Netykieta i fair play na Kurniku i innych kafejkach...

Moderator: redjok

Postprzez przemo » 17 cze 2010, 17:24

Ostatnio gram z kolesiem na 3m daje start a tu uległy zmiany w ustawieniach stołu i czas jakiś chory 60' ;] oczywiście zrezygnowałem. Dzieci neo są wszędzie i powiem tak: niech się cieszą że urodziły się w Atenach bo w Sparcie nie miałyby żadnych szans.
przemo

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Ranking: 1500
kurnik.pl: wolnyrzuk

Postprzez rutra » 17 cze 2010, 17:56

Do tych co uważają, że jak jest K+W vs. K+W i jednemu kończy się czas to należy się porażka.

Cóż sam tak kiedyś myślałem, gdy na kurniku doszło do końcówki K+S vs. K+S i wygrałem na czas. W realu na turnieju można zareklamować remis. A kto się z tym nie zgadza tak jak ja się kiedyś nie zgadzałem to cóż mogę odpowiedzieć... Szachy to wspaniała gra, nie może być tak, że przegrywa ten, który w remisowej końcówce na 10 sekund przed opadnięciem chorągiewki nie jest wstanie wykonać 50 ruchów. Szachy nie polegają na jak najszybszym przesuwaniu drewna.

PS. Olać kompiarzy, naciągaczy, ***********. Jak ktoś gra programem, np. ewidentnie po każdym moim ruchu miga, wtedy od razu dodaje na czarną liste i nie zależy mi na rankingu, po prostu wiem, że już nigdy na niego nie trafie, chyba, że nicka zmieni.
I kategoria (1655/1668/1655), I klasa sędziowska
rutra

Podziękował : 1546 razy
Otrzymał podziękowań: 1843 razy
Ranking: 1655

Postprzez Elkh » 12 sie 2010, 15:59

Dziś się przekonałem jak mogą ludzie grać na fair na kurniku. Otóż przeciwnik po prostu mnie wyrzucił z rozgrywki (był gospodarzem) gdy pozycja stała się dla niego niewygodna.
Do, ut des.
Elkh

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez barbara1570 » 12 sie 2010, 16:37

Aby gospodarz Ciebie nie wyrzucal to proponuje dawac mu wygrywac...
Wtedy bedziesz mial przyjaciela...

Proponuje tak grac jak ponizej..

[Event "4927914"]
[Site "kurnik"]
[Date "2010.08.12"]
[Round "1"]
[White "bravomohery"]
[Black "teoranabt"]
[Result "0-1"]
[Time "17:20:15"]
[TimeControl "180"]
[WhiteElo "1200"]
[BlackElo "1530"]

1. f4 e5 2. Kf2 exf4
3. Kf3 g5 4. Kg4 d6+
5. Kf3 Nc6 6. c3 Ne5+
7. Ke4 Nf6+ 8.Kd4 c5# 0-1

Ladny mat na srodku szachownicy..
barbara1570

Otrzymał podziękowań: 10 razy
Ranking: 2100

Postprzez adse » 12 sie 2010, 18:13

Hmm...czy Wam też się diagramy nie wyświetlają?
adse

Podziękował : 58 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Postprzez fatymid » 18 sie 2010, 06:36

Mi się zdażyła na kurniku niesamowita sytuacja. Grałem partię towarzyską. Zrobiliśmy z przeciwnikiem kilka ruchów. Pozycja była równa. Oponent w pewnym momencie pisze mi że musi iść i poddaje się!!!

Więc jednak na kurniku są też kulturalni gracze.
fatymid

Otrzymał podziękowań: 11 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: fatymid
FICS: fatymid

Postprzez demon_szybkosci » 18 sie 2010, 22:41

Jezeli poddal w rownej pozycji to chyba nie jest to zachowanie fair play, myle sie?

PS. Mialem przeciwnika na turnieju (kurnik), ktory takze poddal, pomimo ze jeszcze nie bylo widocznej (materialnej) przewagi, bo "kompa mi zabieraja" :roll:
demon_szybkosci

Postprzez kolokwium » 18 sie 2010, 23:13

Wolał poddać niż uciec.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1894 razy
Otrzymał podziękowań: 2085 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez fatymid » 19 sie 2010, 06:11

Napisał "Przepraszam muszę iść :( "
fatymid

Postprzez Eccon » 19 sie 2010, 08:33

fatymid napisał(a):Mi się zdażyła na kurniku niesamowita sytuacja. Grałem partię towarzyską. Zrobiliśmy z przeciwnikiem kilka ruchów. Pozycja była równa. Oponent w pewnym momencie pisze mi że musi iść i poddaje się!!!
Więc jednak na kurniku są też kulturalni gracze.

Ponieważ piszesz o kulturze na kurniku, domyślam się, że zaproponowałeś remis !!
Eccon

Podziękował : 60 razy
Otrzymał podziękowań: 407 razy

Postprzez fatymid » 19 sie 2010, 14:45

Eccon napisał(a):Ponieważ piszesz o kulturze na kurniku, domyślam się, że zaproponowałeś remis

Nawet jeśli chciałbym to zrobić, niezdążyłbym. Napisał że musi iść i prawie w tym samym momencie poszedł sobie.
fatymid

Postprzez redjok » 20 sie 2010, 12:21

fatymid napisał(a):Oponent w pewnym momencie pisze mi że musi iść i poddaje się

demon_szybkosci napisał(a):Jezeli poddal w rownej pozycji to chyba nie jest to zachowanie fair play, myle sie?

Z zasadami fair play bywa tak, że niby każdy wie o co chodzi ale i tak widzi po swojemu.

Może w ten sposób (poddając) chciał przeprosić za niemożność dokończenia partii ?
redjok
Administrator

Podziękował : 384 razy
Otrzymał podziękowań: 463 razy
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Re: Netykieta i fair play na Kurniku i innych kafejkach...

Postprzez gramczasmi » 25 sie 2013, 11:30

Gram na Kurniku i powiem uczciwie,że jako osoba kierująca się w życiu zasadami,etykietą i etyką,jestem bardzo zniesmaczony,zażenowany i poirytowany oraz bardzo smutny z powodu tego,co dzieje się na tym portalu oraz na innych portalach społecznościowych.
To,co już zostało wymienione przez przedmówców to standard.
Do tego dochodzą takie zjawiska jak znęcanie się,poniżanie przeciwnika i upokarzanie.
Dla mnie,człowieka wychowanego według pewnych prawideł,według zasad są to rzeczy karygodne.Ale wiem,że dziś ludzi nie uczy się szacunku,kultury,ogłady nie wpaja się zasad moralnych.I na koniec taka mała dygresja.To,co się dzieje na portalach społecznościowych jest odzwierciedleniem tego,co dzieje się na co dzień w społeczeństwie.Tylko,że często,co się przemilcza w realu ujawnia się w sieci.Myślę,że to nie rokuje optymistycznie na przyszłość.
gramczasmi

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez thinkerteacher » 25 sie 2013, 12:56

Zgadzam się z Tobą. Dlatego właśnie kilka lat temu zdecydowałem się przenieść na serwer FICS. Tam poziom kultury oraz zasady, które sprawiają, że żyje się łatwiej... są nie tylko standardem, ale także są w zdecydowanej większości przestrzegane. Nie ma porównania do kurnika ;) :).
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 7598 razy
Otrzymał podziękowań: 1074 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez hajdzik » 25 sie 2013, 13:47

nie chce bronić wszystkich "społecznościowców" - ale jestem daleki od tego - by wszystkich wrzucać do jednego worka.
Tych "normalnych" jest znacznie więcej, natomiast ci "nienormalni" najbardziej się rzucają w oczy i psują całą zabawę w szachy i nie tylko.

gramczasami - jeśli mówisz, że uczono cię wdł pewnych prawideł - to nie sądzę - by mówiono ci "wrzucaj wszystkich do jednego worka" - a jeśli tak to niestety źle cię uczono.

Nie można i nie powinno oceniać się wszystkich wdł jednej/kilku osób.
Tzw czarne owce znajdą się w każdej grupie i miejscu - i tego nie można tolerować, a trzeba piętnować.

Ja zaczynałem gre na kurniku, dołączyłem do szachowe.pl i poznałem tu wielu wartościowych ludzi z którymi do dziś utrzymuje kontakty i ciesze się, że dołączyłem do tego grona.
I kilku "idiotów" nie spowoduje, że przestane grać na kurniku i odejde z tego forum.

Jeśli chce zagrać - pisze do kolegów forumowiczy i mam pewność, że zagram w miłej i przyjemnej atmosferze
http://pionkiradzionkow.szachorum.pl/
hajdzik

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 380 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kafejki szachowe