Posądzanie o cheatowanie na stronach internetowych chess com

Moderator: kolokwium

Posądzanie o cheatowanie na stronach internetowych chess com

Postprzez piotr909 » 11 cze 2018, 09:24

Cześc,

Mam pytanko,

Niedawno zostałem posądzony o granie z cheatem, jakby co mój nick to biker90, nie rozumiem dlaczego ludzie posądzają kogoś jak mam czyste sumienie, że nie cheatuje, a jeszcze zablokował czat ,jak napisałem nie, byc moze nie zrozumiałem angielskiego

Proszę mi o wytłumaczenie. Bo na kurniku miałem podobną sytuację 30 minutowa partię, robiłem ruchy. Nagle przez staje wykonywać ruchy, bo wisi mat. I gostek nie wykonuje ruchów ,a przecież jest mat. Daje remis to sie godzi ?

Kurde, to mam przegrać żeby on był zadowolony ? Jeszcze mnie posądzają,ze wykonuje szybko ruchy ?

Eh, widzę ,że ludzie naprawdę nie wiedzą ,że można podwyższyć poziom jak się trenuje.
Internet to nie jest dobre miejsce do trenowania ,bo jednak wiele osób nie przestrzega fair play
piotr909

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ranking: 1600
kurnik.pl: peter1990
Playchess: biker90

Re: Posądzanie o cheatowanie na stronach internetowych chess

Postprzez krzysio » 14 cze 2018, 12:46

Nie przejmuj się, graj. Frustratów różnej maści na tym świecie nieco jest. Pocieszające będzie tutaj to, że im wyższy poziom gry w kafejkach, to tym mniej anonimowości i mniej akcji z oskarżeniami. Moim dzieciom w kafejkach różne rzeczy pisano, łącznie "pies je...ł twoją matkę", po czym musiałem tłumaczyć 6-latkowi co to znaczy.

Tu na forum kiedyś oskarżono mi dzieciaka (i jego sparingpartnera by było śmieszniej) o nieuczciwą grę na necie, zapodano partie, powołano biegłego Nikusia (skądinąd sympatyczny chłopak), zrobiono śledztwo, trochę komentarzy było. A sprawę chyba zamknęła bezpośrednia partia turniejowa "eksperta szachowego" z oskarżanym dzieciakiem, poddana chyba po 24 posunięciu, bynajmniej nie przez tego, którego umiejętność gry w szachy podważano. Więc nieco z "własnego doświadczenia" jeszcze raz napiszę, nie przejmuj się i graj, gra w necie taka zła nie jest, choć "przygody" możliwe.
krzysio

Podziękował : 327 razy
Otrzymał podziękowań: 1011 razy
Ranking: 0

Postprzez dczerw » 14 cze 2018, 14:00

Ja mogę polecić chess.com - tam za cheatowanie leci ban, więc gra jest "czysta", a w razie wykrycia oszustwa "oddają" stracony ranking :)
dczerw

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy
Ranking: 2149

Postprzez hajdzik » 14 cze 2018, 21:24

jeśli grasz uczciwie, a ktoś cię oskarżył o oszustwo- to jest to swego rodzaju powód do domu, bo zagrałeś na tyle dobrze, że przeciwnik oskarżył cię o wspomaganie się komputerem - to chyba nieźle, jeśli często grałeś najlepsze ruchy co?
http://pionkiradzionkow.szachorum.pl/
hajdzik

Podziękował : 248 razy
Otrzymał podziękowań: 423 razy
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez piotr909 » 27 cze 2018, 08:41

no też dostawałem rożne słowa ,a wyr... Ci kogoś z rodziny nawet takie obraźliwe i to po angielsku.

Niby tak ,ale w sumie niekoniecznie to były ruchy komputerowe ;).
piotr909

Postprzez hajdzik » 27 cze 2018, 09:25

nie ma sie czym przejmować - trzeba grać, a na jakiegoś osła zawsze się trafi - i nie tylko w internecie, na żywo też ich pełno
http://pionkiradzionkow.szachorum.pl/
hajdzik

Podziękował : 248 razy
Otrzymał podziękowań: 423 razy
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez piotr909 » 27 cze 2018, 10:10

w realu sam też często głupio się zachowywałem ,ale zwykle milczałem :D.

Spoko, to tylko na szczęście internet.

Też są takie dni ,ze mozna przegrać od siebie ze słabszym przeciwnikiem, więc też trzeba uszanować kazdego przeciwnika..
piotr909

Powrót do Hydepark