www.chess.com

Moderator: redjok

Re: chess.com

Postprzez zwariowany_mszak » 07 cze 2013, 16:50

Używam Google Chrome, ale może faktycznie się na operę przerzucę, choćby pod chess.com, jeśli za często takie kłopoty będę miał.
"Cała radość życia w tworzeniu... Tworzyć znaczy zabić śmierć" Romain Rolland
zwariowany_mszak
Przyjaciel

Podziękował : 346 razy
Otrzymał podziękowań: 704 razy
Ranking: 1775
kurnik.pl: zwariowanymszak

Postprzez kolokwium » 07 cze 2013, 19:26

O ile pamiętam, to można korzystać z baz, czyli z historii. Nie można korzystać z "przyszłości" czyli propozycji silnika.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1997 razy
Otrzymał podziękowań: 2146 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

SZACHOWE.PL vs Team Poland

Postprzez Grem » 07 sie 2013, 15:17

rutra napisał(a):Oczywiście można grać na innych kontach. Obecnie gram jeszcze w meczu szachów Fischera i zwykłych szachów z Iranem i moje wypisanie się z Teamu Poland nic nie zmienia, dalej gram te partie.

Tu bym się nie zgodzil bo nie można mięć więcej kont tak jak na FICS
http://www.chess.com/legal#termsofservice
Między innymi:
Keep It Clean

You may not post any offensive content on Chess.com including your username, avatar, or personal description. You may not add any offensive comments, chat, or other content. The following behavior is prohibited and can result in your being kicked or banned: cheating, using offensive/vulgar language, using toilet humor, making personal attacks, spamming or advertising competitive websites, religious or political debate, intentionally pointless/distracting posts, and discussion of illegal activities (drugs, etc).

No Cheating or Computer Help

You can NEVER use chess programs (Chessmaster, Fritz, etc) to analyze current ongoing games unless specifically permitted (such as a computer tournament, etc). The only type of computer assistance allowed is games databases for opening lines in Turn-based Chess and Vote Chess. You cannot receive ANY outside assistance on Live Chess games.

Only One Account

Members may only have ONE Chess.com account. Members who create more than one account may have all accounts closed.

Please read this entire page for all rules, terms, policies, and agreements on Chess.com!

Więc rozważcie to bo się skończy zamkniećiem konta dla tych co mają więcej niż jedno,
a ja choć jestem członkiem Team Poland to chętnie zagram dla szachowe jeśli miejsca wystarczy.
Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi - Napoleon Bonaparte
Grem

Podziękował : 108 razy
Otrzymał podziękowań: 203 razy
kurnik.pl: Gremar64
FICS: Gremar

Re: SZACHOWE.PL vs Team Poland

Postprzez chlewicki » 07 sie 2013, 15:24

Niektórzy stosują brzydkie zaczepki w moim kierunku, więc ja skomentuję, choć nie wiem, czy nie szkoda słów.

Co mówi dokładnie ten "przepis"(?)?
Members who create more than one account may have all accounts closed.
Wolne tłumaczenie autorstwa mojego: tworzenie wielu kont MOŻE zakończyć się ich zamknięciem.

Jak ja rozumiem ten "przepis"(?)?
Gdy delikwent zakłada dwa lub sześćdziesiąt cztery konta, by sobie sztucznie nabić ranking, grając między nimi, będzie miał konta zamknięte.
Gdy delikwent zakłada dwa lub sześćdziesiąt cztery konta, by zwiększać swoje szanse wygrania dużego turnieju przystępując do niego z paru kont, będzie miał konta zamknięte.

CZYLI

Jak źle używasz wielu kont, będziesz miał konta zamknięte.

Inaczej: MOŻESZ mieć konta zamknięte. Ja nie będę na przykład miał, bo nie używam ich źle. A jak będę miał, to trudno, założę kolejne. Nie tu, to gdzieś indziej.

Krzyżyk na drogę, pozdrawiam.

:wall:
"Jeśli chcesz zniszczyć człowieka, naucz go grać w szachy." - O. Wilde
Mnie, mimo krótkiej znajomości, zniszczyły życie. Jednak kocham je - nie ma prawdziwszego uczucia.
chlewicki

Podziękował : 441 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy
Ranking: 1800

Postprzez zwariowany_mszak » 07 sie 2013, 15:28

Mnie na chesstempo zbanowali, bo naotwierałem kilka kont. Też wcale nie po to, żeby coś złego robić, tylko więcej zadań móc dziennie rozwiązywać. Ale i tak mi poblokowali. Zwyczajnie chodzi tu o kasę - po co im 10 darmowych kont, jak wolą moje jedno premium ;)
"Cała radość życia w tworzeniu... Tworzyć znaczy zabić śmierć" Romain Rolland
zwariowany_mszak
Przyjaciel

Podziękował : 346 razy
Otrzymał podziękowań: 704 razy
Ranking: 1775
kurnik.pl: zwariowanymszak

Postprzez chlewicki » 07 sie 2013, 15:39

Co innego chesstempo, gdzie używałeś kont "źle" (by oszukać system). Co innego chess.com. Eh.
Mnie, mimo krótkiej znajomości, zniszczyły życie. Jednak kocham je - nie ma prawdziwszego uczucia.
chlewicki

Postprzez Grem » 07 sie 2013, 15:49

Jeśli na czess.com ktoś cię obraża ,pomawia itd ,to można a nawet należy zgłaszać do obsługi na dole w stopce można znależć, można zrobić przecież skan oni się powini tym zająć a regulamin serwera przewiduje takie przypadki a po co włąściwie potrzebne więcej niż jedno konto,wiem że zawyczaj nie jest zakładane w niecnych celach ale trzeba czytać regulaminy i nie mieć pretensji oraz się obrażać jak zamkną za złamanie bo się go nie przeczytało.Limitu ilości rozgrywanych partii nawet na darmowym koncie nie ma moża grać nawet kilkaset naraz, sam widziałem gracza co grał ponad 600 :)
Grem

Postprzez chlewicki » 07 sie 2013, 15:53

Czytałem regulamin i przestrzegam go. Ale nawet jeśli chess.com mnie postanowi ukarać, bo nie potrafi napisać regulaminu i nie rozumie własnych słów, to nie będę się przecież obrażał, już napisałem.
chlewicki

Postprzez brelo » 07 sie 2013, 16:23

chlewicki napisał(a):Czytałem regulamin i przestrzegam go. Ale nawet jeśli chess.com mnie postanowi ukarać, bo nie potrafi napisać regulaminu i nie rozumie własnych słów, to nie będę się przecież obrażał, już napisałem.

To:

Members may only have ONE Chess.com account. Members who create more than one account may have all accounts closed.

Jest wg Ciebie niejasne, czy jak?
brelo umarł w Berlinie... zmartwychwstał jako stelmacz
brelo

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 522 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: lokog
FICS: Breloczek

Postprzez chlewicki » 07 sie 2013, 16:38

Mam jedno. Nie mam już drugiego. Hasło oddałem przypadkowej osobie poznanej na czacie i poprosiłem, by zmieniła.

Members may only have ONE Chess.com account.
Użytkownicy mogą mieć tylko jedno konto chess.com.
Mam tylko jedno konto chess.com (w danym momencie).

Members who create more than one account may have all accounts closed.
Tworzenie wielu kont może zakończyć się ich zamknięciem.
Tu tłumaczenie nie jest takie jasne, bo konstrukcja "have sth done" może nie być tu najszczęśliwsza.
Z tego zdania może wynikać, że osoba, która założy więcej niż jedno konto, może zażyczyć sobie, by zamknięto jej wszystkie. Może również oznaczać, że ktoś z zewnątrz może jej te konta zamknąć, przy czym on to może, ale nie wiadomo, dlaczego się o tym informuje (wiele innych osób może wiele innych rzeczy i nie ma tego w regulaminie).

Zapis: "Members may not create more than one account. Members who create more than one account will be penalized and all their accounts will be closed" kneblowałby mi usta, wykręcał nadgarstki i uwodzicielsko podduszał, ale takiego nie ma. Niech żyje Wolna Europa!

edit

Odpowiadam na pytanie Brelo:

Wybitnie niejasne. Nawet nie wiadomo, kto ma inicjatywę i za jaki materiał! :idea:

:wall:
chlewicki

Postprzez rutra » 07 sie 2013, 17:16

Próbując założyć nowe konto wyskoczył mi komunikat, że ten e-mail jest już używany. Cóż e-maila, którego używam powszechnie założyłem jakieś 2 lata temu, rejestrując się na forum miał inny adres e-mail, więc zapewne mam inne konto na chess.com, którego zapewne używałem kilka lat temu.

Kiedy wpadłem na pomysł zorganizowania meczu napisałem do admina Team Poland, bo nie wiedziałem czy w ogóle jest taka możliwość. To tak jakby klub piłkarski z ligi polskiej miał grać z reprezentacją Polski. Jest to możliwe, ale trzeba wybrać 1 drużyna. Jak widać admin też o tym nie wiedział, więc powstało zamieszanie. Proponuje więc wypisać się z Team Poland, zapisać się na mecz do drużyny SZACHOWE.PL i ponownie się wpisać do Team Poland.

Nie wiem, nie pamiętam jak to jest na koncie darmowym, ale tam było coś takiego, że można grać chyba 10 partii maksymalnie albo 10 partii turniejowych nie wiem dokładnie. Na chesstempo sam kiedyś myślałem o tym aby sobie porobić kilka kont by móc rozwiązywać więcej niż 2 zadania z końcówek, ale mam książke z końcówkami, więc wolę z niej korzystać, poza tym trochę mnie wkurzały teksty "ten ruch jest dobry, ale matuje 2 ruchy później" i musiałem się bawić w zgaduj zgadule, bo mimo, że ja wiem jak wygrać końcówkę i wygrałbym mając minutę to nie, bo muszę chyba wszystkie warianty policzyć (20-40 na jeden półruch), bo jest inny wariant, który prowadzi do "szybszej" wygranej.
W związku z lekceważeniem stałych użytkowników kosztem spamerów, czego wynikiem jest brak możliwości edytowania postów po kilku dniach/latach od dnia 30.04.2018 zawieszam pisanie na forum. Do odwołania.
rutra

Podziękował : 1569 razy
Otrzymał podziękowań: 1917 razy
Ranking: 1670

chess.com

Postprzez redjok » 07 sie 2013, 17:24

Przemieszczanie się po chess.com pozostawia wiele do życzenia.

Nie potrafię w łatwy sposób dotrzeć do meczu który jest planowany szachowe vs team Poland.
redjok
Administrator

Podziękował : 406 razy
Otrzymał podziękowań: 487 razy
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez chlewicki » 07 sie 2013, 17:26

Dostaniesz wiadomość od chess.com o planowanym rozpoczęciu.
chlewicki

Postprzez Grem » 07 sie 2013, 18:37

Na darmowym koncie nie można grać w jednym momencie więcej niż dwa turneje,ale liczba partii nie jest limitowana można grać baardzo dużo oprócz turniejowych ,mecze i towarzyskie już pisałem nie ma limitu na ilośc partii przynajmniej jak dotychczas.
Grem

Postprzez rutra » 07 sie 2013, 19:20

Tylko czy "mecz towarzyski" jest traktowany jako turniej? Mi się wydaje, że jakby wszyscy grali każdy z każdym z 2 drużyn to byłby turniej, a tak to zwykłe 2 partie.
W związku z lekceważeniem stałych użytkowników kosztem spamerów, czego wynikiem jest brak możliwości edytowania postów po kilku dniach/latach od dnia 30.04.2018 zawieszam pisanie na forum. Do odwołania.
rutra

Podziękował : 1569 razy
Otrzymał podziękowań: 1917 razy
Ranking: 1670

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kafejki szachowe