Gra korespondencyjna...

Moderator: redjok

Re: Gra korespondencyjna...

Postprzez Yaroo » 03 gru 2011, 16:44

Jeśli chodzi o mnie, to wcześniej grywałem na chesshere.com, schemingmind.com i queenalice.com. Ostatecznie najbardziej przypasował mi gameknot.com, gdzie pozostałem i wykupiłem nawet płatne konto.
Yaroo

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Ranking: 1800
FICS: Yaroo

Postprzez kolpkolp » 07 gru 2011, 20:30

Ja wolałbym wiedzieć mniej więcej z kim gram. Wole partie ze znajomymi lub osobami, które się wcześniej przedstawią.
kolpkolp

Podziękował : 65 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy
Ranking: 1000
kurnik.pl: kolpkolp
FICS: dikson

Postprzez Hipek » 25 sty 2012, 12:00

Jestem na tym forum zaledwie kilka dni, a już dowiedziałem się kolejnej kapitalnej rzeczy: że jest coś takiego, jak szachy korespondencyjne. ;) Dla mnie ta opcja jest idealna, bo nie mam czasu na to, żeby codziennie usiąść chociażby na dwadzieścia minut i zagrać jedną partię online.

Testuję równolegle trzy opcje: http://www.e4ec.org, http://www.gameknot.co, i http://www.chess.com.

E4ec - duchowo mi jest najbliższa, bo lubię wszystko, co jest w formacie tekstowym i czym można sterować z klawiatury. Niemniej jednak do grania z kilkoma przeciwnikami chyba nie będzie najbardziej wygodna; do wyszukiwania nowych wyzwań - też niekoniecznie.

Dwa pozostałe portale - GameKnot i Chess.com, są bardzo podobne - opcje gry, wyszukiwania przeciwników, nawet ustawienia szachownic są identyczne lub bardzo podobne, tak jakby jeden z portali wzorował się na drugim. GameKnot bardziej pasuje mi wizualnie, ze względu na ubogi graficznie interfejs, ale boli mnie ograniczenie do sześciu partii jednocześnie dla bezpłatnego konta. Chess.com z kolei to wielki wodotrysk, zrobiony mniej więcej tak, jak nie lubię. Niemniej jednak - nie widzę ograniczenia na ilość partii, opcje dostępne dla konta bezpłatnego zdecydowanie mi odpowiadają.

Prawdopodobnie na stałe zostanę na chess.com, właśnie ze wzgledu na politykę "dostajesz bardzo dużo, a za pieniądze dostaniesz coś dodatkowego"; nie "za darmo damy ci tylko posmakować danie, ale żeby dostać całość - musisz zapłacić".
Obrazek
Hipek

Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 238 razy
Ranking: 0

Net-Chess.Com = slowchess.com

Postprzez kolokwium » 25 sty 2012, 13:01

Bardzo ciekawy interfejs ma http://www.slowchess.com/ (Net-Chess.Com). Nie ma kłopotu z turniejami, jest ich mnóstwo. Łatwo też turniej założyć., nawet tematyczny bo można podać obowiązkowe pierwsze posunięcia (gra zaczyna się od podanej pozycji), a gra się dopiero jak będzie cała ekipa zebrana.
Mają zewnętrzne forum phpBB i jak ostatnio zauważyłem, że na forum znikły narodowe znaki diakrytyczne (ale to dodatek do gry).

Nie pokazałem samego interfejsu gry (na szachownicy) bo nie mam teraz aktywnych partii na tym serwerze. Ale jakby było kilka osób chętnych, to można założyć turniej dla forumowiczów szachowe.pl ;)
Załączniki
netchessT.jpeg
Przegląd partii turnieju.
netchessT.jpeg (15.54 KiB) Przeglądane 5293 razy
netchessN.jpeg
Nowy turniej: tworzenie lub zapisy.
netchessN.jpeg (23.62 KiB) Przeglądane 5293 razy
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1891 razy
Otrzymał podziękowań: 2083 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez Hipek » 25 sty 2012, 14:29

A czy na chess.com jest jakiś problem z turniejami?
Obrazek
Hipek

Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 238 razy

Postprzez chlewicki » 25 sty 2012, 19:47

Z chęcią wezmę udział w forumowym turnieju korespondencyjnym.
"Jeśli chcesz zniszczyć człowieka, naucz go grać w szachy." - O. Wilde
Mnie, mimo krótkiej znajomości, zniszczyły życie. Jednak kocham je - nie ma prawdziwszego uczucia.
chlewicki

Podziękował : 441 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Postprzez thinkerteacher » 25 sty 2012, 21:45

:idea: Dla mnie gameknot to gniot, chess.com jest dość dobre, chociaż jeszcze nie zdążyłem potestować zbyt dużo. Natomiast teraz coraz bardziej zaczyna mi się podobać stronka "redhotpawn", która obchodzi swoje 10-lecie. Dość elegancko wszystko ułożone i nie trzeba non-stop patrzeć na to, że mamy ograniczenia, aby obejrzeć czy ściągnąć partię (jak na gameknot) jeśli nie zapłacimy za konto typu "premium". Fajnie było wskazać stronę na której dokonano przeglądu i porównania 10 najbardziej znanych i funkcjonalnych serwerów do gry korespondencyjnej. Gdyby jeszcze to było po polsku, to podejrzewam, że więcej osób by się zainteresowało tą formą gry. Zalet jest naprawdę dużo - a większość przy okazji bezpłatna (darmowa).

http://www.redhotpawn.com

Obrazek
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 7598 razy
Otrzymał podziękowań: 1074 razy
FICS: NokiaTwenty

Postprzez kolpkolp » 26 sty 2012, 20:00

chlewicki napisał(a):Z chęcią wezmę udział w forumowym turnieju korespondencyjnym.

Kto ten turniej zorganizuje? (Też chętnie bym wziął udział).
kolpkolp

Podziękował : 65 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy
kurnik.pl: kolpkolp
FICS: dikson

Postprzez kolokwium » 27 sty 2012, 01:41

Na slowchess.com mogę założyć. Tylko ilu będzie chętnych?

Kołóweczka z rewanżami, tempo gry 5 dni na posunięcie + 1 (na tym serwerze tak można) lub 10 dni na ruch (aby spokojnie wyjechać na turniej i nie brać urlopu na serwerze).
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
kolokwium
Moderator

Postprzez nikus287 » 27 sty 2012, 07:40

ja mogę zagrać
nikus287

Podziękował : 166 razy
Otrzymał podziękowań: 263 razy
kurnik.pl: nikus1997b
FICS: JamBycNikus
Playchess: Nikus

Postprzez zdzichosz » 27 sty 2012, 07:55

Mogę zagrać ale na Queen Alice ,tam gram od kilku lat
zdzichosz
Triumfator Konkursu Zadaniowego

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy
kurnik.pl: zdzichosz

Postprzez kolokwium » 27 sty 2012, 11:37

Założyłem temat o turnieju na slowchess.com, może się uda jak będzie z 5 osób.
viewtopic.php?f=26&t=3195
kolokwium
Moderator

Poprzednia strona

Powrót do Szachy korespondencyjne