Demon_Szybkości - my wszyscy z niego...

Moderator: kolokwium

Demon_Szybkości - my wszyscy z niego...

Postprzez Virtus » 02 mar 2011, 01:22

Warto napisać kilka słów o Demonie Szybkości póki jeszcze nie zrobili to poważni historycy typu Linde, Lissowskiego etc. Niebawem będzie o nim głośno - sesje zdjęciowe, ekskluzywne wywiady dla "New in Chess" i "Chessbase Magazine". Chciałoby się rzec, my wszyscy z niego. W tym temacie chciałbym odpowiedzieć na kilka ważkich pytań - m.in. Dlaczego Demon jest wybitną postacią na naszym firmamencie szachowym?

1. Człowiek pełen dalekosiężnych planów i idei

Czy zwykły śmiertelnik mógłby podjąć heroiczne wyzwanie, aby w krótkim okresie czasu dokonać skoku od II kategorii do KM ? Otóż odpowiedź jest oczywista nikt przed Deomonem, ani nikt po demonie nie zrealizował tego planu. Jak wybitną postacią musi być Demon, iż podjął taki trud? Wielką postacią, za ten akt heroizmu ma u Jarka zarezerwowane miejsce na Wawelu

Złośliwi twierdzą, iż nikt przed Demonem nie zrealizował tego planu oraz nikt po nim, ale również, iż on sam tego nie zrobił. No cóż Ikarowi za pierwszym razem też nie wyszło. Dla tych, którzy nie lubią deomona jedna rada.

2. Człowiek rozlicznych talentów pisarskich

Mógłbym tutaj pisać, wiele o Jego wybitnym stylu i głębokiej elokwencji, godnego następcy Cycerona, ale żadne słowa nie będą lepszą egzemplifikacją niźli sama twórczość mistrza. Pozwolę na jeden wyrwany z kontekstu cytat:
Grupa Promująca Korzyści i Wartości Szachowe (pod roboczą nazwą "GRU-PROKORZY WARTO-SZACHY")

Celem grupy jest promowanie szachów oraz korzyści z nich wynikających. Głównie poprzez własne działania jak i współpracę z osobami (grupami), które mogą nam w tym pomóc. KAŻDY, kto jest chętny i będzie chciał coś zrobić, aby promować korzyści z szachów (ich nauki), bedzie miał taką okazję. Pozostaje do ustalenia jedynie forma i sposób.

Moim marzeniem byłoby, abyśmy WSPÓLNIE mogli zebrać kilku (a nawet kilkunastu) STAŁYCH szachistów (osób, które zgadzają się na to, aby promować szachy i korzyści z nimi związane), które chciałyby współpracować ze sobą wspólnie.

Zainteresowanych prosze o wpisywanie pytań i propozycji współpracy (ew. na priva do mnie jak ktoś nie chce publicznie). Jestem chętny do tego, aby zobaczyć na ile jest już gotowość ku temu. Z tego co zauważyłem to jest (co najmniej) KILKA osób, które mają pomysły i/lub umiejętności dzięki którym możliwe byłoby stworzenie grupy, która mogłaby zachęcać oraz uświadamiać innych do szachów i przedstawiać korzyści, które można odnosić dzięki nauce (promowaniu) szachów.

Jeśli ktoś z Was Szanowni Forumowicze ma ochotę się przyłączyć to SERDECZNIE zapraszam

Idea Wierzę, że można byłoby (aby ułatwić nam wszystkim to jaki mamy POTENCJAŁ) wpisać swoje możliwości, umiejętności oraz sposób (wizję) w jaki chciałaby dana osoba realizować swoje możliwości, a jednocześnie promować korzyści z szachów.

Przykładowo:
1) Jacek (lat 25), potrafię składać teksty w Wordzie i umiem obsługiwać programy do robienia diagramów, robię dobry skład tekstu (w PDF, Wordzie, itp.). Sam chętnie mogę pisać na temat szkolenia dzieci i młodzieży (mam też kolegę, który z pewnością sie przyłączy do tej inicjatywy). Dodatkowo prowadzę (prowadziłem) kącik szachowy w gazecie i potrafię krytycznie (argumentami, aby wspomóc) ustosunkowywać się do różnych artykułów i inicjatyw.

2) Tomasz (lat 34), od kilkunastu lat interesuje się szachami i czytuję różne książki szachowe oraz artykuły głównie związane z nauczaniem szachów, robieniem postępów oraz odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania przez szachowych pasjonatów. Sam posiadam 2 kategorię, ale będę chciał osiągnąć zrozumienie na poziomie 2000. Potrafię pisać artykuły dla grupy odbiorców od 1000 do 1800. Znam się trochę na końcówkach i bardzo lubię taktykę i kombinacje. Mam na swoim koncie parę publikacji w prasie szachowej i byłybym w stanie pisać artykuły dotyczące odpowiadania na pytania pasjonatów szachowych oraz przedstawiać taktykę i sposoby jej znajdywania, wnioskowania oraz nauczania. Prócz tego mam kilkanaście lat doświadczenia turniejowego i trochę widziałem różnych sytuacji szachowych Smile.

3) Marcin (lat 21), potrafię pisać na temat gry pozycyjnej, strategii oraz debiutów. Przy okazji także interesuję się psychologią walki, więc z tej dziedziny też mam coś do powiedzenia. Chętnie bym współredagował newsletter w tej części. Dodatkowo potrafię robić proste loga szachowe i dużą kolekcję clipartów i zdjęć związanych z szachami a także posiadam umiejętności z zakresu podstawowej obróbki graficznej (zdjęć szachistów, szachownic, bierek). Poza tym mam kolegę, który jest pasjonatem szachowym (ma MF i 2300 ELO) i edytorem w gazecie i chętnie by nam pomógł wszystko sprawdzić pod kątem merytorycznej zawartości i zaproponować odpowiednie poprawki. Wreszcie mam koleżankę, która z pewnością zeche pomóc w tworzeniu różnych napisów (jest biegła w czcionkach, teksturach i bitmapach) do przykładowych artykułów szachowych.

Niebawem kolejne szczegóły, jednak chciałbym najpierw zorientować się z kim mogę współpracować Smile
PS. Zanaczam wyraźnie, że to nie tyle miała by być "grupa demon(iczn)a", tylko jedynie pod "natchnieniem" demona Wink. Zwłaszcza, że chodzi o WSPÓŁPRACĘ a nie o narzucanie tego co i jak ma wyglądać. Niemniej mam pewne pomysły dotyczące tego jak mogłoby to wyglądać Smile.
PS. Marzy mi się coś w rodzaju mini-MAT-a tworzonego przez pasjonatów Smile. Zobaczymy na ile jest ku temu gotowość Wink Poniżej pokazane są osoby, których poparcie uzyskałem Smile. Wszystkie z niżej wymienionych wyraziły zainteresowanie współpracą i akceptacją pomysłu Smile

W obliczu powyższego Jego kompetencje edytrosko-adiustacyjne są niepodważalne.
Wszystkim tym, którzy uważają,iż tak długie posty są efektem braku sensownych argumentów w dyskusjach oraz tym którym nie odpowiada styl Mistrza mam do powiedzenia kilka ciepłych słów

3. Psycholog, człowiek pełen empatii

Poniżej prezentuję tylko mały fragment ze skarbnicy wiedzy i mądrości mistrza. Proszę zauważyć, jak wiele ikonek emocji. Tak, tak wielce zatroskany jest nad losem wszystkich forumowiczów Demon, czego wyrazem jest użycie 11 ikonek emocji na pięć linijek tekstu, sic!

Idea Wiec przebije cie! :/ :/ . Dzieki temu samemu matowi wygralem z graczem 1800 w partii po 15min na zawodnika! :F :F . Niemniej NADAL PODTRZYMUJE stwierdzenie, iz trzeba byc slepym, aby dac sobie wstawic takiego prosciaka! :twisted: :twisted: :twisted:

PS. Pozdrowienia dla tego kandydata na :twisted: :-P ;D ^_^' l

Jeżeli zaś ktoś pomyślał, iż Demon jest niezrównoważony emocjonalnie to mam do takich osób trzy słowa.

Na sam koniec należy nawiązać do tytułu. Chciałoby się powiedzieć "My wszyscy z niego", ale tak niestety nie jest... Nikt inny na tym forum nie jest obdarzony darem tak celnej, zwięzłej i lapidarnej riposty jak Demon. Nikt nie ma tak wybitnych zdolności redakcyjnych i wreszcie nikt inny nie ma takich kwalifikacji czysto szachowych.

Podsumowując, wydawałoby się, iż to co jest powyżej to jakaś tandetna słodka laurka. Nic z tych rzeczy. Demon jest tak bystrą osobą, iż od razu wychwyciłby takie tanie chwyty. Dlatego też dodam z obowiązku, iż to co powyżej jest napisane to nic więcej, niźli obiektywny opis rzeczywistości.

Autorytecie! Wydawco! Mistrzu! Przyjacielu! Raduj nas swoją osobą i twórczością jak najdłużej i jak najwięcej! Życzę Tobie, aby dzieciaki w szkołach opowiadały o Tobie z wypiekami na twarzach.
Virtus

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ranking: 2200

Re: Demon_Szybkości - my wszyscy z niego...

Postprzez lk85 » 02 mar 2011, 02:35

Twoje posty są niewiele warte dopóki się nie ujawnisz, a na 99% byłeś użytkownikiem tego forum. Czego się boisz? Bana nie dostaniesz, bo każdy ma prawo do własnego zdania. I tak wszyscy podejrzewają, że to mój drugi nick, więc marnujesz tylko czas...
lk85

Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postprzez Rafcik » 02 mar 2011, 08:24

lk85, masz racje.

Jeżeli ktoś:

...i po kilku dniach już stał się "specjalistą" od wszystkich postów demona... niesamowite! o_O

Po za tym nikt jeszcze Cię tu Virtus nie zna, nie zapracowałeś na tym forum na ogólny szacunek, więc Twoje słowa są naprawdę niewiele warte i tylko tracić swój bezcenny czas. ;)
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość." - Budda
Rafcik
Administrator

Podziękował : 106 razy
Otrzymał podziękowań: 391 razy
Ranking: 2268

Postprzez kolokwium » 02 mar 2011, 08:50

Forum jest dostępne bez rejestracji, dlatego to, że ktoś się niedawno zarejestrował o niczym nie świadczy (oprócz chęci wypowiedzi). Oczywiście istnieje możliwość, że ktoś swoją wypowiedź chciał przedstawić pod innym nickiem ze względu na inne zachowanie na forum.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2067 razy
Otrzymał podziękowań: 2193 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez hajdzik » 02 mar 2011, 11:02

Ja myśle że jesli faktycznie tak przeszkadza mu demon w jego życiu - (czy śpi, czy nie - ciągle ma przed oczami demona)
to powinien udać się do jakiegoś specjalisty - psychiatra moze nie, ale napewno jakiś dobry psycholog
A powinien tak zrobić - bo jego stan chyba przechodzi w obsesje - a to już z lekka stać się może dla niego niebezpieczne.

A może poprostu powiedz - ostrymi slowami co ci leży na sercu - w stosunku do demona - czasami publiczne wyżalenie się pomaga - może i z Tobą tak będzie - czego Ci też życzę
http://pionkiradzionkow.szachorum.pl/
hajdzik

Podziękował : 249 razy
Otrzymał podziękowań: 424 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez ŁowcaAndroidów » 02 mar 2011, 11:05

Jest takie powiedzenie o krowie...
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 306 razy
Otrzymał podziękowań: 547 razy
Ranking: 2286

Postprzez przemo » 02 mar 2011, 12:06

Ciekawy ironiczny tekst ale czy nie dało się prościej? :)

Warto dodać coś twórczego ;)
John Locke napisał(a):Wyśmiewać człowieka mądrego jest przywilejem głupców.
przemo

Otrzymał podziękowań: 2 razy
Ranking: 1500
kurnik.pl: wolnyrzuk

Postprzez b4nderas » 04 mar 2011, 23:27

Niezły polonista, szkoda tylko, że na tych wszystkich lekcjach w szkole nie uczą pisać krótko.
Można pozazdrościć demonowi, dzięki niemu to forum żyje, nawet jeśli to parę głupich postów, to jednak tylko ze względu na jego sylwetkę komuś chce się pisać.
Mały offtop:
Jeśli można by, to prosiłbym moderatorów o streszczanie ważniejszych i dłuższych tematów w pierwszym poście, bo czasami trzeba 20 podstron przejrzeć.
Obrazek
b4nderas

Otrzymał podziękowań: 2 razy
kurnik.pl: b4nderas
FICS: zmierzch

Postprzez rutra » 03 sie 2018, 01:27

Virtus napisał(a):ale żadne słowa nie będą lepszą egzemplifikacją niźli sama twórczość mistrza.

Co to znaczy egzemplifikacja?
rutra

Podziękował : 1613 razy
Otrzymał podziękowań: 2009 razy
Ranking: 1670

Postprzez kolokwium » 03 sie 2018, 02:24

https://sjp.pwn.pl/sjp/egzemplifikacja;2556079.html
egzemplifikacja «zilustrowanie czegoś przykładami; też: przykład ilustrujący coś»
• egzemplifikacyjny • egzemplifikować
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2067 razy
Otrzymał podziękowań: 2193 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Powrót do Hydepark