Strona 1 z 1

szachy- Warszawa

PostNapisane: 27 lut 2018, 10:21
przez Hubiwwa
Witam serdecznie

Mam 31 lat i postanowiłem odświeżyć swoją grę w szachy. Mój poziom zaawansowania to znajomośc zasad gry. Może V kategoria :rotfl: . Oczywiście rozpocząłem przygodę od gier w internecie... chess.com i pomału przechodzę do modułów edukacyjnych. Z czasem pewnie dołożę jakieś książki. Jednak najbardziej zależało by mi, aby razlub dwa razy w tygodniu grać w realu. Szukam jakiegoś miejsca w Warszawie, aby grać... jakiś klub, dom kultury. Jednak obawiam się wysokiego poziomu zaawansowania graczy. Niestety trudno mi coś samemu znależć. Może macie jakieś pomysły gdzie zacząć taką przygodę z szachami w realu?? w Warszawie??

Re: szachy- Warszawa

PostNapisane: 27 lut 2018, 20:26
przez Titrant
Hubiwwa napisał(a):Jednak obawiam się wysokiego poziomu zaawansowania graczy.

Tego się nie obawiaj a raczej potraktuj to jako okazję do szachowego rozwoju. Po ewentualnej przegranej zawsze będziesz mógł zapytać takiego gracza gdzie położyłeś partię i dostać dobre wyjaśnienie, czyli coś czego nie zrobi komp i (raczej) nie spotkasz się z tym w necie. Poza tym to norma, że jak "świeżak" przychodzi do klubu, to wydaje mu się, że wszyscy grają dużo lepiej od niego ;-).

Re: szachy- Warszawa

PostNapisane: 27 lut 2018, 20:29
przez Titrant
No i w klubie zawsze możesz znaleźć kogoś z kim będziesz mógł grać partie w realu :-).

Re: szachy- Warszawa

PostNapisane: 29 mar 2018, 09:36
przez Zofia
Ważne, żeby było blisko miejsca zamieszkania:
Bemowo SP 321
W roku szkolnym 2017/2018 zajęcia są prowadzone w:
poniedziałek,czwartek 17:30-19:00, klasy II-VII, rodzice też mogą pograć w szachy, budynek główny sala 038, Zofia Marks

Klub szachowy Warszawa

PostNapisane: 05 cze 2018, 22:13
przez marianroman
Witam,

Poszukuję informacji na temat klubu lub miejsca w którym można pograć w szachy z żywym przeciwnikiem. Gram na poziomie mocno amatorskim, w zasadzie tylko w internecie. Mężczyzna lat 35.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!

Re: szachy- Warszawa

PostNapisane: 06 cze 2018, 00:33
przez redjok

Re: szachy- Warszawa

PostNapisane: 20 sie 2018, 23:16
przez Wojtek26
Ja chętnie spotkam się raz - dwa razy w miesiącu na kilka godzin w jakiejś spokojnej kawiarni (Żoliborz, albo mogę dojechać gdziekolwiek dalej) na grę. Nie mam kategorii szachowej, myślę, ze realna siłą gry to max III-jka. Mam deski, zegary, mogę wziąć na takie spotkanie. Najbardziej mi zależy na grze z człowiekiem i w jakimś sensie oderwaniu dzięki temu od codziennej gonitwy spraw i myśli. Jeśli chcesz - lub ktoś z okolic - to proszę o wiadomość. Wojtek.

Re: szachy- Warszawa

PostNapisane: 13 wrz 2018, 15:13
przez mariuszdorosz
No w sumie jak są chętni ludzie to ja też mogę się umówić. Będę w Warszawie jakos od początku października, co do lokalizacji mozna sie dogadać.