Gra korespondencyjna...

Moderator: redjok

Gra korespondencyjna...

Postprzez mattihau » 27 sie 2006, 19:21

Witam

Zapewne wielu z nas próbowało grać w szachy korespondencyjne albo przynajmniej jest zaintereswoane tym tematem ;)

Ja gram chwilowo na serwerze http://www.chesshere.com/ kiedyś grałem http://www.chessmaniac.com/ szczerze polecam tą formę gry ;) Można naprawde wiele sie nauczyć i chwile zastanowić nad wariantami granymi przez nas od lat :)

Zapytam teraz może znajdzie się jakiś znawca: Czy warto grać w szachy korespondencyjne oficjalnie tj w turneijach organizoawnych przez związki gry korespondencyjnej... Jak to się odbywa jakie przynosi to korzyści ;) Bo jeśli wiąze się to tylko z formalnościami to naprawde lepiej grac na jakimś serwerze ;)
mattihau
Zasłużony

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez kolokwium » 05 wrz 2006, 00:15

To tak jak pytanie: czy grać w parku czy na oficjalnym turnieju?
I tu i tam można wygrać, ale kategorię ...
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1861 razy
Otrzymał podziękowań: 2066 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez redjok » 25 sty 2007, 18:34

mattihau napisał(a):Zapewne wielu z nas próbowało grać w szachy korespondencyjne albo przynajmniej jest zaintereswoane tym tematem ;)

Ciężko znaleźć mobilizację do systematycznej pracy nad każdym posunięciem. Jak dla mnie to najlepsze warunki do gry to sala turniejowa kiedy w domu zostaje "drugie życie".

Gram na - http://www.chess-iecc.org
używając Ectoola - http://www.ectool.nu
redjok
Administrator

Podziękował : 384 razy
Otrzymał podziękowań: 463 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez happy » 27 sty 2007, 22:28

Ja ostatnio gram tylko korespondencyjnie. Oczywiście teraz jest to określenie umowne. Gra się na serwerach i można rozegrać partię w ciągu kilku dni. Nie wszyscy mają dostęp do internetu więc funkcjomują jeszcze turnieje grane przy pomocy kartek pocztowych. Grałem
w takich turniejach. W mojej ocenie gra korespondencyjna daje dużo więcej możliwości nauki
niż gra bezpośrednia. Czasem można dłużej pomyśleć i poprzestawiać klocki analizując różne
warianty. A więc polecam.
Happy
happy

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez mwat » 28 sty 2007, 11:41

Ja gram teraz w półfinałach mp, turniej jest rozgrywany na serwerze ICCF
http://www.iccf-webchess.com/
mwat

Otrzymał podziękowań: 8 razy
Ranking: 2155
kurnik.pl: mwdd

Postprzez happy » 28 sty 2007, 11:58

mwat napisał(a):Ja gram teraz w półfinałach mp, turniej jest rozgrywany na serwerze ICCF
http://www.iccf-webchess.com/

Jestem tam w ćwierćfinale MP. Przyzwyczaiłem się do łatwego wygrywania partii na innych
serwerach i zbyt szybko odpowiadałem. Teraz w kilku partiach mam problemy. Wszyscy grają bardzo precyzyjnie.
happy

Postprzez demon_szybkosci » 28 sty 2007, 17:46

:idea: Jak mozecie to napiszcie krotko - jak sie poslugiwac tym wszystkim :oops:. :arrow: Szczerze mowiac to nie mam pojecia jak sie gra korespondecyjnie i na ktorych serwerach (stronach) konieczne jest podawanie prawdziwych danych, a gdzie wystarczy nik.
:arrow: Wybaczcie moje laictwo w tym temacie, ale szachy koresp. znam tylko ze slyszenia. Niemniej slyszalem, ze moze to takze rozwijac myslenie i powodowac wzrost sily szachowej :roll:
demon_szybkosci

Szachy korespondencyjne

Postprzez Powolniak » 15 lut 2007, 18:21

A w szachy korespondencyjnie gra się nawet nieźle. Taka zabawa, hobby. Można grać blitze, można jeździć na turnieje ale i mozna wieczorkiem godzinkę - dwie posiedzieć nad deską. Może przeciwnik ma dobry program, więc partia stanowić będzie większe wyzwanie.

A kto chce coś o takich szachach się dowiedzieć, to polecam stonę:

www.szachykorespondencyjne.mzszach.net
Powolniak

Postprzez Marzie » 17 sie 2007, 08:39

Gram w klubie E4EC, bardzo solidny klub, pomiędzy zawodnikami pośredniczy serwer, który sprawdza popraność każdego ruchu.
http://www.e4ec.org/szachy.html

Uczestnicy mają swój ranking, po rozegraniu 5 partii można zacząć granie w turniejach.
Marzie

Postprzez jakubek08 » 20 sie 2007, 17:59

zarejestrowalem sie, dostalem maila potwierdzajacego, co mam teraz robic ?? nie ma nigdzie na stronie logowania, co zrobic zeby zaczac grac ??
-------------------
juz wiem jak, wszystko idzie przez email, trzeba podawac komendy do systemu mailem, troche bez sensu
jakubek(małpa)cjakubowski.pl
jakubek08

Postprzez Johnson » 17 gru 2008, 16:10

Witam Was Serdecznie!! Jest to mój pierwszy post na tym forum.

Także zarejestrowałem się na www.e4ec.org, dostałem email potwierdzający moją rejestrację, dostałem także listę poleceń.

Mój problem polega na tym, że nie mam pojęcia, jak należy te polecenia formułować?
Czy możecie mi podpowiedzieć jak należy polecenia formułować?

Z góry dziękuję Johnson
Johnson

Postprzez albatros » 22 kwi 2009, 23:00

hihi

Ad promocja szachów,

Też ważne są fora internetowe ,na których bardzo trzeba zachęcać nowych przybyszów i wspierać ich.A tu jakiś nowy użytkownik prosił o pomoc i nic...;)
Abstrahując,że może nikt z nas nie jest ekspertem od szachów korespondencyjnych.
Ale trzeba obiektywnie przyznać ,że w większości przypadkach uzyskuje się tu potrzebne informacje np. bicie w przelocie.
albatros

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Postprzez Tomrejten » 22 kwi 2009, 23:31

albatros napisał(a):hihi

Ad promocja szachów,

Też ważne są fora internetowe ,na których bardzo trzeba zachęcać nowych przybyszów i wspierać ich.A tu jakiś nowy użytkownik prosił o pomoc i nic...;)
Abstrahując,że może nikt z nas nie jest ekspertem od szachów korespondencyjnych.
Ale trzeba obiektywnie przyznać ,że w większości przypadkach uzyskuje się tu potrzebne informacje np. bicie w przelocie.

Jak widzisz został i ma nawet sporo postów :) ;)

ale raczej jest u nas tak, że jak ktoś przychodzi to staramy się pomóc i zachęcamy. Ja tak próbuję, mimo, że do nowych mam dystans (a do starych uprzedzenie ;) )

Pozdrawiam
Tomrejten

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez rutra » 24 lip 2009, 08:36

Polecam www.sachy.sk

Słowacka strona, ale można ustawić j. polski. Max. 10 gier jednocześnie. Jak ktoś chciałby zagrać ze mną to mój nick: "rutra_poland" obecnie nie gram, ponieważ w niedziele mam wyjazd na 2 tyg. i bym ruchu nie zdążył wykonać, chyba, żebym ustawił 20 dni na ruch.
I kategoria (1650/1668/1489), I klasa sędziowska
Planowane turnieje: Liscate [Włochy] (gr. B, P'100+30, 5 rund, 20-22.10), Jeżowe (P'15, 28.10), IV liga PK (P'60+30),
rutra

Podziękował : 1532 razy
Otrzymał podziękowań: 1814 razy
Ranking: 1660

Postprzez kolokwium » 24 lip 2009, 12:29

20 dni na ruch to dobre i bezpieczne tempo gry. Ja bywa, że gram tam z tempem 60 dni (partię można skończyć i w tydzień ale nie przegra się przez czas).
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1861 razy
Otrzymał podziękowań: 2066 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Następna strona

Powrót do Szachy korespondencyjne