Kup Indeks z www.szachowe.pl

Moderator: kolokwium

Re: Kup Indeks z www.szachowe.pl

Postprzez mattihau » 11 kwi 2012, 22:14

Rutra przesłałem informacje na PW.

:-)
Zapraszam na stronę Użyteczna Informatyka - Szkolenia - Pakiet Office Excel, Word, Power Point i Outlook. Szkolenia w Krakowie.
mattihau
Zasłużony

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Postprzez thinkerteacher » 11 kwi 2012, 22:46

:idea: Dziękuję za wyczerpującą informację. Reszta brakująca zostanie uzupełniona ;). Daj znać Mati w jaki sposób (i komu) mam przesłać kasę. Czekam na info, jutro się odezwę (na prv). Dziękuję za konkrety i pomoc dziecku! :). Wielkie brawa!
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8018 razy
Otrzymał podziękowań: 1104 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez mattihau » 11 kwi 2012, 23:00

Dwie szybkie deklaracje i mamy zamknięty pełny indeks!

Wielkie Brawa dla WSZYSTKICH!
Zapraszam na stronę Użyteczna Informatyka - Szkolenia - Pakiet Office Excel, Word, Power Point i Outlook. Szkolenia w Krakowie.
mattihau
Zasłużony

Postprzez mattihau » 13 kwi 2012, 20:34

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI napisał(a):
Zaksięgowanie środków wpłaty na indeks
Od: akademiaprzyszlosci@kambu.pl
Do:szachowe@o2.pl
Data: 11 kwietnia 2012 23:14

Drogi Darczyńco,

dziękujemy Ci za Twoją pomoc! W naszym systemie została zaksięgowana wpłacona przez Ciebie kwota 250.0PLN przeznaczona na Indeks AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

W ciągu dwóch tygodni poinformujemy Cię, jak ma na imię jest Twój podopieczny i z jakim przedmiotem ma trudności.

AKADEMIA PRZYSZLOŚCI uczy dzieci radzić sobie w szkole i w życiu – dlatego dzięki Tobie i Twojej pomocy już wkrótce życie konkretnego ucznia może stać się pełne małych i większych sukcesów.

Jeżeli jeszcze nie masz konta w naszym serwisie, możesz zarejestrować się w każdej chwili. Dzięki temu już od października będziesz mógł śledzić sukcesy Twojego podopiecznego. akademiaprzyszlosci.org.pl

W razie pytań, skontaktuj się z Joanną Chwastek z zespołu Stowarzyszenia, która chętnie odpowie na wszystkie z nich. Adres e-mail: indeks@wiosna.org.pl. Odpowiedź dostaniesz w ciągu trzech dni.

Zapraszamy Cię także do grona naszych Przyjaciół na Facebooku, gdzie możesz lepiej poznać dzieci AKADEMII PRZYSZŁOŚCI i tajniki pracy naszych tutorów. Dołącz do AKADEMII PRZYSZŁOŚCI na Facebooku.

Dołącz do AKADEMII PRZYSZŁOŚCI na Facebooku.

Pozdrawiamy
Zespół Akademii Przyszłości
mattihau
Zasłużony

Postprzez mattihau » 20 kwi 2012, 15:51

:-) dostałem na skrzynkę maila z informacją o Naszym Dziecku ;)

Oficjalnie przedstawiam Wam Laurę (lat 8), która uczy się w Lublinie!

To właśnie Laurze udało się ufundować indeks!

Postaram się na bieżąco kopiować informacje o jej postępach w nauce i umieszczać na forum!

Pozdrawiam,
Mateusz!
mattihau
Zasłużony

Postprzez thinkerteacher » 20 kwi 2012, 16:15

Może pod koniec (albo w trakcie) procesu nauczania udało by się odwiedzić Laurę i porozmawiać na żywo z "naszym" dzieckiem? :). W końcu Lublin to chyba nie koniec świata, nie Mati? :). Gdyby rodzice się zgodzili to można byłoby dać dziecku podstawy szachów (ja jestem gotowy to wykonać) :). No i przy okazji pamiątkowe zdjęcie ;) :). Co o tym myślicie?
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Postprzez rutra » 21 kwi 2012, 00:49

Pod koniec procesu nauczania... czyli za jakieś 11-16 lat. Trochę długo, ale moim zdaniem jeśli rodzice by się zgodzili to byłby dobry pomysł. (? w wieku 19-26 chyba nie potrzebna by była zgoda rodziców)
rutra

Podziękował : 1608 razy
Otrzymał podziękowań: 1997 razy
Ranking: 1670

Postprzez thinkerteacher » 21 kwi 2012, 00:56

PS. Poprawka drobna: pod koniec pewnej części procesu nauczania (np. pół roku, roku lub dwóch) ;). Oczywiście to tylko propozycja, jednak ja chciałbym osobiście mieć okazję poznać osobę, której mieliśmy okazję pomóc :).
thinkerteacher

Postprzez rutra » 21 kwi 2012, 01:21

Nie wiem czy to nie jest tak jak w przypadku np. pobierania narządów. Osoba po śmierci oddaje nerke a rodzina nie ma prawa się dowiedzieć kto jest biorcą. Myślę, że w tym przypadku jest podobnie, podadzą imię i wiek, ale ze względu na ochrode danych osobowych nie otrzymamy bardziej szczegółowych informacji. Ale pomysł dobry.
rutra

Podziękował : 1608 razy
Otrzymał podziękowań: 1997 razy
Ranking: 1670

Postprzez adse » 21 kwi 2012, 10:08

Thinker, nie sądzę żeby to był dobry pomysł. Najlepiej by było, gdyby dziecko w ogóle nie wiedziało, że jacyś ludzie się "na nie" składają. Psychologia chyba mówi o takim zjawisku, że człowiek obdarowywany czuje się jak żebrak mimo woli (a tym samym niekoniecznie pozytywnie odbiera darczyńców, bo "nie potrzebuje litości"), w dużym uproszczeniu oczywiście.
adse

Podziękował : 63 razy
Otrzymał podziękowań: 414 razy

Postprzez thinkerteacher » 21 kwi 2012, 15:17

Niekoniecznie. Jeśli ma świadomość tego, że osoby chciały mu pomóc, to nie musi się czuć jak żebrak. Jeśli zaś jest przekonany o tym, że traktują go jak gorszego i na tym chcą zyskać... wtedy jasne jak się może poczuć. I myślę, że lepiej jest, aby dziecko miało świadomość, że to dzięki INNYM ludziom może mieć to co ma. Tak samo jak sponsor, który daje środki na nagrody czy rodzic, który wynagradza trud dziecka (np. za naukę, postawę, uczynność, itp.).

PS. Nie słyszałem o czymś takim (zwłaszcza w psychologii), że człowiek obdarowywany czuje się jak żebrak - jak możesz to podrzuć jakiegoś linka, to chętnie się z tym zapoznam. Ja jakoś wiele razy obdarowywałem innych i nie widziałem, aby czuli się jak żebracy. Owszem czasami (często?!) nie do końca rozumieli dlaczego akurat ja, jednak po wyjaśnieniu moich motywów od razu wszystko było jasne. Uważam, że pomaganie wcale nie musi być czymś złym.
thinkerteacher

Postprzez adse » 21 kwi 2012, 15:50

Nie mam żadnych linków, nie pamiętam gdzie o tym czytałem, a może w ogóle mi się pomyliło:) Jakiś dobry psycholog może by wiedział więcej;)
adse

Postprzez thinkerteacher » 21 kwi 2012, 15:55

To daj mi linka na jakiegoś dobrego psychologa ;). Na temat obdarowywania czytałem, ale nie słyszałem o czymś takim o czym Ty wspominałeś. Oczywiście jeśli ktoś ma niską samoocenę, to powiedzenie mu, że zrobił coś dobrze (np. rozwiązał zadanie) może spowodować, że zacznie agresywnie się zachowywać. Nie dowodzi to jednak szkodliwości pomagania czy obdarowywania ;). Być może chodziło ci o tzw. regułę wzajemności, ale tego nie wiem, bo nie czytam w twoich myślach :D
thinkerteacher

Postprzez adse » 21 kwi 2012, 15:59

Ja też tego nie wiem:D
adse

Postprzez mattihau » 15 cze 2012, 21:50

Anna Wilczyńska napisał(a):Szanowni Państwo,

czerwiec jest dla wszystkich dzieci miesiącem wyjątkowym, a dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI świętują w nim podwójnie!

Podczas Dnia Dziecka uczniowie AKADEMII patrzą na świat z innej perspektywy - z foteli prezesów jednych z największych firm w Polsce, m.in. BP, Google, IMB, Coca-Cola, Orange, Astor, a nawet Kopalni Soli w Wieliczce. Zasiadając w tych najwygodniejszych w całej firmie fotelach mają okazję dowiedzieć się jak wygląda konferencja prasowa, jak długo pracuje prezes i czy jeździ do pracy limuzyną.

12-letnia Nikola zapytana o to, co chciałaby zmienić jako prezeska tak dużej firmy, odpowiada bez namysłu - Wysłałabym wszystkich na wakacje. Takie trwające trzy miesiące, jak moje! - Może w przyszłości uczniowie AKADEMII wrócą na fotele prezesów? Najważniejsze, aby uwierzyli, że wszystko jest możliwe!
Czy wiedzą Państwo, że w ciągu tego roku mali studenci AKADEMII PRZYSZŁOŚCI osiągnęli ponad 62 tys. sukcesów? 3600 najwspanialszych i największych z nich trafiło na Dyplomy Sukcesów, które rozdawane są w całej Polsce na Galach kończących rok szkolny w AKADEMII.

- Na takie zakończenie roku warto było pracować. Było super! - mówił 11-letni Alan po krakowskiej Gali Sukcesów, która w tym roku odbyła się... w cyrku. Bo cyrk to miejsce, które inspiruje do marzeń!
Bez Państwa wsparcia to wszystko nie byłoby możliwe!
W imieniu dzieci z AKADEMII - dziękuję,

Anna Wilczyńska
Dyrektor projektu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI

2_Laura.JPG
2_Laura.JPG (46.55 KiB) Przeglądane 5762 razy

1_Laura.JPG
1_Laura.JPG (96.03 KiB) Przeglądane 5762 razy

A tutaj można zobaczyć co się dzieje w mieście, w którym uczy się Laura - Region Lublin

A na sam koniec jak AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI świętowała sukcesy w Krakowie: Cyrkowa Gala Sukcesów w Krakowie
mattihau
Zasłużony

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hydepark