Propozycja ROZWOJU forum! (powazna!)

Moderator: mrozik

Propozycja ROZWOJU forum! (powazna!)

Postprzez demon_szybkosci » 16 paź 2006, 11:48

Witam!

Wpadlem na GENIALNIE banalny pomysl :-P. Pewnie byl juz i wszyscy o nim mowili, ale chyba do mnie nie dotarlo 8-) ;-). Albo nie bylo i byc moze W KONCU forum bedzie przynajmniej powolutku TETNILO zyciem!
Moj pomysl:
1) podzial forum na mniejsze czesci
2) utworzenie grup zadaniowych
3) kazda grupa zadaniowa ma (niepisany, ale jednak) OBOWIAZEK pilnowania okreslonych czesci

Teraz konkretniej!
Interesuje mnie dzial A, zas w nich watki a1,a2,a3 - zbieram grupe chetnych, ktorych TAKZE te watki interesuja i beda w stanie (chocby raz na jakis czas - np. 1x/tydz) cos nowego czy ciekawego wniesc do tematu. Zbieram grupe osob, X1, X2, X3, X4. Grupa ta odpowiada JEDYNIE za tem fragment (czesc) forum! Jesli grupa nie wywiazuje sie z zadania, wtedy w dziale (wnioski, propozycje i zazalenia) wnoszone jest przez forumiakow oficjalne zazalenie, skarga, itp.
I na koniec: gdyby udalo sie podzielic (tak aby jak najmniej zachodzily na siebie grupy) CALOSC forum, to mamy forum, ktore STALE (chociaz powoli) rozwija sie!

WAZNE: Obowiazek dbania o dana czesc nie daje ZADNYCH ograniczen odnosnie korzystania z forum! (tzn. pisania na innych czesciach, itp.). Jedynym do czego zobowiazuje to dbania o "wlasne podworko" (czesc).

Podpisano - Demon_szybkosci
PS. Jesli (dana) grupa bedzie miala takie zyczenie moze byc w niej szef, ktory bedzie pelnil funkcje koordynujace (ew. motywujace)
demon_szybkosci

Postprzez mattihau » 16 paź 2006, 11:53

Demon jak zwykle sypie z kapelusza dobrymi pomysłami :)

podpisuje się obiema rekami (lewą troszke brzydziej ale zawsze) !

Sam postaram sie dbac o fora:
turnieje w realu, Historia szachów i cytaty ;) zaczynam od dziś !

Takie zobowiązania będa nas mobilizowac do pisania zapraszam !!
Zapraszam na stronę Użyteczna Informatyka - Szkolenia - Pakiet Office Excel, Word, Power Point i Outlook. Szkolenia w Krakowie.
mattihau
Zasłużony

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez demon_szybkosci » 16 paź 2006, 11:59

mattihau napisał(a):Demon jak zwykle sypie z kapelusza dobrymi pomysłami :)
....podpisuje się obiema rekami (lewą troszke brzydziej ale zawsze) !

Dziekuje Mattiemu za poparcie pomysla! :-D. Wierze, ze MUSI sie udac! (zreszta prof. mol ksiazkowy niebawem sie tu zjawi i sam napisze ;-)).

Chcialbym zajac sie dzialem NAUKA GRY -> NAUKA GRY, w tym (jak na razie) tematami:
Prawie jak Peter Sanderson, czyli jak zostać arcymistrzem?
Plan pracy szachowej

:arrow: Ogolnie interesuje mnie szeroko pojety rozwoj szachowy (tj. postep) oraz rozwoj poprzez szachy (w jakich sferach), a takze to jak szachy wplywaja na rozwoj czlowieka!
Ponadto lubie dyskutowac odnosnie kurnika, serwerow szachowych i programow oraz ich stylow i sily gry!
Nie interesuja mnie debiuty, nowinki oraz techniczne sprawy szachowe. Slowem: moge i chcialbym moc dyskutowac w dzialach, w ktorych wiecej jest spraw "nietechnicznych" (typu: Wxc5 i lepiej stoja biale) - takich, ktore daja pole do popisu w moim kregu zainteresowan (podanych powyzej).
Od razu zapytuje - KTO chcialby nalezec do mojej (w sensie utworzonej przeze mnie) grupy? Osoby, ktore maja TE SAME (lub. b.zblizone) zainteresowania i chca wspierac mnie w czuwaniu nad w/w grupa tematyczna proszone sa o wpisywanie sie :).

:idea: PS. Podawajcie to w czym NAJLEPIEJ sie czujecie (i chcecie sie tym opiekowac wspolnie z innymi; ew. sami!) oraz (jesli chcecie) to czego nie chcecie i nie mozecie/nie umiecie.
demon_szybkosci

Postprzez Bag » 16 paź 2006, 19:26

No i ja się na to piszę. Postaram się zająć ogólnie forum organizacyjnym i może debiutami?
Ale forum organizacyjnym się zajmę, bo tam trochę jest postów.
Bag

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez dejwi_14dziurek » 16 paź 2006, 21:05

Pomysl oczywiscie genialny i jestem za(a nawet przeciw)... tylko do czego ja moglbym sie nadawac :-> :?: Troche czasu zapewne uplynie nim znajde temat, w ktorym bede w stanie cos sensownego napisac :mrgreen:
dejwi_14dziurek

Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Bag » 17 paź 2006, 06:59

demon_szybkosci napisał(a):PS. Jesli (dana) grupa bedzie miala takie zyczenie moze byc w niej szef, ktory bedzie pelnil funkcje koordynujace (ew. motywujace)
Z tym szefem to nie jest za dobra pomysł. To mi się kojarzy z dyktaturą i pokazywaniem palcem przez szefa na biednych userów, którzy muszą wszytsko robić za niego. Według mnie ten szef odpada.
Bag

Postprzez redjok » 17 paź 2006, 08:17

Każdy pomysł służący prorozwojowo jest dobry. Mam jednak mieszane odczucia
demon_szybkosci napisał(a):Interesuje mnie dzial A, zas w nich watki a1,a2,a3 - zbieram grupe chetnych, ktorych TAKZE te watki interesuja i beda w stanie (chocby raz na jakis czas - np. 1x/tydz) cos nowego czy ciekawego wniesc do tematu.

Dla mnie wszelkiej maści fora były ( i są ) miejscami gdzie ludzie w sposób dość spontaniczny wyrażają swoje zdanie, wymieniają się opiniami i dzielą wiedzą. Propozycja aby sztucznie utrzymywać forum przy życiu (użyciu nabijaczy tematów/ postów) jest zapewne bardzo dobra. Nasuwa się jednak skojarzenie z osobą w stanie agonalnym sztucznie utrzymywanym przy życiu. Jeżeli w użytkownikach nie ma woli walki i życia ( czytaj chęci udzielania się na forum) to myślę, że sztuczne podtrzymywanie trupa może się okazać dobre tylko chwilowo.

Proszę nie odbierać tego postu jako ataku na propozycję Tomka, gdyż uważam to za pomysł ciekawy. Wszystkie opinie były jak do tej pory bardzo entuzjastyczne ( i dobrze :-)). Pamiętajcie każdy kij ma dwa końce !

Spróbujmy merytorycznie podyskutować na ten temat aby pochopnymi decyzjami nie "spalić" tego forum

Pozdrawiam Tomek
redjok
Administrator

Podziękował : 384 razy
Otrzymał podziękowań: 463 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez demon_szybkosci » 17 paź 2006, 15:19

dejwi_14dziurek napisał(a):Troche czasu zapewne uplynie nim znajde temat, w ktorym bede w stanie cos sensownego napisac

:arrow: .... nie ma pospiechu! Wazne, abys mogl w miare systematycznie pisywac i ew. proponowal tematy i wsparcie dla grupy, ktora bedzie odpowiedzialna za dany kawalek!

Bag napisał(a):To mi się kojarzy z dyktaturą i pokazywaniem palcem przez szefa na biednych userów, którzy muszą wszytsko robić za niego.

:arrow: W takim razie nie zrozumiales mojego przekazu prawidlowo, albo tez nieprawidlowo ci sie kojarzy :-P ;-). Szef ma byc jedynie osoba, ktora bedzie WSPIERALA grupe i poszczegolnych jej czlonkow, aby dana grupa mogla wywiazywac sie ze swoich zadan (efektywnie). Poza tym szef MOZE byc, lecz nie musi - w zaleznosci od zyczenia danej grupy!

redjok napisał(a):Jeżeli w użytkownikach nie ma woli walki i życia ( czytaj chęci udzielania się na forum) to myślę, że sztuczne podtrzymywanie trupa może się okazać dobre tylko chwilowo.

:arrow: Owszem - zgodze sie. NIEMNIEJ jesli uzytkownicy nie beda zgrani i nie beda WSPOLNYMI wysilkami tworzyc i "podtrzymywac trupa", to nawet trup nie zostanie przy zyciu :-P ;-). Poza tym jak sam powtorzyles: wolna wola + odrobina odpowiedzialnosci + robienie tego co sie chce i lubi (oraz moze) -> oto CEL mojego pomysla! 8-)

PS. Zamiast kombinowac wypisujta lepiej swoj krag zainteresowan i tego ktore z czesci forum (ew. jakie watki) chcecie i mozecie "utrzymywac przy zyciu" :!: 8-)
demon_szybkosci

Postprzez Tomrejten » 17 paź 2006, 15:28

Ja biorę historię szachów oraz partie szachowe.

(hehe przypomina mi sie scena z dnia swira: "Mi się najwiecej należy" :mrgreen: ).

Pozdrawiam.
Tomrejten

Otrzymał podziękowań: 1 raz
Ranking: 0

Postprzez mol_ksiazkowy » 18 paź 2006, 16:46

Popieram i wspieram! chciałem przeprosić za częsciowe powtarzanie się, ale wg mnie co warto by m.in zrobić,
1. byłbym za wydzieleniem osobnego watku z zadaniami i problemami szachowymi, może sie nazywac warsztat szachowy czy jakoś tak..... aby nie mieszać tego po innych topicach,
ja sam mam kilka zadanek ktorych nie wiem jak rozwiazac itd....

2 tez sadze ze warto dac kacik filmowy, .... oraz moga być klany skoro są osoby bardzo chetne -jesli o ile bedzie wiekszy ruch na forum...itd, mozna stworzyc tez - kacik szachy korespondencyjne itd...

3 zrobić naleze dział Polecamy tylko trzeba wybrac sensownie ze dwa trzy fajne fora z ktorymi by sie chciało "zaprzyjaznić"...

4. także wiecej rang (np VIP, Mistrz analiz itp...), poprawa "wystroju graficznego" forum.... itd , no i ...lepsza reklama forum, bo z tym chyba cos cienko...

5. Warto zrobić duzy dzaił Komputery szachowe, programy, silniki, maszyny itd i ładnie go jakoś nazwać....

6. Dział o ksiazkach szachowych miał niby być .... i jak dotad go nijak ni ma..... hm..?!

7. wiecej dyskusjo o samych szachach a nie - jak sie czasem czyta o d... MAryni, itd, na razie tyle jak sobie cos przypomne to dopisze....cdn.
mol_ksiazkowy
Przyjaciel

Podziękował : 70 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy

Postprzez Bag » 18 paź 2006, 18:55

Molu, napisałeś kilka propozycji działów, ale ich nie nazwałeś, pozwolisz że to zrobię:
2. Niech to będzie dział Szachy korespondencyjne.
3. Może zamiast Polecamy, lepsze będzie Zaprzyjaźnione strony?
4. Hmm, może ktoś nagra film i wstawi do neta z adresem forum? Jeżeli ktoś by to zrobił, wstawię film na popularne strony. Może być np. tradycyjne walenie w zegary, aby pokazać, że refleks szachisty ma zupełnie odmienne i dosłowne znaczenie.
5. Może być dział: Gdy przeciwnikiem nie jest człowiek...?
6. Po prostu literatura szachowa.

Molu, nie zrozum, że wszystko chcę zrobić na odwrót, kombinować, żeby coś zmienić, coś zrobić albo skrajnie nabić posty. Wydaje mi się, że dobra nazwa przyciągnie ludzi.
Teraz wszystko w rękach admina.

PS.
Tomrejten napisał(a):(hehe przypomina mi sie scena z dnia swira: "Mi się najwiecej należy" :mrgreen: )
A moja racja jest najmojsza. :mrgreen:
Bag

Postprzez osator » 18 paź 2006, 19:15

jak juz piszemy tu pomysly to ja zeby nie tworzyc nowego tematu ;] tak przy okazji porusze temat ligi forum :) moim zdaniem by sie przydala 2 cele poznanie innych forumiczow+ poelpszenie gry
a oto jak by wygladalo kazdy gracz by losowal numerki (chętny) i gralisby kojarzeniem kołowym z tym ze przegrany odpada ( i porzadkujemy od nowa i znowu kołowy) parti powinny byc 3 ale najlepiej rozne czasowo zeby nie było niedowmowien np. 3 , 5 ,10 minut ew. dogrywka 7 minut gdyby było po 1.5 jak padnie remis to albo dogrywka 3 minutowa albo czarne wygrywaja
"I am the best player in the world and I am here to prove it." - Bobby Fischer
"Na wojnie nie ma nagr?d za zaj?cie drugiego miejsca" - Gen. Omar Bradl
osator

Postprzez demon_szybkosci » 20 paź 2006, 21:26

:arrow: Jesli dobrze widze, to WIEKSZOSCI uzytkownikow chyba/na pewno* (* - niepotrzebne skreslic) nie zalezy na tym, aby byly grupy zajmujace sie danymi tematami, tak? Teraz wiec nie dziwmy sie, ze na forum bywa (niestety dosc czesto) dosc nudno i ponuro, gdyz to MY (sila napedowa - ok. 10 najbardziej aktywnych) powinnismy dbac o poziom i aktywnosc (na) forum!
:idea: A szkoda... moglo byc tak pieknie! :-( :-?
demon_szybkosci

Postprzez BulBulAtor » 21 paź 2006, 19:03

Respirator to nie jest aż tak dobry pomysł. Zmuszanie (nawet samego siebie) do pisania nie da dobrych wyników. Może wtedy być postów dużo ale miernej wartości - np. moje :mrgreen:
Forum może mieć wzloty i upadki ale zawsze powinno trwać i żyć swoim spokojnym życiem.
BulBulAtor

Ranking: 0

Postprzez redjok » 22 paź 2006, 09:34

BulBulAtor napisał(a):Forum może mieć wzloty i upadki ale zawsze powinno trwać i żyć swoim spokojnym życiem.

Podzielam stanowisko kolegi.

Jeśli ktoś nie chce pisać to trudno (a może to i dobrze - po co zaśmiecać forum ?)
Jeżeli ktoś chce pisać ( już pisze ) to świetnie :-)

Teraz najważniejsza pozostaje walka o dziesiątki osób które wchodzą na forum i nie piszą a MOGŁYBY (napisać coś sensownego)

Pytanie jak to zrobić ? może intensywniej promując opcje [Zobacz posty bez odpowiedzi] i [Zobacz posty od ostatniej wizyty]
redjok
Administrator

Podziękował : 384 razy
Otrzymał podziękowań: 463 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Następna strona

Powrót do Informacje, pomysły i propozycje