Szachowe sny

Moderator: kolokwium

Re: Szachowe sny

Postprzez rutra » 27 gru 2016, 03:35

W tym roku prawie w ogóle nie miałem snów szachowych - może 2-3, więcej sobie nie przypominam. Natomiast przedwczoraj trafił się dziwny sen.

Pojechałem do Budapesztu na turniej P'30. W komunikacie podana była informacja, że to turniej tematyczny, z jakimś dziwnym wariantem 1. f4 f5 2. Nf3 Nf6, później jakieś c3 c6 d3 d6 było, ale już dokładnie nie pamiętam. Wszyscy zawodnicy zaczęli grać i mieli na kartce zapisane jakie ruchy mają wykonywać na początku, tylko u mnie nie było podanego wariantu. Grałem białymi, czas już był włączony i wtedy poszedłem do sędziego po kartkę z wariantem. Sędzia powiedział, że zabrakło kartek. Poszedłem popatrzeć na blankiet do zapisu partii innych osób by dowiedzieć się jaki wariant mamy zagrać. Niestety nie byłem w stanie zapamiętać wszystkich ruchów. Jedna osoba z Polski skończyła grać, więc poprosiłem aby mi pożyczyła blankiet z zapisem, abym mógł wykonać te pierwsze kilka ruchów. Kiedy przyszedłem do szachownicy okazało się, że przegrałem walkowerem, mimo że miałem jeszcze dużo czasu (zużyłem około 15 minut, ale czas był zatrzymany po 5 minutach, a akurat wszyscy oprócz mnie [i mojego przeciwnika] szybko skończyli partie). Chciałem wyjaśnić sytuację sędziemu, prosiłem aby pozwolił mi zagrać, mówiłem, że jechałem 650 kilometrów i to niesprawiedliwe, że w ten sposób przegrywam. Niestety sędzia był nieugięty i wpisał przegraną walkowerem. Postanowiłem więc, że skoro w ten sposób zostałem potraktowany to już nigdy nie pojadę do Budapesztu na turniej, ale ostatecznie okazało się, że to wszystko mi się przyśniło.
rutra

Podziękował : 1588 razy
Otrzymał podziękowań: 1965 razy
Ranking: 1670

Poprzednia strona

Powrót do Hydepark