Przedstaw się!

Moderator: kolokwium

Re: Przedstaw się!

Postprzez oktawnal » 26 lut 2011, 22:09

Ale dla chcącego nic trudnego :D
Dobra partia nie jest zła
oktawnal

Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Ranking: 1512
kurnik.pl: okti1800

Postprzez Sinuhe » 19 mar 2011, 22:21

Witam serdecznie wszystkich miłośników szachów. Jestem od niedawna uczestnikiem tego interesujacego forum. Mam na imię Roman i zawodowo zajmuje sie rzeźbieniem miniatur żółnierzy, ale głównie miniaturowych popiersi. Wiele moich prac można zobaczyć na stronie firmy Ademola22 http://www.ademola22.com
Na zdjęciu, które pozwoliłem sobie dodac, widoczny jest słynny Takeda Shingen. Jest to jedna z moich ostatnich prac.
Jestem też miłośnikiem komputerów szachowych i to ja pod nick'iem Sinuhe zanudzam was wątkami o tychże komputerach.
Bardzo cieszę się, że znalazłem to forum, albowiem można tu znaleźć mnóstwo ciekawych informacji dotyczacych szachów, sławnych graczy i nie tylko. Składam wielkie podziękowania twórcy/twórcom tego forum i oczywiście wszystkim uczestnikom.
Pozdrawiam
Roman
Załączniki
Takeda1-2.jpg
Takeda1-2.jpg (118.98 KiB) Przeglądane 2852 razy
Sinuhe

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Ranking: 0

Postprzez demon_szybkosci » 19 mar 2011, 23:41

Sinuhe napisał(a):Witam serdecznie wszystkich miłośników szachów. Jestem od niedawna uczestnikiem tego interesujacego forum. Mam na imię Roman i zawodowo zajmuje sie rzeźbieniem miniatur żółnierzy, ale głównie miniaturowych popiersi. Wiele moich prac można zobaczyć na stronie firmy Ademola22 http://www.ademola22.com
Na zdjęciu, które pozwoliłem sobie dodac, widoczny jest słynny Takeda Shingen. Jest to jedna z moich ostatnich prac.
Jestem też miłośnikiem komputerów szachowych i to ja pod nick'iem Sinuhe zanudzam was wątkami o tychże komputerach.
Bardzo cieszę się, że znalazłem to forum, albowiem można tu znaleźć mnóstwo ciekawych informacji dotyczacych szachów, sławnych graczy i nie tylko. Składam wielkie podziękowania twórcy/twórcom tego forum i oczywiście wszystkim uczestnikom.
Pozdrawiam
Roman

:idea: Gratuluję pasji oraz zapraszam w imieniu wszystkich forumowiczów i organizatorów do aktywnego uczestnictwa w życiu forum! Myślę, że to sztuka TAK CIEKAWIE "zanudzać" wątkami o komputerach szachowych. A z tym rzeźbieniem to ciekawi mnie czy też "dłubiesz" czasem jakieś motywy związane z szachami albo tego typu czy też na zamówienie? A może hobbistycznie, aby się "oderwać"? :D
demon_szybkosci

Postprzez Sinuhe » 20 mar 2011, 00:46

Dzięki za miłe słowa. Niestety nie rzeźbie figur szachowych. Chyba dlatego, że nie wyobrażam sobie ładniejszych i bardziej klarownych od tych które stworzył w 19-tym wieku Cook (Figury Stauntona). Nazwisko zapamiętałem z powodu słynnego kapitana Jamesa Cooka , imienia niestety nie. Chyba Daniel, muszę sprawdzić.
Sinuhe

Postprzez Sinuhe » 20 mar 2011, 01:37

Sprawdziłem. Nathaniel Cook.
Sinuhe

Postprzez piotryam » 04 kwi 2011, 12:28

Dzień dobry wszystkim!
Na początek parę krótkich słów o sobie.
Moje imię to Piotrek, mieszkam z dala od cywilizacji (Suwałki) nie zawsze tak było, z urodzenia i sercem jestem Ślązakiem. Obawiam się że, trochę podniosę średnią wieku użytkowników tego forum... czterdziestkę skończyłem jakiś czas temu(dwa lata temu). W szachy grać nauczył mnie,niestety nieżyjący już przyjaciel Jacek Chaidzicki(grywał kiedyś po parkach na pieniądze). Szachy to dla mnie dzieło sztuki,tak jak dzieła Homera czy muzyka Mozarta. Acha...zaznaczam że, żaden ze mnie mistrz, po prostu kocham szachy. Mój ulubiony mistrz to Josh Waitzkin (ten od Chessmastera). Mam nadzieję, że z pomocą szanownych kolegów, odkryję jeszcze wiele niedostępnych mi dzisiaj tajemnic tej pięknej gry.
Pozdrawiam.
piotryam
Nie święci garnki lepią.
piotryam

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Sinuhe » 04 kwi 2011, 17:50

Witam cię piotryam!
Też uważam, że szachy są dziełem sztuki. Ładnie to ująłeś porównując je do dzieł Homera i muzyki Mozarta.
Pozdrawiam
Sinuhe
Sinuhe

Postprzez barbara1570 » 04 kwi 2011, 18:01

Sinuhe napisał(a):Witam cię piotryam!
Też uważam, że szachy są dziełem sztuki. Ładnie to ująłeś porównując je do dzieł Homera i muzyki Mozarta.
Pozdrawiam
Sinuhe

"Szachy to dla mnie dzieło sztuki,tak jak dzieła Homera czy muzyka Mozarta"
Tylko dziela szachowe trzeba umiec pokazac [ duzej wielkiej widowni]....
barbara1570

Otrzymał podziękowań: 10 razy
Ranking: 2100

Postprzez piotryam » 04 kwi 2011, 18:39

"Szachy to dla mnie dzieło sztuki,tak jak dzieła Homera czy muzyka Mozarta"
Tylko dziela szachowe trzeba umiec pokazac [ duzej wielkiej widowni]....[/quote]

Uważam że, najlepiej robią to najwięksi - między innymi nasz Wielki Rubinstein, Bronstein i wielu innych.
Dziękuję za cieple przyjęcie do waszego grona.
piotryam.
Nie święci garnki lepią.
piotryam

Postprzez vorago » 04 kwi 2011, 19:01

Witam jestem nowy Mam na imię Mikołaj na http://www.kurnik.pl gram od 04.04.2011 wtedy znalazłem kurnik i przy okazji znalazłem forum szachowe : http://www.szachowe.pl

Mam lat : 17 i Mam III Kategorie
Mam III Kategorie
vorago

Ranking: 1600
kurnik.pl: vorago

Postprzez Sorge » 04 kwi 2011, 19:13

Witam.
Mam na imię Piotr i jesten dokładnie w wieku Piotra, który przedstawiła się wyżej (widać taki dzień na Piotrów nastał). W szachy nauczyłem się grać caaaaałe lata temu podczas wczasów w Bułgarii. Uczył mnie głuchoniemy Węgier. Kilkuletni chłopak w moim wieku. Na tyle skutecznie mnie uczył, że poznałem podstawy gry i połknąłem bakcyla. Z nudów graliśmy sobie całymi wieczorami.
Gram wyłącznie amatorsko - niestety od lat z komputerem, bo nikt z przyjaciół czy z rodziny nie garnie się do gry. Przez 15 lat grałem sobie z taką starocią jaką jest obecnie Kasparov's Gambit. Obecnie ćwiczę z Chessmaster'em (zastanawiam się nad zakupem Fritza) . Różnica kolosalna... ;D
Rankingu nie posiadam.
O swoich możliwościach zbyt wiele nie mogę powiedzieć - dobrze mi się gra z krzemowymi konkurentami z tego programu o rankingu ok 1500 (cokolwiek to znaczy). ;)
Sorge

Postprzez piotryam » 06 kwi 2011, 08:12

Witaj Piotr
Pozdrawiam z Suwałk
PS - ja też najczęściej, za towarzysza do gry, mam Chessmastera ;)
Nie święci garnki lepią.
piotryam

Postprzez nikus287 » 06 kwi 2011, 17:57

Ja zawsze jestem chętny do gry na kurniku (chyba, że mnie nie ma ;])
nikus287

Podziękował : 166 razy
Otrzymał podziękowań: 264 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: nikus1997b
FICS: JamBycNikus
Playchess: Nikus

Postprzez Houdini » 15 kwi 2011, 10:09

Mam Na Imię : Mikołaj Mam 10 lat i mam III kat i Ranking 1600
Ostatnio edytowany przez Houdini, 23 kwi 2011, 09:27, edytowano w sumie 1 raz
Obrazek
Houdini

Ranking: 1600
kurnik.pl: Brak
FICS: Houdinix
Playchess: Brak

Postprzez Bartez 77 » 20 kwi 2011, 11:03

Witam serdecznie mam na imię Bartek i mam 33 lata.Szachami zainteresowałem sie dosłownie ok kilku miesięcy.Na razie jestem na etapie poznawania reguł gry i delikatnych prób swoich sił na kurniku.Mam nadzieje ze forum będzie dla mnie kopalnią wiedzy na temat tej wspaniałej gry oraz poznam wielu ciekawych ludzi.Pozdrawiam serdecznie!
Bartez 77

kurnik.pl: bartez77

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hydepark