chess.com vs lichess.org

Moderator: redjok

Re: chess.com vs lichess.org

Postprzez piotr909 » 02 lis 2018, 11:36

a ja ostatnio grywałem na chess play. Mam wrażenie ,że na chess com więcej ludzi oszukuje,ale być moze jest lepszy poziom graczy. Wchodząc na czyjś profil można uznać ,ze niektórzy oszukują. Ja skasowałem komentarze gdzie twierdzili ,że ja gram nie fair. Więc oceniam, ze jest lepszy poziom, a przegrany zawsze na emocjach napiszę komentarz ;). Nie daj Boże wygrasz z lepszym o 100 punktów z graczem to już się obrazają i piszą głupawy komentarz na profilu. To samo miałem u siebie ;)

przykładowo na lichessie mam ranking w graniacach 1500. Na chess com mam około 1300. Jest różnica. Przegrywam z rankingami z 1500
piotr909

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: peter1990
Playchess: biker90

Re: chess.com vs lichess.org

Postprzez Petro » 10 lut 2019, 00:10

piotr909 napisał(a):
przykładowo na lichessie mam ranking w graniacach 1500. Na chess com mam około 1300. Jest różnica. Przegrywam z rankingami z 1500

Może wynika to z tego, że na chess.com zaczyna się z rankingiem 1200, a na lichess z 1500? Poza tym rankingi z jednej kafejki nie są do porównywania z rankingiem z innych kafejek.

Odkąd temat był aktywny trochę się zmieniło. Ja osobiście gram na chess.com, ale jako iż ślimak jest rozgrywany na lichess, ostatnio trochę tam grałem, więc postaram się napisać jak wygląda to obecnie.

Na lichess za darmo masz nieograniczone zadania. Na chess.com z bezpłatnym kontem tylko 5 dziennie. Płatne konto bez ograniczeń (poza najtańszym - wtedy 25). Ciekawą opcją na chess.com jest puzzle rush, czyli jak najszybsze rozwiązywanie zadań.

Na lichess z tego co widziałem są tak jak na chess.com różne ćwiczenia z końcówek i nie tylko. Na chess.com jest tego więcej, niestety większość dla darmowców są zablokowane

Filmy na lichess i tak są na Youtubie. Za to na chess.com poza filmami są jeszcze lekcje, ale bezpłatne konta nie mają tego dużo.

Jeśli chodzi o warianty szachów to na lichess jest tego trochę więcej.

Turnieje lepsze są chyba na chess.com. Teraz również są tam areny, a dodatkowo turnieje systemem szwajcarskim. Na lichess są tylko areny.

W szachach korespondencyjnych o wiele więcej opcji na cheess.com. Kluby i mecze między nimi. Partie konsultacyjne. Prawie każde państwo ma własną drużynę i jest rozgrywanych wiele meczy międzypaństwowych. Oprócz tego jest wiele turnieji w szachach korespondencyjnych. Na lichess poza zwykłymi partiami chyba niczego nie ma.

Wadą chess.com na pewno jest brak symultan. Na lichess może stworzyć ją każdy.

Analiza partii chyba podobna na obu serwisach. Może z lekkim wskazaniem na lichess, choć na chess.com dla płatnych kont jest dokładniejsza

Funkcji społecznościowych na chess.com jest więcej: różne fora, blogi, artykuły, wiadomości.
Jeszcze jedno: aplikację na telefon lepszą ma lichess. Mam wrażenie, że ta z chess.com nie jest aktualizowana od roku jak nie więcej.

No ale jakby nie było, na chess.com graczy jest jednak sporo więcej.

Podsumowując: jak ktoś nie chce płacić to zdecydowanie lichess, ale jak ktoś może i chce wydać trochę pięniędzy, a zamierza rozwiązywać zadania, oglądać filmy i inne rzeczy które można dzięki płatnej wersji to jak najbardziej można kupić konto premium i grać na chess.com.
Partia ma trzy fazy: w pierwszej ma się nadzieję, że stoi się lepiej, w drugiej wierzy się, że pozycja jest lepsza, w trzeciej widzi się, że pozycja jest przegrana.-Ksawery Tartakower
Petro

Podziękował : 59 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: Petro22

Poprzednia strona

Powrót do Kafejki szachowe