Członkostwo premium na chess.com

Moderator: redjok

Członkostwo premium na chess.com

Postprzez osama » 06 sie 2013, 12:33

Ostatnio zastanawiam się nad wykupieniem członkostwa premium na chess.com. Szczególnie interesuje mnie mentor szachowy. Czy ktoś z forumowiczów posiada takie konto, czy jest ono warte swojej ceny? Z góry dzięki za wszystkie pomocne opinie. :)
osama

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Członkostwo premium na chess.com

Postprzez rutra » 06 sie 2013, 13:40

Obrazek

Wykupiłem na miesiąc Diamond i sobie będę korzystał z tego co ono mi daje. Głównie chodziło mi o możliwość zorganizowania turnieju korespondencyjnego dla forumowiczów.

Czy jestem zadowolony? Myślę, że tak, chociaż jeszcze się tak bardzo nie zagłębiałem w możliwości osób z kontem premium na chess.com.

Czy warto? To już indywidualna decyzja. Dla porównania 1 miesiąc konta diamond kosztuje mniej więcej tyle co bilet miesięczny studencki na komunikacje miejską w Krakowie. Dużo zależy od tego czy będzie się korzystało z chess.com czy nie. Jeśli ktoś ma zamiar tylko wykupić i nie rozwiązywać zadań itp. to raczej nie warto, lepiej kupić sobie książkę. A jak ktoś zamierza rozwiązywać zadania, oglądać filmy szachowe na chess.com to najlepiej na próbę wykupić sobie na miesiąc i później samemu ocenić czy warto.

PS. Podoba mi się opcja Opening&Game Explorer. Jak na razie mam mało gier na chess.com, ale gdy będzie tego więcej to będę mógł sobie zobaczyć w statystykach jaki debiut mi nie leży. Jeśli w jakimś wariancie będę miał dużo porażek to coś w tym musi być.

Obrazek

Obrazek

Mogliby jeszcze dodać opcję statystyk danego wariantu w określonym przedziale rankingowym, oraz odrzucenie partii korespondencyjnych wygranych na czas.
rutra

Podziękował : 1572 razy
Otrzymał podziękowań: 1929 razy
Ranking: 1670

Postprzez osama » 06 sie 2013, 15:29

Dzięki rutra za wyczerpującą wypowiedź ;) Postanowiłem wypróbować i wykupić dostęp na miesiąc, bo opcje premium wydają się interesujące.
osama

Postprzez rutra » 06 sie 2013, 17:37

Przy okazji zapraszam do naszej grupy http://www.chess.com/groups/home/szachowepl
rutra

Podziękował : 1572 razy
Otrzymał podziękowań: 1929 razy
Ranking: 1670

Postprzez radarrr » 11 sty 2014, 18:00

Witam. Na wstępie przepraszam, że odkopuję temat, ale mam pytanie dotyczące członkostwa premium na chess.com. Mianowicie, czy wymagane jest posiadanie karty kredytowej? Posiadam konto paypal, lecz przy próbie wykupienia abonamentu via paypal, wyskakuję błąd domagający się karty kredytowej. Można to jakoś obejść bez wizyty w banku? ;) Pozdrawiam, radarrr
radarrr

Ranking: 0

Postprzez redjok » 11 sty 2014, 18:19

hmm....
zakładam, że jeśli serwis udostępnia taką formę płatności to może być problem z rozpoznaniem konta.

Właśnie korzystam z konta platynowego dzięki uprzejmości kolegi (nie mam karty kredytowej)
redjok
Administrator

Podziękował : 415 razy
Otrzymał podziękowań: 487 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez biniek » 12 sty 2014, 10:33

radarrr napisał(a):Posiadam konto paypal, lecz przy próbie wykupienia abonamentu via paypal, wyskakuję błąd domagający się karty kredytowej. Można to jakoś obejść bez wizyty w banku? ;) Pozdrawiam, radarrr

W paypal można wykorzystywać zarówno karty kredytowe jak i karty debetowe.

Jeśli nie masz żadnej karty płatniczej, konto paypal możesz również doładować za pomocą standardowego przelewu internetowego. Szczegółowe instrukcje znajdziesz po zalogowaniu na konto paypal w zakładce "Moje konto - Dodaj środki"
biniek

Podziękował : 112 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: biniek
FICS: biniek

Powrót do Kafejki szachowe