www.chess.com

Moderator: redjok

Re: www.chess.com

Postprzez Kano » 24 lis 2015, 22:09

Rzeczywiście w zakładce "graj" da się ustawić przedział rankingu, ale dalej nie mogę ustawić czy chcę grać partię, która wpłynie na ranking mój i przeciwnika. Dlatego, że kiedy w zakładce "filtr" odhaczam "tylko rankingowe", wpływa to tylko na to jacy gracze są wyświetlani na wykresie a nie na to, kto będzie mógł ze mną zagrać. Patrzyłem w instrukcji jak to ustawić, ale na screenshotach, obok przycisku "Start game" (czyli oczywiście "rozpocznij grę" po polsku) jest ta opcja do ustawienia a u mnie jej nie ma.

Edit: Już wiem jak to ustawić. Tam gdzie jest przedział czasowy partii trzeba kliknąć "własne". Wtedy pojawiają się te opcje do wyboru. Szkoda, że nie wspomnieli o tym w instrukcji.
Kano

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ranking: 0

Postprzez epilogue » 05 maja 2016, 11:09

Nowa odsłona chess.com Zmiany nie duze,troche image, troche szachownica ( do lichess i tak im daleko) mozliwosc analizy parti z komputerem. Jako ktos dawno nie byl to warto zerknąć:)
epilogue

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Postprzez kolokwium » 17 lis 2016, 20:26

Grem napisał(a):Prawdopodobnie spowodowane tym że chess.com zmienia stronę na bardziej nowoczesną, dostępna nowa jak też i ta stara, może jeszcze nie wszystko dopracowane i dlatego.

Zmieniają stronę na wzór wersji mobilnej. Jednak stara wersja jest (wg mnie) bardziej przejrzysta.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1815 razy
Otrzymał podziękowań: 2038 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez Grem » 17 lis 2016, 20:45

Stara wersja też mi bardziej pasuje, pewno to też kwestia przyzwyczajenia, a do nowej wersji trzeba przywyknąć, choć może jakieś ustawienia będzie można dostosować, choć trochę w tej nowej, zobaczymy.
Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi - Napoleon Bonaparte
Grem

Podziękował : 97 razy
Otrzymał podziękowań: 176 razy
kurnik.pl: Gremar64
FICS: Gremar

Postprzez Hipek » 22 lis 2016, 13:02

Mi początkowo nowa wersja zupełnie nie podeszła, ale po chwili się przyzwyczaiłem. Nie widzę rozwiązań na minus względem starej.
Obrazek
Hipek

Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 238 razy

Postprzez Titrant » 20 kwi 2017, 17:06

Po rejestracji na chess.com dostajecie od nich jakieś reklamy na maila?
"Powinieneś podążać za swoim własnym marzeniem - nie kogoś innego! Droga nigdy nie będzie prosta, ale powinieneś nauczyć się czerpać przyjemność z samej podróży"! Viswanathan Anand
Titrant

Podziękował : 46 razy
Otrzymał podziękowań: 66 razy
Ranking: 1000

Postprzez Grem » 20 kwi 2017, 19:24

Titrant napisał(a):Po rejestracji na chess.com dostajecie od nich jakieś reklamy na maila?

Tak czasem dostaje, ale są powiązane zazwyczaj ze stroną chess.com typu: kup konto premium lub ogłoszenia o nowościach, meczach, artykułach, treningach itp.

Najwięcej wiadomości to są powiadomienia: twój ruch, o rozpoczęciu meczu/turnieju, propozycje przeciwników, koniec partii (pgn) i tym podobne, wiele z nich można ustawić czy je chcemy dostawać lub nie, niektóre lepiej mieć oczywiście włączone :) , zawsze coś przypomną.
Grem

Postprzez jancio » 04 cze 2017, 20:49

Proszę o pomoc szachy na żywo otwarte wyzwania gdy kursorem najeżdżam na gracza nie wyświetla
ranking
Szachy to mój żywioł.Nauka szachów to moja pasja.Uczę się ich całe życię... Frank Marshall
jancio

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
kurnik.pl: marcellus17

Postprzez Grem » 04 cze 2017, 23:00

jancio napisał(a):Proszę o pomoc szachy na żywo otwarte wyzwania gdy kursorem najeżdżam na gracza nie wyświetla
ranking

Zazwyczaj ranking wyświetlany jest obok nicka gracza podczas jego gry lub w jego profilu (chess.com/member/nick) wszystkie pozostałe.
W tej nowej wersji strony, w szachach na żywo widać tylko znaczek z nickiem bez dokładnego rankingu, ale widać w jakim przedziale rankingu jest, więc powinno to wystarczyć, zakresy rankingu można również ustawić (boczny lewy pasek na dole ), ostatecznie zmienić na starą wersję strony, bo tam powinno wyświetlać rankingi graczy na żywo ;) .
Grem

Postprzez jancio » 05 cze 2017, 10:37

Dziękuje za pomoc
Szachy to mój żywioł.Nauka szachów to moja pasja.Uczę się ich całe życię... Frank Marshall
jancio

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
kurnik.pl: marcellus17

Poprzednia strona

Powrót do Kafejki szachowe