www.chess.com

Moderator: redjok

Re: www.chess.com

Postprzez Kano » 24 lis 2015, 22:09

Rzeczywiście w zakładce "graj" da się ustawić przedział rankingu, ale dalej nie mogę ustawić czy chcę grać partię, która wpłynie na ranking mój i przeciwnika. Dlatego, że kiedy w zakładce "filtr" odhaczam "tylko rankingowe", wpływa to tylko na to jacy gracze są wyświetlani na wykresie a nie na to, kto będzie mógł ze mną zagrać. Patrzyłem w instrukcji jak to ustawić, ale na screenshotach, obok przycisku "Start game" (czyli oczywiście "rozpocznij grę" po polsku) jest ta opcja do ustawienia a u mnie jej nie ma.

Edit: Już wiem jak to ustawić. Tam gdzie jest przedział czasowy partii trzeba kliknąć "własne". Wtedy pojawiają się te opcje do wyboru. Szkoda, że nie wspomnieli o tym w instrukcji.
Kano

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ranking: 0

Postprzez epilogue » 05 maja 2016, 11:09

Nowa odsłona chess.com Zmiany nie duze,troche image, troche szachownica ( do lichess i tak im daleko) mozliwosc analizy parti z komputerem. Jako ktos dawno nie byl to warto zerknąć:)
epilogue

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Postprzez kolokwium » 17 lis 2016, 20:26

Grem napisał(a):Prawdopodobnie spowodowane tym że chess.com zmienia stronę na bardziej nowoczesną, dostępna nowa jak też i ta stara, może jeszcze nie wszystko dopracowane i dlatego.

Zmieniają stronę na wzór wersji mobilnej. Jednak stara wersja jest (wg mnie) bardziej przejrzysta.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Obrazek
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1785 razy
Otrzymał podziękowań: 2007 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez Grem » 17 lis 2016, 20:45

Stara wersja też mi bardziej pasuje, pewno to też kwestia przyzwyczajenia, a do nowej wersji trzeba przywyknąć, choć może jakieś ustawienia będzie można dostosować, choć trochę w tej nowej, zobaczymy.
Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi - Napoleon Bonaparte
Grem

Podziękował : 89 razy
Otrzymał podziękowań: 168 razy
kurnik.pl: Gremar64
FICS: Gremar

Postprzez Hipek » 22 lis 2016, 13:02

Mi początkowo nowa wersja zupełnie nie podeszła, ale po chwili się przyzwyczaiłem. Nie widzę rozwiązań na minus względem starej.
Obrazek
Hipek

Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 238 razy

Postprzez Titrant » 20 kwi 2017, 17:06

Po rejestracji na chess.com dostajecie od nich jakieś reklamy na maila?
„Ludzi poznaje się najlepiej w czasie długiej podróży oraz grając z nimi w szachy”.
Titrant

Podziękował : 34 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy
Ranking: 1000

Postprzez Grem » 20 kwi 2017, 19:24

Titrant napisał(a):Po rejestracji na chess.com dostajecie od nich jakieś reklamy na maila?

Tak czasem dostaje, ale są powiązane zazwyczaj ze stroną chess.com typu: kup konto premium lub ogłoszenia o nowościach, meczach, artykułach, treningach itp.

Najwięcej wiadomości to są powiadomienia: twój ruch, o rozpoczęciu meczu/turnieju, propozycje przeciwników, koniec partii (pgn) i tym podobne, wiele z nich można ustawić czy je chcemy dostawać lub nie, niektóre lepiej mieć oczywiście włączone :) , zawsze coś przypomną.
Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi - Napoleon Bonaparte
Grem

Podziękował : 89 razy
Otrzymał podziękowań: 168 razy
kurnik.pl: Gremar64
FICS: Gremar

Poprzednia strona

Powrót do Kafejki szachowe