacytuję drugie wcielenie demona, bo tekst jak najbardziej dotyczy i tego tematu:
thinkerteacher napisał(a):Robienie wszystkiego na siłę jest mało efektywne (albo jak kto woli: pozbawione większego sensu).
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
kolokwium
Moderator

Postprzez oktawnal » 18 sty 2012, 20:28

thinkerteacher napisał(a):C Oj coś nie wierzę, aby się większość z Tobą Tomaszu zgodziła

To czyli ja sie zaliczam, do tych "wyjątków" , która zgadza się z panem Tomkiem :)
Dobra partia nie jest zła
oktawnal

Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Ranking: 1512
kurnik.pl: okti1800

Postprzez kolokwium » 19 sty 2012, 01:00

thinkerteacher napisał(a):nie tędy droga moim zdaniem. Chociaz jest to rozwiązanie, jednak nie do końca trafia w samo sedno. To mniej więcej tak jakby brać tabletkę od bólu głowy raz na tydzień zamiast pójść do sadysty ;)

Lepiej być narażonym na diagramomanię przez ciągłe delikatne zażywanie, niż przedawkować i zwariować. Dodatkowo delikatne zażywanie działa jak homeopatia.
kolokwium
Moderator

Postprzez myllyniemi » 23 sty 2012, 01:22

MaurycyHawran napisał(a):2 tygodniowy ban i powrót pod warunkiem, że diagramy sam będzie umieszczał w dedykowanych tematach.

Czasowy ban wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Jeśli miałby nastąpić powrót i nastąpiłaby powtórka z rozrywki, to ban pełną gębą.
Nie ze względu na diagramy i ich wklejanie gdziekolwiek, bo to jeszcze nie wadzi mi szczególnie, spora część z nich nawet przedstawia interesujące pozycje, ale Władek sprawiasz wrażenie, jakbyś pozjadał wszystkie rozumy.

Szachy: to poezja i proza, tak swoje dzieło zatytułował jeden z najwybitniejszych kompozytorów przełomu XIX i XX wieku Arthur Ford Mackenzie. Nawet ponad 100 lat temu problemiści, którzy przecież poświęcili się tej sztuce, wiedzieli, że nie samą kompozycją szachista żyje.
Czyżby piaskownica??
myllyniemi
Przyjaciel

Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 246 razy

Postprzez rutra » 24 sty 2012, 14:22

Dajcie bana na 2 tygodnie, to Władek tu wróci i nadrobi zaległości :D
rutra

Podziękował : 1572 razy
Otrzymał podziękowań: 1929 razy
Ranking: 1670

Postprzez redjok » 24 sty 2012, 19:06

Dostał na miesiąc.
redjok
Administrator

Podziękował : 415 razy
Otrzymał podziękowań: 487 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez jasne » 24 sty 2012, 23:47

"Postprzez redjok » 2012-01-24, 19:06
Dostał na miesiąc."

Jeśli admini robią głosowanie, sondę, zakładają wątek w temacie czy dać bana....... to w dobrym tonie byłoby publicznie ogłosić jakie są wyniki czy decyzje a nie przypadkiem w odpowiedzi na posta dowiadujemy się o miesięcznym banie.
Tak mi się wydaje. Jak myślicie?
"kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem
nieważne jak dobrze zagrasz - gołąb i tak poprzewraca figury, narobi na szachownicę i jeszcze będzie dumny z wygranej "
demotywatory.pl
jasne

Podziękował : 100 razy
Otrzymał podziękowań: 306 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: piwojasne

Postprzez thinkerteacher » 25 sty 2012, 00:11

Ja uważam, że admin(i) samodzielnie (tzn. bez pytania forumowiczow) podejmuje decyzje - jeśli chce zapytać forumowiczów, to może to zrobić. A wyniki ankiety są u mnie widoczne - 68% za (tak), a 32 przeciw (nie), temu aby dać bana dla kolegi Władka.

Poza tym tak naprawdę ILE osób akceptuje Władka, aby rzeczywiście ich interesowało to czy dostanie bana na tydzień, miesiąc czy rok? Chyba wszyscy (poza 2-3 osobami) odetchną z ulgą, bo nie będzie "spamu", prawda? Dlatego nie do końca rozumiem w jakim celu chcesz mieć "oficjalne wyniki", zwłaszcza w stosunku do osoby, która jest przez niemal całe forum wyszydzana, wyśmiewana i nieakceptowana. Czyżby chwilowy akt miłosierdzia czy zwykła ciekawość?!
thinkerteacher

Postprzez kocur » 25 sty 2012, 00:18

Kary typu ban powinny być ogłaszane z podaniem uzasadnienia.
Po to, żeby winowajca wiedział za co wyleciał, a inni wiedzieli czego mają unikać.
kocur

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 176 razy

Postprzez kolokwium » 25 sty 2012, 00:21

Zapewne winowajca wie, ale innym potrzebna jest przestroga.
Można założyć nowy wątek: "kary i ostrzeżenia" (oczywiście zamknięty). Tam też byłaby data początku i końca banicji.
kolokwium
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje, pomysły i propozycje