Czasopismo MAT

Moderator: redjok

Postprzez barbara1570 » 30 gru 2009, 16:14

Bylem w Empiku >Katowice.
Kupilem 4 numery jednakowe nr.8...
Byl rownie z numer 7 ale jeszcze bardziej kolorowy , a szachow jeszcze mniej.
-------------
Kupilem czasopismo szachowe by robic gazetki szachowe w szkolach. bede mial material zdjecia z imprez szachowych.
Krytykuje czasopismo >mat < dlatego bo tam jest duzo GM a szachow bardzo malo... krytykuje czasopismo by dopingowac redaktorow do lepszego wydawania.>> mata..<<
Krytykuje redaktorow ze nie umieja reklamowac czasopisma na stronach internetowych i na turniejach szachowych.
--------------
Krytykowanie czasopisma to rowniez reklama szachow. Tylko moi adwarsanci o tym nie wiedza...

Dyskusja na temat szachow w Polsce ,to dyskusja z niewidomym o pieknych obrazach w galerii.

--------------
barbara1570

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Ranking: 2100

Postprzez Vujek1991 » 30 gru 2009, 16:35

Ale mógłbyś założyć własne czasopismo na skalę krajową, w którym umieszczałbyś własne zadania. Przynajmniej coś pożytecznego byś zrobił oprócz gadania.

A jak już krytykujesz Czasopismo Mat, to (chociaż uważam, że Twoje argumenty są śmieszne) może przynajmniej napiszesz do nich? Wtedy to będzie krytyka (może nawet konstruktywna), ale na razie to jest obgadywanie poza plecami, paplanina, której nikt z redakcji pewnie nie przeczyta.
Vujek1991

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: vujek1991

Postprzez BulBulAtor » 30 gru 2009, 21:14

Uczepili się barbary :/ a samemu to diagramów wklejać nie potraficie ?? :idea: :ok: :lol:
BulBulAtor

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez mattihau » 07 sty 2010, 13:25

http://ibagaza.nazwa.pl/news.php?readmore=455 - szlachetna idea i gratka dla kolekcjonerów!
Zapraszam na stronę Użyteczna Informatyka - Szkolenia - Pakiet Office Excel, Word, Power Point i Outlook. Szkolenia w Krakowie.
mattihau
Zasłużony

Otrzymał podziękowań: 17 razy

Postprzez demon_szybkosci » 07 sty 2010, 14:51

:idea: Piekna sprawa! :). Mysle, ze akcja WOSP daje naprawde dobre rezultaty: probuje jakos "latac" dziurawy system ogolnie pojetej pomocy zdrowotnej (medycznej) dla roznych grup potrzebujacych! Ladny gest ze strony redakcji MATa! :D
demon_szybkosci

Postprzez redjok » 02 lut 2010, 10:11

barbara1570 napisał(a):Krytykuje czasopismo >mat < dlatego bo tam jest duzo GM a szachow bardzo malo... krytykuje czasopismo by dopingowac redaktorow do lepszego wydawania.>> mata..<<

barbara1570 napisał(a):Dyskusja na temat szachow w Polsce ,to dyskusja z niewidomym o pieknych obrazach w galerii.

Jeśli czytają to forum osoby związane z czasopismem "MAT" to mam dla nich świetny pomysł :arrow: przeprowadzenia wywiadu z Władysławem O. (Barbara1570, puzzle itp)

Barbara1570 napisał(a):GM Bartel ma pretensje ze ciekawe czasopismo "Mat" nie ma czytelnikow w Polsce...

Myślę, że wzrost czytelników (prenumeratorów) byłby piorunujący ;)
redjok
Administrator

Podziękował : 470 razy
Otrzymał podziękowań: 534 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez Rafcik » 07 lut 2010, 09:51

redjok napisał(a):Jeśli czytają to forum osoby związane z czasopismem "MAT" to mam dla nich świetny pomysł :arrow: przeprowadzenia wywiadu z Władysławem O. (Barbara1570, puzzle itp)

Barbara1570 napisał(a):GM Bartel ma pretensje ze ciekawe czasopismo "Mat" nie ma czytelnikow w Polsce...

Myślę, że wzrost czytelników (prenumeratorów) byłby piorunujący ;)

Co tam wywiad! Niech mu cały dział dadzą!
Rafcik
Administrator

Podziękował : 112 razy
Otrzymał podziękowań: 417 razy

Postprzez pyetrek » 07 lut 2010, 11:06

Rafcik napisał(a):Co tam wywiad! Niech mu cały dział dadzą!

Ale wtedy z czasopisma szachowego zmieniłoby się na miesięcznik ilustrowany diagramami
pyetrek

Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postprzez mattihau » 07 lut 2010, 13:32

Ja już na tyle się przyzwyczaiłem i przekonałem do Mata, że wykupiłem prenumeratę ;)
Zapraszam na stronę Użyteczna Informatyka - Szkolenia - Pakiet Office Excel, Word, Power Point i Outlook. Szkolenia w Krakowie.
mattihau
Zasłużony

Otrzymał podziękowań: 17 razy

Postprzez padawan » 30 maja 2010, 12:57

Niestety, rozczaruję wszystkich tutaj obecnych, pan Władysław O. raczej nie dostanie u nas miejsca na artykuły. :)
Ale nigdy nie mówię nigdy, każdemu należy dać szansę :)
padawan

Postprzez demon_szybkosci » 30 maja 2010, 22:45

:idea: Mysle, ze nie musi dostac miejsca na artykuly, ale na diagramy (jako forma kompozycji) to OBOWIAZKOWO (powinien otrzymac). Chyba, ze nie interesuje Was panowie swietna forma nauki i reklamy szachow! :shock: :oops:
demon_szybkosci

Postprzez padawan » 31 maja 2010, 19:04

W grudniu zeszłego roku zrobiliśmy ankietę n.t. nowych działów, na którą odpowiedziało ponad stu czytelników. Kompozycje były dokładnie ostatnią rzeczą, jaką ktokolwiek chciał w czasopiśmie. Więc zarówno moja ocena, jak i czytelników jest przeciwna "diagramom". Tym bardziej, że wyrwane z kontekstu mają moim zdaniem zerową wartość szkoleniową.
ها هو السبب، لماذا يكذبون الأنَاس - هذا يعمل
padawan

Postprzez barbara1570 » 31 maja 2010, 19:09

padawan napisał(a):W grudniu zeszłego roku zrobiliśmy ankietę n.t. nowych działów, na którą odpowiedziało ponad stu czytelników. Kompozycje były dokładnie ostatnią rzeczą, jaką ktokolwiek chciał w czasopiśmie. Więc zarówno moja ocena, jak i czytelników jest przeciwna "diagramom". Tym bardziej, że wyrwane z kontekstu mają moim zdaniem zerową wartość szkoleniową.

Taka opinie moze tylko napisac analfabeta szachowy.. szkoda ze polskimi czasopismami tacy ludzie kieruja.
To powinien przeczytac arcymistrz Jan Rusinek i Waldemar Tura.
barbara1570

Otrzymał podziękowań: 12 razy
Ranking: 2100

Postprzez acidity » 31 maja 2010, 23:17

barbara1570 napisał(a):
padawan napisał(a):W grudniu zeszłego roku zrobiliśmy ankietę n.t. nowych działów, na którą odpowiedziało ponad stu czytelników. Kompozycje były dokładnie ostatnią rzeczą, jaką ktokolwiek chciał w czasopiśmie. Więc zarówno moja ocena, jak i czytelników jest przeciwna "diagramom". Tym bardziej, że wyrwane z kontekstu mają moim zdaniem zerową wartość szkoleniową.

Taka opinie moze tylko napisac analfabeta szachowy.. szkoda ze polskimi czasopismami tacy ludzie kieruja.
To powinien przeczytac arcymistrz Jan Rusinek i Waldemar Tura.
Młodzi zawodnicy szczecińskiego klubu coraz chętniej sięgają do zawartości mata. Furorę wśród 13 latków zrobił artykuł "Problem skoczka" autorstwa niejakiego padawana ;)
A już z nóg powaliła mnie informacja jednego z moich najmniej obiecujących uczniów, że po przeczytaniu artykułu przez pół godziny ustawiał na szachownicy 8 hetmanów aby się nie atakowały. Skutecznie! Dodam, że dziś po raz pierwszy od roku nie gadał na zajęciach, tylko pracował :)
Nawet, jeśli ten stan ma potrwać tylko jedne zajęcia, to i tak dziękuję!

Co do zamieszczania kompozycji, to pomimo iż jest wiele ciekawych zadań, to jednak faktycznie wyrwane z kontekstu są bez większej wartości. A już zamieszczanie ich do rozwiązywania, to nie ma żadnego sensu, bo 90% podda się i odwróci kartkę, aby poszukać rozwiązań.

Czasopismo oceniam wysoko, jest ciekawe, znajdziemy wiele skomentowanych partii, zdjęć i fajnych relacji.
acidity

Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez padawan » 01 cze 2010, 10:49

Mogę zaproponować, że jeśli uda mu się znaleźć rozwiązanie tego problemu, dostanie specjalnie od MATa bonusowy numer nowego numeru z dedykacją dla wiernego poszukiwacza rozwiązania :)
ها هو السبب، لماذا يكذبون الأنَاس - هذا يعمل
padawan

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Książki i czasopisma szachowe