www.chessjam.com

Moderator: redjok

www.chessjam.com

Postprzez demonix » 13 kwi 2010, 13:08

Nowa kafejka szachowa jeszcze w wersji beta ale daje dość ciekawe możliwości. Twórcy mają ciekawe pomysły. Co najważniejsze jest całkowicie za darmo, na razie przynajmniej. Wieczorem dorzucę screeny i postaram się ją lepiej opisać.
demonix

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez redjok » 13 kwi 2010, 20:04

Demonix masz rację twórcy mają ciekawe pomysły ale oprócz tego że ciekawe to jakby nie trafione w dziesiątkę.

Odpychająca jest potrzeba instalowania klienta (przyzwyczajenie do kurnika i chesscube 8) )
Przesuwanie figur bez opcji przeciągnij i upuść (ang. drag and drop) to chyba największy minus.

Graficznie ciekawie nawet bardzo... można powiedzieć, że klimatycznie ale brakuje jakby kropki nad i. To jednak kwestia gustu.

Podsumowując

Wygląd: 7/10

Nawigacja [funkcjonalność]: 6/10

Liczba grających: 1/10 jak przeglądałem to prócz botów chętnych do gry wymieniłbym na palcach

Odpłatnośćza grę: 10/10 [dostęp nieodpłatny] :ok:

mój nick to: redjok ^.^
redjok
Administrator

Podziękował : 384 razy
Otrzymał podziękowań: 463 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez demonix » 14 kwi 2010, 09:30

redjok napisał(a):Liczba grających: 1/10 jak przeglądałem to prócz botów chętnych do gry wymieniłbym na palcach
tak jak pisałem jest to wersja beta i nie jest jeszcze zbyt reklamowana.
demonix

Re: www.chessjam.com

Postprzez kokokinel » 28 maja 2011, 06:23

Z ciekawości się zalogowałem. Szału nie ma...
Dla mnie na "plus" tylko duża ilość zawodników z egzotycznych krajów. Miło jest zagrać z kimś z Kajmanów lub Antigui i Barbudy.
Wielki "minus" za pokoje gier, które są podzielone wg czasu do namysłu. Mamy między innymi: 2 min+2 sek, 5 min + 5 sek, 10 min, 30 min. W pokoju 10-cio minutowym zawsze jest ktoś chętny na partyjkę. Jeśli chcemy pograć na 5+5 lub 2+2 to mamy tylko BOTY i 1 Filipińczyka, który grać już ze mną nie chce. Lubię sam ustalać na jaki czas chcę grać i czekam na przeciwnika. Tu tej możliwości nie ma. Ciekawe są turnieje na 10 min z częstotliwością co godzinę. Odliczany jest czas do rozpoczęcia turnieju i na zasadzie "kto pierwszy się dorwie, ten zeżre" siadamy do wolnego stołu. Następuje 1/4 finału, ew. 1/2 finał i finał. Login zwycięzcy zostaje umieszczony w historii turnieju. Udało mi się raz zdążyć i przecierałem oczy ze zdumienia gdy na mój stół weszło kilku obserwatorów i na chacie widocznym dla grających co rusz podpowiadają przeciwnikowi, nakazują mi poddanie partii po stracie 2 pionów (bo szkoda czasu). Większa część konwersacji odbywała się w jakimś "psim" języku. Na moją grzeczną prośbę, żeby się "bujali" zero reakcji. Takich akcji na kurniku na szczęście nie ma.
Czasami będę tu grywał.
kokokinel

Podziękował : 3 razy
kurnik.pl: kokokinel
FICS: kkokokinel
Playchess: kkokokinel

Postprzez adse » 29 maja 2011, 11:44

kokokinel napisał(a):Lubię sam ustalać na jaki czas chcę grać i czekam na przeciwnika. Tu tej możliwości nie ma.
Jak to nie ma? Wejście do odpowiedniego pokoju oznacza ustalenie czasu na jaki chcesz grać. Bardzo dobre rozwiązanie, każdy wie, że nie ma co zawracać głowy propozycjami na inny czas niż pozwala pokój w którym jesteś.
adse

Podziękował : 58 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Postprzez kokokinel » 30 maja 2011, 12:00

adse napisał(a):
kokokinel napisał(a):Lubię sam ustalać na jaki czas chcę grać i czekam na przeciwnika. Tu tej możliwości nie ma.
Jak to nie ma? Wejście do odpowiedniego pokoju oznacza ustalenie czasu na jaki chcesz grać. Bardzo dobre rozwiązanie, każdy wie, że nie ma co zawracać głowy propozycjami na inny czas niż pozwala pokój w którym jesteś.

Zgadza się, na playchess i FICS też to każdy wie. Z tego wynika, że ludzie jednak lubią komplikować sobie
życie i na w/w serwerach cały świat się loguje i ustala sobie czas namysłu w zależności od kaprysu, poczynając od
0 min + 5 sek na posunięcie.
Oczywiście możesz mi odpisać, że nie muszę wchodzić na chessjam i sprawa załatwiona.
Uważam jednak, że ustawianie czasu gry przez zawodników uatrakcyjniłoby ten serwer i z pewnością powiększyłoby
grono odwiedzających go szachistów.
kokokinel

Podziękował : 3 razy
kurnik.pl: kokokinel
FICS: kkokokinel
Playchess: kkokokinel

Postprzez adse » 30 maja 2011, 20:01

Dobra, przekonałeś mnie.
Może dlatego wolę kurnik;)
adse

Podziękował : 58 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Postprzez redjok » 26 cze 2011, 19:43

chessjam w wersji 2D jest bardzo przyjemny dla oka (wytonowany)

Obrazek
źródło: http://blagrants.blogspot.com/2009/12/c ... chess.html
redjok
Administrator

Podziękował : 384 razy
Otrzymał podziękowań: 463 razy
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez demon_szybkosci » 27 cze 2011, 02:22

:idea: Wypróbowałem. Pomysł bardzo fajny i ciekawy, niemniej ludzi akurat jest 100 i nie do końca łatwo jest zapraszać do partii (co innego usiąść jak już ktoś jest chętny). Na pewno miła rozrywka dla oka i z pewnością wielu fanatyków szachów dla zabawy wpadnie tam sobie czasem pograć. Ja traktuję to jako ciekawy dodatek dla klasycznych szachów i serwerów i kafejek typu FICS, kurnik czy Playchess. ;)
demon_szybkosci

Postprzez david2333 » 04 wrz 2012, 17:13

grafika jest fajna ale niestety figury ciężko sie przesuwa po boardzie nie ma opcji przeciągania tylko trzeba klikać myszka co skutkuje czestym zacinaniem sie i niemożnośćia wykonania ruchu gdyby informatycy uporali sie z tym problemem to nawet fajnie by się tu grało .pozdr
david2333

Otrzymał podziękowań: 27 razy
Ranking: 1200
kurnik.pl: kacap23

Postprzez sandrela » 23 paź 2013, 08:33

As you know, there are many chess playing platforms. However, FIDE online arena has a unique feature that completely sets it apart: a highly sophisticated chess anti-cheating system, AceGuard. Until now, it has been impossible to award official ratings for online chess because of the difficulty in preventing cheating.(...)
sandrela

Ranking: 0

Powrót do Kafejki szachowe