Ponadczasowe teksty wygrzebane z otchłani forum

Moderator: kolokwium

Re: Ponadczasowe teksty wygrzebane z otchłani forum

Postprzez brelo » 13 mar 2013, 20:33

Mam nieodparte wrażenie, że wy się założyliście ze sobą, kto komu głębiej w dupę wejdzie.
brelo umarł w Berlinie... zmartwychwstał jako stelmacz
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez ŁowcaAndroidów » 30 mar 2013, 14:15

Hajdzik - nie mówi mi co mam robić a czego mam nie robić.

W przypadku podejrzeń o wspomaganie biorę pod uwagę jakość partii oraz siłę ruchów. Jeśli dawniej ktokolwiek ze mną był w stanie utrzymać się przy desce do 30-40 ruchu, a po niedługim czasie jest w stanie dotrwać do 60-70 posunięcia, to znaczy, że albo dana osoba zrobiła duży postęp albo ja mam regres . Warto pamiętać o tym, że w realu zwykle oszuści się maskują, więc jedyne co można wówczas mierzyć to rzeczy, które nie mają wiele wspólnego z oszukiwaniem. Przykładowo jeśli kolega Rutra jest w stanie wytrzymać ze mną 60-70 ruchów, to w przypadku meczu w realu (na żywo) powinien być w stanie powtórzyć ten wyczyn. Jeśli natomiast będzie miał poważne problemy, aby ustać do 40 ruchu, to być może trzeba pomyśleć w jaki sposób był w stanie wtedy tak dobrze zagrać.

Jeśli turniej będzie gdzieś bardzo blisko mnie, w terminie mi pasującym, to chętnie zagram z wami, by sprawdzić was po kolei - który da radę mnie ograć, kto będzie grał z siłą 2 lub 1 kategorii, czy też czy Nikuś jest taki groźny tylko przez Internet . Warto jeszcze określić jaki czas do namysłu, ile rund, jakie wpisowe i ile za pierwsze trzy miejsca. W byle jakim turnieju nie zagram panowie

Demon o swoich oponentach :)
Źródło (zamknięte forum)

warto przytoczyć ten cytat :)
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 306 razy
Otrzymał podziękowań: 549 razy
Ranking: 2286

Postprzez schranz » 18 kwi 2013, 15:19

Mistrz ciętej riposty w akcji. :D

schranz napisał(a):
Ps. Nie poddawaj się Thinkerze! Walcz! Pokaż, że masz jaja!

thinkerteacher napisał(a):Teraz trzeba będzie pokazać jaja (mam nadzieję, że nie zostanę zbanowany z forum ani z FICSa za publiczne obnażanie)

Źródło: viewtopic.php?f=10&t=1318&start=45#p70485 viewtopic.php?f=10&t=1318&start=45#p70503
"To jest wojna. Celem jest zniszczenie umysłu przeciwnika." Robert Fischer
schranz

Podziękował : 91 razy
Otrzymał podziękowań: 156 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: szachweb
FICS: KillerSchranZ

Postprzez thinkerteacher » 18 kwi 2013, 16:08

Jestem pewien, że warto byłoby kiedyś zrobić (albo zaprosić?!) kabaret z uwzględnieniem tych tekstów! Naprawdę większość z nich jest tak dobra, że można byłoby pośmiać się z samego siebie (ja bardzo miło zaglądam tutaj i cieszy mnie jak osoby cytują moje fragmenty - patrzeć na siebie z boku przez pryzmat swojego poczucia humory i/lub głupoty - to naprawdę rzadko spotykane doświadczenie).

Najśmieszniejsze jest to, że czasami pisuję teksty na (całkiem) poważnie, a lądują tutaj - niemniej rozumiem, że dla innych mogą one wydawać się na tyle ciekawe lub głupawe... aby je tu umieszczać. I wszystkim chałwa za to! ;) :)
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8126 razy
Otrzymał podziękowań: 1107 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez kolokwium » 24 wrz 2013, 09:33

viewtopic.php?p=76756#p76756
brelo napisał(a):Zachowałem się po chamsku, bo raz nie poddałem totalnie przegranej, a dwa - nie przegrałem partii. Z tego miejsca przeciwnika przepraszam!
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2080 razy
Otrzymał podziękowań: 2202 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Ogólnopolski Memoriał Szachowy Jana Gietki

Postprzez kolokwium » 20 wrz 2014, 18:34

viewtopic.php?p=89754#p89754
ŁowcaAndroidów napisał(a):Ważne, że Polacy są w gazie.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
kolokwium
Moderator

Postprzez ŁowcaAndroidów » 20 wrz 2014, 23:42

Co Cię w tym śmieszy? Przecież nawet w języku komentatorów sportowych takie określenie jest na porządku dziennym. Nie oglądamy sportu? To smutne. Polacy walczą jutro o złoto w MŚ a Ty wklejasz tu mój cytat w celu prześmiewczym.

Kolokwium -1
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Postprzez kolokwium » 21 wrz 2014, 14:07

Często przejeżdżam wzdłuż ogrodzenia KL Auschwitz i zwrot "Polacy są w gazie" kojarzy mi się z czymś innym niż walką o MŚ. Język polski posiada bardziej odpowiednie zwroty określające duże/większe zaangażowanie czy dobrą passę w sporcie.

Czaturanga -1 i pół
kolokwium
Moderator

Postprzez hajdzik » 21 wrz 2014, 15:26

kolokwium - nie przesadzaj - wątek sportowy mieszać z Auschwitz.
Ważne by odczytać dobry kontekst całgo zdania, co niestety Tobie się nie udało...
http://pionkiradzionkow.szachorum.pl/
hajdzik

Podziękował : 249 razy
Otrzymał podziękowań: 424 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez kolokwium » 21 wrz 2014, 15:47

A dlaczego ktoś w ten sposób miesza wątek sportowy z umiejscowieniem Polaków w gazie? Dodam, iż komentatorzy sportowi nie są dla mnie autorytetem, a i często miewają lapsusy językowe (np. taki jak powyższy).
kolokwium
Moderator

Postprzez hajdzik » 21 wrz 2014, 15:51

powiem slangiem młodych joł-jołów
wciepnij se kolo na luz :)
http://pionkiradzionkow.szachorum.pl/
hajdzik

Podziękował : 249 razy
Otrzymał podziękowań: 424 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez kolokwium » 21 wrz 2014, 15:55

I znowu brakuje mi ikonki "łapka w dół"... :?
kolokwium
Moderator

Postprzez rutra » 21 wrz 2014, 16:55

kolokwium napisał(a):I znowu brakuje mi ikonki "łapka w dół"... :?

Jakieś dwie godziny temu myślałem o takiej opcji.

Moim zdaniem wprowadzenie takiej ikonki nie jest dobrym pomysłem. Na nieistniejącym już forum szachowym (chessnet) kiedyś wprowadzono opcję "łapek w górę" i "łapek w dół". Oczywiście tak jak tutaj widać kto "dał łapkę" jakiego dnia i o której godzinie. Ktoś napisał coś mądrego, lub ktoś się z nim zgodził dostał plusa i było wszystko w porządku, gorzej z sytuacją gdy ktoś dostał minusa. Część użytkowników uwzięła się na jednego forumowicza i pod jednym postem dostał aż 11 "łapek w dół" podczas gdy post nie był jakiś nie wiadomo jak głupi. To było coś w stylu "kiedyś widziałem na turnieju jak arcymistrz po przegranej partii ustawił pozycję i zawodnik z II kategorią powiedział, że należy się ruszyć skoczkiem na jakieś tam pole co dawało wygraną". Za tą wypowiedź użytkownik został zminusowany. Raz nie zgodziłem się z komentarzem jednego użytkownika (odnośnie istnienia talentu w szachach), więc dałem "łapkę w dół". Aby to jakoś wyrównać pod inną wypowiedzią, z którą się zgodziłem dałem temu użytkownikowi "łapkę w górę" (liczba łapek się zbilansowała i wyszedł na zero). Mimo to zostałem zwyzywany za tego minusa i pod moimi wypowiedziami zaczęły się pojawiać "łapki w dół" od tego użytkownika. Dopiero administrator musiał interweniować, pousuwać minusy i dać nam ostrzeżenie, że jeśli mamy coś do siebie, żebyśmy to załatwiali przez PW. Dlatego proszę administratorów o nie wprowadzanie opcji "łapki w dół". Jak ktoś łamie nagminnie regulamin niech zostanie zban(an)owany, ale niech nie będzie możliwości minusowania pod każdym postem, w ogóle niech takiej możliwości nie będzie.
rutra

Podziękował : 1623 razy
Otrzymał podziękowań: 2016 razy
Ranking: 1670

Postprzez ŁowcaAndroidów » 21 wrz 2014, 23:23

kolokwium napisał(a):Często przejeżdżam wzdłuż ogrodzenia KL Auschwitz i zwrot "Polacy są w gazie" kojarzy mi się z czymś innym niż walką o MŚ

To dziwne masz te skojarzenia kolokwium :)
ŁowcaAndroidów
Moderator

Moje partie - rutra

Postprzez kolokwium » 18 paź 2014, 13:31

szachista070 napisał(a):
rutra napisał(a):Obrazek

Tak gównianego diagramu jeszcze nie widziałem.

Taki lepszy (załącznik)?

PS
Kolorów nie zmieniałem aby nadal był gówniany... :*
Załączniki
ce1gzq5pjv3r.png
ce1gzq5pjv3r.png (20.76 KiB) Przeglądane 5217 razy
kolokwium
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hydepark