FICS www.freechess.org

Moderator: redjok

Re: FICS www.freechess.org

Postprzez Grem » 06 wrz 2017, 22:23

Raptora nie testowałem, po pierwsze mam BabasChess i jeszcze wiele rzeczy o nim nie wiem, a co dopiero o raptorze, który choć wygląda na screenshots całkiem przyzwoicie, to nie będę go instalował z racji tego że już mam klienta (babasa którego i tak mało obecnie używam, prawie wcale ;) ), który jest dla mnie wystarczający i lekki w przeciwieństwie do tego potwora pisanego w jawie (Raptora), jest jeszcze program Arena który jest też na Linuksa i wygląda myślę też nie źle ;).
Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi - Napoleon Bonaparte
Grem

Podziękował : 129 razy
Otrzymał podziękowań: 239 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: Gremar64
FICS: Gremar

Re: FICS www.freechess.org

Postprzez matman » 02 maja 2019, 19:48

Jest nowa aplikacja na Androida pozwalająca grać na FICS - Chess for Android.
Aplikacja wspiera aż 3 rodzaje szachownic elektronicznych: DGT, Certabo i Millennium.
Mam szachownicę firmy Millennium i potwierdzam, że gra się bardzo dobrze.
Program jest dość intensywnie rozwijany. Strona autora: http://www.aartbik.com/android.php.
Na razie można tylko wpisać dowolną formułę zgodną z serwerem FICS i wybrać pojawiającą się ofertę spełniającą kryteria formuły, ale wkrótce ma być też możliwość wysyłania swojej oferty gry na serwer.
Aplikacja ma opcję zapowiadania ruchów po polsku (bardzo dobrze zapowiada bo potrafi mówić nazwę figury po polsku). Można z tego korzystać bez względu na to czy gra się na szachownicy elektronicznej czy na ekranie telefonu. Można grać na zwykłej szachownicy bo ruch przeciwnika jest zapowiadany. Trzeba tylko swoje posunięcie wprowadzić na telefonie i na szachownicy. Gra się prawie tak jak na szachownicy elektronicznej :)
matman

Podziękował : 56 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy
Ranking: 0

Poprzednia strona

Powrót do Kafejki szachowe