Życie forum

Moderator: mrozik

Postprzez spider » 01 lis 2007, 13:32

FORUM rzeczywiście może upaść, z dwu powodów: 1) upierdliwych reklam, 2) z powodu wypowiedzie uczestnikow, zwłaszcza tych "o niczym"...
spider

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez mattihau » 01 lis 2007, 13:54

Problemu reklam nie rozumiem... wystarczy zwykła wtyczka do firefoxa np. adblock plus którego sam używam.

A forum ostatnio złapało nowy oddech.

Ale żeby utrzymać tą aktywność potrzebujemy stałej reklamy na innych stronach i dopływu nowych userów co powtarzam jak mantrę od dłuższego czasu.
Zapraszam na stronę Użyteczna Informatyka - Szkolenia - Pakiet Office Excel, Word, Power Point i Outlook. Szkolenia w Krakowie.
mattihau
Zasłużony

Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez barbara1570 » 01 lis 2007, 14:26

Forum szachowe ,ma miec wiecej Szachow.
Szachy ,Turnieje ,Treningi,konkursy,organizacja imprez szachowych i tym podobnie. Opisy turniejow szachowych ,jake sa jakie sobie zyczymy.....
barbara1570

Otrzymał podziękowań: 10 razy
Ranking: 2100

Re: Życie forum

Postprzez jedrus07 » 03 kwi 2013, 15:47

Po kilkuletniej przerwie (mojej od forum) chcialem znalezc ten temat i tylko napisac:

Jednak nie upadlismy :D
II+ w Polsce, 144 w Angli, szachowa ambicja - FM
jedrus07

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: jedrus07

Postprzez rutra » 03 kwi 2013, 15:54

No ja mam nadzieje, że nie upadliśmy i nie upadniemy, bo mam jeszcze do rozegrania z kolpem najdłuższą partię na świecie. Tylko ciągłe gadanie o cziterach i wyzywanie innych forumowiczów może spowodować upadek.
I kategoria (1650/1668/1655), I klasa sędziowska
rutra

Podziękował : 1545 razy
Otrzymał podziękowań: 1833 razy
Ranking: 1683

Postprzez redjok » 03 kwi 2013, 18:02

Były już różne "zakręty" na drodze życiowej tego forum - szkoda tylko, że przez oszołomów odchodzą ciekawi ludzie :(
redjok
Administrator

Podziękował : 384 razy
Otrzymał podziękowań: 463 razy
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez kolokwium » 03 kwi 2013, 21:53

Ale jędruś wrócił!
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1887 razy
Otrzymał podziękowań: 2078 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez ObronaPirca » 05 kwi 2013, 16:32

Od siebie dodam, że ja z przyjemnością chętnie działałbym aktywnie na forum, ale nie ma na nim ciekawych tematów. Szkoda.
ObronaPirca

Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Ranking: 1523
kurnik.pl: list35
FICS: Spartanix

Postprzez kolokwium » 05 kwi 2013, 21:41

ObronaPirca napisał(a):nie ma na nim ciekawych tematów. Szkoda.
Cóż, nie pozostaje nic jak stworzyć odpowiedni temat. A kto może stworzyć temat? Każdy zarejestrowany (ale bez bana) użytkownik forum (czyli ten kto może pisać).
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1887 razy
Otrzymał podziękowań: 2078 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez AK » 05 maja 2016, 07:17

Nie wiem, więc się zapytam:

1. Czy jest sens utworzyć temat z nowościami szachowymi (książki i czasopisma) - zdjęcie okładki, spis treści, opis wydawcy itd.? Ja ten sens dostrzegam, ale nie mam pojęcia, jak na to zapatrują się Koledzy, tzn. czy kogokolwiek by to interesowało i czy ktoś - prócz mnie - by to w ogóle czytał. Aż tyle się nie wydaje, aby było to bardzo czasochłonne, a myślę, że jednak warto byłoby wiedzieć, że pojawił się, przykładowo, nowy MAT czy też książka o końcówkach. I tu prosiłbym o szczerą odpowiedź (może być też w stylu: a idź do diabła) - nie chciałbym zaśmiecać forum zakładaniem niepotrzebnych tematów, do których nawet ślepa wrona nie zajrzy.

2. Podobne pytanie o aktualne czy też przyszłe turnieje (wydarzenia) szachowe. Czy kogoś to jeszcze interesuje? Wczoraj odbyła się druga runda meczu Polska - Węgry, polski skład dość atrakcyjny (pod względem szachowym) - Bartel, Sadzikowski, Piorun, Dragun. Chciałbym więc prosić o informacje, czy jest sens tworzyć (w przyszłości) nowe tematy o właśnie takich wydarzeniach, czy też nie ma potrzeby, bo i tak zainteresowani dowiedzą się z innych stron, śledzą turniej na żywo lub tracą czas jedynie na największe imprezy. Patrząc na odzew w takich tematach jak "Sinquefield Cup 2015" (0 odpowiedzi), "Tata Steel Masters 2016" (2 odpowiedzi), "U.S. Championship 2016" (0 odpowiedzi), odpowiedź może być tylko negatywna, choć np. "Turniej pretendentów - Moskwa 2016" cieszył się dość sporym zainteresowaniem.
AK

Podziękował : 27 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Postprzez chlebik » 05 maja 2016, 08:19

1. Książki mocno na tak.

2. Turniejami na forum ja przynajmniej niespecjalnie byłbym aż tak bardzo zainteresowany. Owszem, skomentować mogę, ale jakoś tak nie 'palę się' by od razu mocno śledzić wątek.
"Jeśli Pillsbury zagrał Se5, to do zwycięstwa już blisko!" Moi Wielcy Poprzednicy
Mój dziennik: http://www.szachowe.pl/viewtopic.php?f=10&t=5118
chlebik

Podziękował : 45 razy
Otrzymał podziękowań: 274 razy
FICS: chlebik

Postprzez krzysio » 05 maja 2016, 09:09

AK napisał(a):Nie wiem, więc się zapytam:
...

1. Szachistę prenumerujemy (kiedyś tu zresztą cytowałem wywiad z Filipowiczem z Szachisty) i coś ciekawego zawsze tam znajdzie, pewnie i w MAT też jest to chyba warto coś rzucić. Książek sporo kupujemy, znakomita większość wybierana przez trenera ale są też chyba jakieś kupowane w inny sposób, więc i to chętnie przeglądnę bo dzieciak w domu czyta mi to. Podobnie w kwestii oprogramowania szachowego, CTART kupiłem z polecenia, trener tego nie znał, dzieciom może za specjalnie nie podeszło ale nawet tyle co przy nim przesiedziały to warte było.

2. Turnieje, te mocniejsze, sam czasem jakieś podkleję, głównie z tego powodu że większość partii które tam grana przeglądamy w domu. I czasem jak coś ciekawego moim zdaniem się trafi to wkleję, choćby Starą Lubownię ostatnio (0 odpowiedzi). A jak już wklejam to zadaję sobie pytanie "czy ktokolwiek to kliknie?"

Ale na przekór bym napisał że warto, że warto pokazywać te rzeczy i te miejsca na których uczą się najlepsi lub gdzie spotykają się najlepsi, nawet jeśli odpowiedzi będzie 0 to może wejść trochę będzie i ktoś coś ciekawego znajdzie. A coś takiego tylko podniosłoby wartość forum, śmietnik z niego robią pyskówki (w tym niestety trafiają się i moje).

Pisałem to już kilka razy - jest tu na forum trochę mocniejszych szachistów (powiedzmy od solidnej I w górę) i co najmniej kilku świetnych trenerów (wiem bo część znam nie tylko z nicków), oni niestety nie biorą udziału w życiu forum bo ... no właśnie, dlaczego? Może to co proponujesz nieco by ich skusiło do dyskusji?

brelo założył moim zdaniem też ciekawy temat założył n/t ciekawych pozycji, partię Marka to on śledził pewnie z innymi założeniami ale wyszło jak wyszło. Dla mnie temat ciekawy bo takie coś często w domu jest robione na desce z trenerem, więc jakby się łapie bakcyla w analizowaniu czegoś co ma sporo kontynuacji i nijak nie jest oczywiste. On przydzwoni w to samo co Ty - będzie prawie zerowy odzew na to bo ... za trudne dla większości? Ale jak go prywatnie nie lubię (naprawdę szczerze za stare numery) tak pomysł mu pochwalę.

edit
myślę że dczerw zacznie sobie niedługo zadawać pytania "czy ktoś czyta to co piszę?" (czyta w sensie zrobi coś więcej niż pobieżnie przeleci tekst, czy rozwiąże proponowane zadania) a też robi moim zdaniem świetny blog. Takie rzeczy moim zdaniem naprawdę podnoszą poziom forum, pyskówki i spam moim zdaniem można hurtem do kosza, przekopać się póxniej przez to by coś sensownego znaleźć to tragedia.
krzysio

Podziękował : 325 razy
Otrzymał podziękowań: 989 razy

Postprzez yetit78 » 05 maja 2016, 14:54

chlebik napisał(a):
2. Turniejami na forum ja przynajmniej niespecjalnie byłbym aż tak bardzo zainteresowany. Owszem, skomentować mogę, ale jakoś tak nie 'palę się' by od razu mocno śledzić wątek.

Mam dość podobnie - tzn. kilknąć kliknę, ale komentować to raczej już nie bo nie mam czasu siedzieć, analizować i dzielić się swoimi wypocinami, a pisać rzeczy w stylu : ,,Carslen przegrał z Hammerem, co za młotek z niego" nie widzę sensu.
Ale zawsze fajnie mieć pod nosem linki do transmisji, wyników itp.
To samo się tyczy partii podklejanych przez krzysia i tematu brelo.
,,You must take your opponent into a deep, dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one. " Michaił Tal

Dobry szachista nie dąży do równowagi, lecz do asymetrycznych pozycji gdzie będzie mógł wykazać swoją wyższość.
yetit78

Podziękował : 1642 razy
Otrzymał podziękowań: 237 razy

Postprzez krzysio » 05 maja 2016, 17:01

co do turniejów - na pierwszej desce MP do lat 14 właśnie grał nasz forumowicz, zrobił remis z dwukrotnym medalistą MŚ, to jest wydarzenie i to spore. Dlaczego tego nie ma na forum? A masa głupot jest.

A jeśli się popatrzy kiedy on zaczynał sensowny trening to wynik wręcz nieprawdopodobny. Jego podpytać co i jak trenuje, co przerabia a nie jemu doradzać.
krzysio

Podziękował : 325 razy
Otrzymał podziękowań: 989 razy

Postprzez chlebik » 05 maja 2016, 18:44

Krzysio - zasadniczo takie informacje pewnie by były fajne - gdyby na forum w tej kwestii panowała jakaś większa przejrzystość. Choć to może złe słowo. Ja nikomu w CA nie zaglądam, nie wiem jak się kto nazywa w RL (no może poza Twoim synem i częścią ludzi z Chudych Dzików). Może dobrze byłoby przy ewentualnym zakładaniem takiego tematu na forum (o turnieju krajowym czy nawet zagranicznym) podanie w tytule jakiejś informacji, że gra ktoś z forum (oczywiście jeśli ta osoba nie ma nic przeciwko). Może wystarczy jakiś prefix do tematu np. [FOR] czy coś.
"Jeśli Pillsbury zagrał Se5, to do zwycięstwa już blisko!" Moi Wielcy Poprzednicy
Mój dziennik: http://www.szachowe.pl/viewtopic.php?f=10&t=5118
chlebik

Podziękował : 45 razy
Otrzymał podziękowań: 274 razy
FICS: chlebik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje, pomysły i propozycje