Przedstaw się!

Moderator: kolokwium

Re: Przedstaw się!

Postprzez Vick92 » 19 gru 2018, 15:18

Cześć mam na imię Wiktor, mam 26 lat, w szachy gram od ponad 20 :D Grać nauczył mnie Tata, później jak miałem 7 lat zacząłem trenować w klubie. Jestem nieaktywny od 2008 roku, nie grałem również w turniejach. Gram online, żeby nie zapomnieć xD ; Lichess oraz Kurnik. Posiadam II kategorię
Vick92

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: victorufo

Postprzez tataAntka » 21 paź 2019, 12:38

Cześć,
Mam na imię Adam, jest szachistą amatorem. Od stycznia tego roku gram częściej ;). Przy okazji startów syna w różnych zawodach, czasem sam startuję. Mam III kategorię szachową. Miło Was poznać :) .
tataAntka

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Ranking: 1600

Postprzez crispia » 24 paź 2019, 22:20

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Mam na imię Krzysztof. W szachy grywałem jako dziecko. Była to jednak totalna amatorszczyzna. Od 2 tygodni próbuję zgłębić tajniki tej królewskiej gry. Pozdrawiam i życzę samych zwycięstw na 64 polach. :)
crispia

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Ranking: 0

Postprzez rey » 30 paź 2019, 12:12

Witam serdecznie wszystkich. W szachy nauczyłem się grać w wieku 8 lat i pogrywałem sobie tak z kolegą co jakiś czas przez około 2 lata. Gra polegała jedynie na ganianiu się bierkami po szachownicy. Po grubo ponad 20 latach kolega zaczął coś wspominać o szachach. Zaczęło się niepozornie, od robienia kilku taktyk raz na parę dni. Po ponad pół roku widzę, że się wkręciłem dużo bardziej niż się spodziewałem. Taktyki robię codziennie, do tego jakieś partie na lichess, czasem przerobię coś z jakiejś książki czy obejrzę coś na youtube. Ostatnio nawet poszedłem na turniej, na którym bardzo mi się podobało (już myślę o kolejnym). Nie spodziewałem się, że tak się w to wkręcę. Nie jest to może regularny, zaplanowany trening, ale raczej systematyczny kontakt z szachami, dający dużo przyjemności. Mam nadzieję, że właśnie ta przyjemność z gry pozostanie na pierwszym miejscu.
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej radości z gry. :)
rey

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez tadamkain » 07 gru 2019, 00:50

Witam wszystkich. Nazywam się Adam i mam 42 lata. Kilka miesięcy temu postanowiłem nauczyć się grać w szachy. Przez ten czas grywałem tylko z komputerem. Po zorientowaniu się że to coś więcej niż przestawianie figur i czekanie na okazję do zbicia zacząłem stosować reguły gry w debiucie, poznałem podstawowe "narzędzia" gry środkowej i końcowej. Obecnie prawie już nie grywam a cały czas poświęcam na końcówki szachowe które to sprawiają mi najwięcej radości. Przerabiam pozycję elementarne i oczywiście ogromne ilości zadań z końcówek pionowych. Przeglądam codziennie forum które jest ogromną skarbnicą wiedzy na temat treningu, literatury szachowe, programów szachowych ale również innych użytkowników i roli królewskiej gry w ich życiu. Pozdrawiam wszystkich.
tadamkain

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez maniek55 » 13 kwi 2020, 16:35

Witam serdecznie. Nazywam się Marian lat 45 w szachy gram od dawna, problem że rzadko mam okazje, więc postanowiłem zarejestrować się na forum i poszukać jakieś fajnej możliwości przez internet :) .
maniek55

Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez lidodo » 21 maja 2020, 13:08

WItam. Mam na imię Klaudia lat 21, chcę nauczyć się grać!
lidodo

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Poprzednia strona

Powrót do Hydepark