www.kurnik.pl

Moderator: redjok

www.kurnik.pl

Postprzez kolokwium » 17 lis 2006, 21:01

Obrazek
www.kurnik.pl
Jest to polski darmowy serwer gier. Można grać również w szachy. Wykorzystuje Jave.

Są turnieje oficjalne i nieoficjalne.
Tempo gry od zwariowanych bulletów do poważnych kilkugodzinnych partii.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1896 razy
Otrzymał podziękowań: 2085 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez demon_szybkosci » 18 lis 2006, 02:16

Ok. 90% gier toczy sie w tempie od 5 min w dol (czyli 5 i mniej). Niemniej sa tez i gracze, ktorzy maja czas i ochote pogrywac na 10, 15 czy tez niekiedy nawet na 30(!) min. Wg mnie jest to NAJLEPSZY serwer szachowy w PL (chociaz ma tez kilkanascie innych swietnych gier). Jest darmowy i STALE ulepszany, zas chamstwa (i grania prg) jest juz znacznie mniej niz bywalo dawniej! Goraco polecam!
demon_szybkosci

Postprzez Klr! » 18 lis 2006, 21:00

Pańskie jaja na kurniku! Dziś odbywał się turniej oficjalny, udział brało 210 graczy i mimo dość sporej liczby uczestników po piątej rundzie pojawił się komunikat o przedwczesnym zakończeniu turnieju z powodu braku zawodników do parowania! :shock: A człowiek chciał sobie pograć... :-|
Lepiej nie pisać nic, niż pisać nic...
Klr!

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez pyetrek » 18 lis 2006, 21:40

Mysle ,ze podobne "jaja" moga byc w lidze szachowej :-/ :-? :-( .
Zapał do gry na paczatku jest najwiekszy a potem sie topi :mrgreen: :lol: :-D
pyetrek

Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez mol_ksiazkowy » 19 lis 2006, 14:32

Warto zauważyc, ze kurnik oferuje od niedawna sf960, które zdaje sie po poczatkowym entuzjazmie nie sa raczej oblegane, jednak kurnik trzeba pochwalić za dobra organizację i porzadek -każda kurka ma swoj a grzede, ...efekt ?! dużo jaj. zas co do zagraj.pl to tam zdaje sie można grać w szachy-kloc...?!
mol_ksiazkowy
Przyjaciel

Podziękował : 70 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy

Postprzez misiek_km » 19 lis 2006, 19:56

co do ligi szachowej pierwszy sezon jest najtrudniejszy, nie wiadomo kto przywędrował, dopracowywane wszystko, ale oby było dobrze to na koljny sezon się nowi zapiszą i liga się rozwinie :)
Co do kilku osób można było sie spodziewać ze bedzie problem, zawsze tak jest.
misiek_km

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez demon_szybkosci » 19 lis 2006, 23:57

:arrow: Tak czy siak OGROMNA zaleta kurnika jest jego funkcjonalnosc, prostota i przejrzystosc a DODATKOWA cecha to mozliwosc grania za darmo! Dlatego wszelkie w/w utrudnienia uwazam po prostu za blahe :). Co nie znaczy, ze powinny miec miejsce. Uwazam, ze Marek Futrega (admin Q) zrobil i nadal robi swietna robote! Najbardziej wiarygodnym tego wskaznikiem jest liczba osob, ktora oblega serwer (juz ok. 30 tys!).
:arrow: Szachy sa juz reprezentowane przez niekiedy nawet 1600-1700 osob! Nie musze chyba dodawac, ze jak na nasze polskie warunki to chyba wspaniala sprawa, ze niemal 2000 szachistow STALE moze szlifowac swoje umiejetnosc - w dzien i w nocy, prawda? A smaczku dodaje fakt, ze jest jeszcze coraz wieksza ilosc graczy zagranicznych!
Odnosnie zas S960, to takze dziwi mnie fakt, ze ciesza sie one ZNIKOMYM zainteresowaniem. Ale podstawowa forma szachow jeszcze bedzie lsnic swoim blaskiem przez nastepne (co najmniej) paredziesiat lat!! :roll:
demon_szybkosci

Postprzez redjok » 20 lis 2006, 08:42

demon_szybkosci napisał(a):a DODATKOWA cecha to mozliwosc grania za darmo!

Przyznam się bez bicia, że byłbym skłonny zapłacić ( powiedzmy 2-5 zeta na miesiąc ) za to ażeby na Kurniku pojawiły się inne ciekawe atrakcje np symultany z silnymi graczami (wystarczą Polscy szachiści 2300 +) imprezy typu "Master Challenge" ( taka formuła funkcjonuje na WCN ) a nawet WYKŁADY !

:arrow: Myślicie, że byłoby to realne na Kurniku ?
:arrow: Myślicie, że byłoby to realne w innej Polskiej kafejce szachowej ?
redjok
Administrator

Podziękował : 384 razy
Otrzymał podziękowań: 463 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez osator » 20 lis 2006, 15:15

gdyby zrobili 2 wersje płatna i niełatną na pewno niepłatna by była o wiela gorsza niz dzisiejsza forma kurnika a jak by zrobili tlyko płatną to by moim zdaniem wiekszośc przeszła na playchess i by zostało tylko kilku Polaków a co mówic o obcokrajowcach......
jak chcesz zaplacic tez 2-5 to wpłac na zbiórki na pewno się przyda serwer na pewno nie ucierpi ale zyska
"I am the best player in the world and I am here to prove it." - Bobby Fischer
"Na wojnie nie ma nagr?d za zaj?cie drugiego miejsca" - Gen. Omar Bradl
osator

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez mattihau » 20 lis 2006, 16:51

hmm napewno dobrze by było jakby kurnik rozwijał się w takim kierunku ale czy dobrą drogą by było uczynienie go w pewnym stopniu płatnym ??
Ja uważam że nie ;) Kurnik powstał z inicjatywy Pana Furtegi i jak narazie utrzymywał się z nielicznych reklam oraz 2 zbiórek które zostały przeprowadzone. Imo jest to wspaniała inicjatywa i możliwośc pokazania światu że da się zrobić coś na własną rękę coś wielkiego fantastycznego :)

Imo warto by było zrobić pokój i specjalne oznaczenia dla ludzi którzy chcą grać kompem ;) No a reklamowanie kurnika i wspieranie go poprzez wielkie osbistośc np szachowe bylo by tez fantastyczne ;)
Zapraszam na stronę Użyteczna Informatyka - Szkolenia - Pakiet Office Excel, Word, Power Point i Outlook. Szkolenia w Krakowie.
mattihau
Zasłużony

Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez dejwi_14dziurek » 20 lis 2006, 16:52

demon_szybkosci napisał(a)::arrow: Tak czy siak OGROMNA zaleta kurnika jest jego funkcjonalnosc, prostota i przejrzystosc a DODATKOWA cecha to mozliwosc grania za darmo!...

Spośród wymienionych cech śmiem się zgodzić tylko z tą ostatnią ;-) . Co jak co, ale funkcjonalności, prostoty i przejrzystości w kurniku nigdy nie widziałem :-P , więc czy na pewno myślimy o tym samym serwerze :?: :mrgreen:
dejwi_14dziurek

Postprzez mattihau » 20 lis 2006, 17:11

dejwi_14dziurek napisał(a):Co jak co, ale funkcjonalności, prostoty i przejrzystości w kurniku nigdy nie widziałem

No chyba ty na jakiś inny serwer patrzyłes ;) dla mnie na kurniku wszystko jest łatwe, intuicyjne, banalnie proste i czytelne.
Zapraszam na stronę Użyteczna Informatyka - Szkolenia - Pakiet Office Excel, Word, Power Point i Outlook. Szkolenia w Krakowie.
mattihau
Zasłużony

Postprzez dejwi_14dziurek » 20 lis 2006, 17:24

mattihau napisał(a):
dejwi_14dziurek napisał(a):Co jak co, ale funkcjonalności, prostoty i przejrzystości w kurniku nigdy nie widziałem

No chyba ty na jakiś inny serwer patrzyłes ;) dla mnie na kurniku wszystko jest łatwe, intuicyjne, banalnie proste i czytelne.

1. IMO funkcjonalne i proste nie może być nic, co funkcjonuje na javie.... ehhh jak ja javy nie lubię :evil:
2. Przejrzyste tudzież czytelne?! Czy my oboje mamy przed oczyma tą samą brzydką szachownicę? :->
dejwi_14dziurek

Postprzez Klr! » 20 lis 2006, 18:33

Hmm brzydka nie brzydka, ale darmowa :mrgreen: No i tudzież jest to kwestia przyzwyczajenia... ;-) Dawniej gdy grywałem na zagraj.pl i wprowadzono opłaty to jeszcze przez jakiś czas dawałem im zarabiać, jednakże szukałem innego serwera, gdzie można się przerzucić i jakby nie było kurnikowa szachownica mnie trochę odstraszała ;-) Po jakimś czasie przyzwyczaiłem się do wszystkich chyba "brzydszych" gier (literaki, czwórki ;-) ) i teraz mi się to nawet podoba :lol: ;-)

demon_szybkosci napisał(a):Nie musze chyba dodawac, ze jak na nasze polskie warunki to chyba wspaniala sprawa, ze niemal 2000 szachistow STALE moze szlifowac swoje umiejetnosc - w dzien i w nocy, prawda?

A ja im mniej gram na kurniku tym lepiej w realu... :-> :lol: :-P
Lepiej nie pisać nic, niż pisać nic...
Klr!

Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez mattihau » 20 lis 2006, 20:20

dejwi_14dziurek napisał(a):1. IMO funkcjonalne i proste nie może być nic, co funkcjonuje na javie.... ehhh jak ja javy nie lubię
2. Przejrzyste tudzież czytelne?! Czy my oboje mamy przed oczyma tą samą brzydką szachownicę?

Hmm rozumiem że Java nie jest najlepsza ale ... masz jakieś inne propozycje ?? A o gustach się nie rozmawia mnie np ta szachownica się podoba i już ;)

Klr! napisał(a):A ja im mniej gram na kurniku tym lepiej w realu...

mądrze prawi !!
mattihau
Zasłużony

Następna strona

Powrót do Kafejki szachowe