Sens rozgrywania eliminacji korespondencyjnych MP

Moderator: redjok

Sens rozgrywania eliminacji korespondencyjnych MP

Postprzez Colonel_Indiana » 29 gru 2009, 20:41

Witam!
W planowanych korespondencyjnych finałach 53 Mistrzostw Polski może dojść do paradoksu, iż nie zagrają w nich zawodnicy którzy wywalczyli awans z półfinałów 53 MP!!
Przyczyna? Wg nowych zasad - byt niski ranking!!
Mogą za to grać zawodnicy z tych samych półfinałów, którzy nie zajęli premiowanych awansem miejsc, ale w czasie trwania półfinałów, w innych turniejach uzyskali wysoki ranking!!!
Dla jasności: zgłoszenia do 53 Półfinały MP odbyły się w listopadzie 2007 a sam turniej rozpoczął się 15 stycznia 2008. A nowe zasady awansu opublikowano 10.10.2009

Dla przypomnienia zasady poprzednich MP / wyciąg /

Finał 50-51-52 Mistrzostw Polski / wyciąg /
Prawo gry posiadają:
zawodnicy awansujący z półfinałów,
jednokrotnie - mistrzowie Polski z 3 ostatnich finałów (do wyboru)
wicemistrzowie Polski z ostatniego finału,
zawodnicy gry korespondencyjnej o rankingu powyżej 2400 ICCF (KSzGK).
Grupa Finałowa MP liczyć będzie 15 - 17 zawodników.
Pierwszeństwo gry w Finale mieć będą zawodnicy wymienieni w pierwszych trzech punktach.
Opublikowano kolejno 22.09.2006, 30.11.2007, 07.11.2008

Finał 53 Mistrzostw Polski / wyciąg /
Uprawnieni /…/
Pozostałymi uczestnikami finału 53 MP będą zawodnicy, którzy:
uzyskali awans w rozgrywkach 53 półfinałów MP (którzy zajęli miejsca 1-3 i posiadają aktualny ranking >2200)
stawkę uzupełnią zawodnicy z rankingiem > 2400 wg kolejno: rankingu i tytułu oraz kolejności zgłoszeń.
Zasady awansu do finału 53 MP opublikowane zostały w październiku 2009.

Stąd moje pytania!
- Jaki jest sens rozgrywania półfinałów MP, skoro zwycięstwo w nich nie daje bezwarunkowego awansu do finału? Dotyczy to również kolejnych 1/2 finałów MP!
- Które zasady gry obowiązują te z okresu zapisów do turnieju, samej gry czy widzimisię organizatorów MP
- Dlaczego organizator korespondencyjnych MP łamie się umowę - ja spełniłem warunki, wpłaciłem wpisowe /w kontekście umowy to ciekawa sprawa, prawda? /, tymczasem z drugiej strony otrzymałem nazwijmy to „inny produkt”

Mój post podyktowany jest tym, iż mimo przekazywanych sygnałów, widząc ten problem, prawie wszyscy związani organizacją 53 MP zamilkli. Tymczasem zbliża się termin zamknięcia listy startowej. A wtedy wszystko będzie „posprzątane”. A mnie i jak sądzę pozostałych, nie interesują inne finały do których będziemy uprawnieni – ciekawe czy po uzupełnieniu rankingu czy też dożyciu / i to jest smutne w szachach korespondencyjnych /.
Pozdrawiam
Colonel_Indiana

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez kolokwium » 29 gru 2009, 21:00

Napisz na www.pzszach.pl -> forum (Polskiego Związku Szachistów) w menu po lewej
oraz na forum Polskiego Związku Szachowego (niby młodzieżowe i sędziowskie ale tematy o wszystkim).
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1865 razy
Otrzymał podziękowań: 2066 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Powrót do Szachy korespondencyjne