Przedstaw się!

Moderator: kolokwium

Amator

Postprzez mmalek25 » 11 cze 2009, 10:53

cześć mam na imię Marek.
W szachy gram bardzo słabo, od przypadku do przypadku.
Ostatnio miałem poważny wypadek w lesie i jestem na razie na zwolnieniu lekarskim,
a potem renta.
Mam 50 lat, mieszkam na wsi i nie znam nikogo kto by umiał grać w szachy.
Ostatnio tzn wczoraj trafiłem na Str. Kurnik.
Jak zauważyłem to jest strona tylko dla szachistów zaawansowanych którzy grają
na poziomie III kategorii, a Ja mam 1000 ranking.
Napiszcie proszę czy istnieją jakieś inne strony gdzie początkowy szachista mógłby trochę pograć.
Proszę o podanie mi także regulaminu do szachów korespondencyjnych, może tam spróbuję swoich wątłych sił.

oczekuję na odpowiedź
mmarek
mmarek2
mmalek25

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Amator

Postprzez ccl » 15 cze 2009, 11:27

mmalek25 napisał(a):Ostatnio tzn wczoraj trafiłem na Str. Kurnik.
Jak zauważyłem to jest strona tylko dla szachistów zaawansowanych którzy grają
na poziomie III kategorii, a Ja mam 1000 ranking.

To nie jest prawda. Na kurniku mozna znalezc bardzo wiele osob ktore ledwo co maja opanowane podstawy szachow. Czesto gram z takimi ktorzy nawet ranking maja niezly a w praktyce niewiele potrafia. Takze spokojnie jestem pewien, ze na kurniku uda sie Panu znalezc graczy na kazdym poziomie. Jak po 1 grze czuje Pan, ze poziom jest za wysoki/niski to proponuje zmienic partnera az w koncu uda sie natrafic na takiego z ktorym wspolna gra sprawi przyjemnosc obu stronom i rozegracie kilka ciekawych partii. Wcale nie jest to takie trudne
ccl

Postprzez przemo » 11 kwi 2010, 17:14

Powiem niedużo, poprostu wypada się przywitać ...

Imię i wiek każdy widzi, jestem amatorem i mimo że szachy wymagają dłuższej zadumy to mi szkoda na to czasu dlatego lubię grać szybko i czasami bez namysłu :D (pewnie dlatego nie mogę wyjść z określonego przedziału na kurniku 1500-1700). Czasami widzę pewne kombinacje a czasami całą partie potrafię grać intuicyjnie ^^.

Także witajcie userzy szachowe.pl :)
przemo

Otrzymał podziękowań: 2 razy
Ranking: 1500
kurnik.pl: wolnyrzuk

Przedstaw się!

Postprzez mrozik » 12 kwi 2010, 20:00

Jesteś nowy na forum? Przedstaw się. Napisz coś o sobie.
mrozik
Administrator

Podziękował : 89 razy
Otrzymał podziękowań: 254 razy
Ranking: 2040

Postprzez kolokwium » 13 kwi 2010, 01:04

Dział dla początkujących - to jako początkujący w przedstawianiu się powiem co nieco o kolokwium.
Jak widać w podpisie (można kliknąć) zielona żaba na imię ma Tomek, a Tomków na forum jest sporo.
W szachy grywam sporadycznie (na żywca), trochę więcej w internecie - cóż, takie są wymogi życia. Bywa, że w turnieju nie gram lecz go sędziuję, jako główny lub pomocniczy. Na południe najdalej grałem i sędziowałem w Węgierskiej Górce, a na północy w Kołobrzegu. Poziomo to tylko grałem: na wschodzie był to Białystok, a na zachodzie Barlinek.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1884 razy
Otrzymał podziękowań: 2076 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez Grizzdow » 13 kwi 2010, 06:40

hmm no to sobie fajnie podróżujesz po Polsce ;)
Ja się czuję tutaj jak początkujący więc też coś o sobie napiszę ;) Uważam też, że temat ten nie powinien być zamknięty dla osób już tu będących od dawien dawna. Jeśli ktoś chce cos o sobie napisać to czemu nie ;)
zatem:
Patryk "Grizzdow" Misiewicz (w google znalazłem jakiegoś Patryka Misiewicza szachistę :D to nie ja :oops: )
Moje pasje to szachy, gry komputerowe oraz konsolowe i gitara. Jeśli ktoś się zainteresował moją osobą (co raczej nie jest zbyt częste, zwłaszcza u kobiet :( ) to pewnie wszedł na mój profil myspace'a, do którego link podałem w profilu i pewnie wie, że jestem jednym z tych ludzi, którzy słuchają szeroko pojetej muzyki metalwej :p poza tym lubię folk i muzykę poważną ;) Bardzo lubię też motoryzację ale nie ze strony technicznej tylko emocjonalnej. Uwielbiam czuć auto gdy nim jadę, frajdę płynącą z tego, że to ja prowadzę samochód. Dla mnie to nie jest przemieszczanie się z punktu A do B tylko czysta poezja ;) Tak samo oglądanie na przykład zawodów WRC sprawia mi niesamowitą przyjemność ale nie ze względu na to kto tam jest pierwszy, kto drugi, jakie auto ile koni ma. Odczucia, wynikające z oglądania tego auta śmigającego po (najczęściej) bezdrożach, są dla mnie po prostu piękne. ;) W sumie z wieloma rzeczami mam tak, że odbieram je pod kątem emocji, a nie tak jak cała reszta ludzi. Również w grach i nawet w szachach widzę te emocje, które z nich płyną, to jest coś pięknego :p Wiem o tym, że dziwny jestem, że sporo rzeczy w sumie odbieram pod względem emocji, uczuć... no ale cóż ;p zbyt nudno by było jakby każdy był taki sam. ;) A w szachy gram od dzieciństwa ale wtedy tylko wiedziałem jak się poruszają figury :D tak na poważniej, starając się powoli podnosić swój poziom to od dwóch lat dopiero gram ;)
Pozdrawiam :D
Grizzdow

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Kuku » 17 kwi 2010, 10:49

Paweł, 20 lat, obecnie studiuję w Krakowie, III kategoria szachowa. Preferuję grę z silniejszymi szachistami. Najwięcej radości i emocji sprawia mi gra z żywym przeciwnikiem (chociaż czasem zbyt duże emocje przesądzają o mojej przegranej).
Chętnie zagram partię korespondencyjną na www.gameknot.com
Mogę też zagrać jakieś partie na 20-60 minut (z dodawanym czasem) na kurniku albo www.chesscube.com
Kuku

Ranking: 1646
kurnik.pl: kukux
FICS: Qku

Postprzez Sindarin » 17 kwi 2010, 18:33

Mateusz, lat 15. Swoją przygodę z szachami zaczynam od dzisiaj ;). Namówił mnie pan z świetlicy, który jest instruktorem szachów.Mieszkam w Krośnie ( podkarpackie ).
Pozdrawiam. :mrgreen:
Sindarin

Postprzez misiek1994 » 17 kwi 2010, 19:38

Michał, Sędziszów Młp. Szachami interesuje sie od dziecka, ale dopiero 2 lata tak na poważnie. Gram na coś koło II kat. Pozdrawiam Krosno; Sindarin do którego gimnazjum chodzisz?
misiek1994

Ranking: 1800
kurnik.pl: michalv4
FICS: MichalKlis

Postprzez zulik » 29 kwi 2010, 12:29

Przemek, lat 29, Grafik DTP, w poznańskiej agencji reklamowej.(pochodzę z Ostrowa Wlkp.) ELO 1100, z ambicjami na 1800 w ciągu 5 lat - absolutnie dla siebie. Gram na playchess.com, czasem na kurniku pod nickiem zulik_1980.

Ksywka nadana przez namolną chęć grania w grę karcianą "Żulik"

Alkoholu nie pijam w ogóle! :)

Przemek Maćkowski
zulik

Postprzez Arkadiusz » 06 maja 2010, 10:33

Witam, po dłuuugiej przerwie pogrywam znowu. Stara miłość nie rdzewieje...

Pozdrawiam

Arek

PS Na Kurniku znajdziecie mnie pod nickiem ArekUD
Arkadiusz

Postprzez Tygrys1985 » 14 maja 2010, 15:15

Witam.
Mam na imię Michał i od wielu lat pasjonuję się grą w szachy. Zapraszam do wspólnej gry na kurniku. Mój nick to: chessnet. Poszukuję osoby, które grają na poziomie 2000-2300 i nie używają silników szachowych.
Zapraszam na moje witryny o tematyce szachowej: Szachy Słupsk.
Tygrys1985

Postprzez SawiikPL » 29 maja 2010, 13:10

Witam jestem SawiikPL mam 14 lat i gram kilka lat narazie tylko gram gram i nie czytam poradnikow itp a chce zaczac grac jakims stylem :luzz:
Gram we Flyffa i w Cs'a
SawiikPL

Postprzez Fhjull » 02 cze 2010, 11:59

howgh ! nazywam się Tomek (23l.), szachami zainteresowałem się w październiku '09, kiedy to po kilku partiach na kurniku z kumplem (na tym etapie nasza umiejętność gry polegała jedynie na znajomości ruchu bierek) stwierdziłem, że nie może tak być, że ciągle z nim przegrywam i postanowiłem coś z tym zrobić. Zacząłem od Chessmastera i to on zaszczepił we mnie szachową zajawkę. Potem już poszło, naściągałem tonę materiałów nt szachów, kupiłem sobie drewienka do domu i jako cel postawiłem sobie (tak samo jak jeden z forumowiczów powyżej) dojście do poziomu zawodnika +/- 1800 elo. Na obecnym etapie ciężko ocenić mi siłę mojej gry, nie brałem udziału w turniejach, a rankingi internetowe/serwerowe są raczej mało reprezentatywne (np na kurniku, na którym nie grałem od paru miesięcy mam trochę ponad 1200, na chesscube, gdzie gram częściej dobiłem do ok 1450)
Gdyby ktoś potrzebował sparingpartnera do pogrania, albo może jakiś mistrz jedi chciałby pouczyć trochę szachowego padawana, to polecam się Waszej uwadze ;)
Fhjull

kurnik.pl: Fhjull
FICS: Fhjull

Postprzez padawan » 02 cze 2010, 16:24

Ja się też przedstawię zatem, bo jeszcze tego nie zrobiłem.
Mam na imię Staszek, mam 25 lat i gram w szachy już od około 18 lat. Występuję pod nickami Padawan lub Hedi. Mam dwie siostry, z których jedna jest arcymistrzynią. Resztę można wygooglać :P
ها هو السبب، لماذا يكذبون الأنَاس - هذا يعمل
padawan

Następna strona

Powrót do Hydepark