"Moi wielcy poprzednicy" Garri Kasparow

Moderator: redjok

Postprzez Tomrejten » 23 kwi 2009, 00:44

A kto jest autorem tłumaczenia trzeciej części? Też Grzegorz Siwek? Bo nie ma tej książki w żadnej (Polskiej) bibliotece. Read me też nie podaje.

I też nie rozumiem tej ceny, może jedyne co, to że chcą zarobić na tym, że to "kolekcja"
Tomrejten

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Ranking: 0

Postprzez Daniel » 23 kwi 2009, 09:36

Cenę RM wytłumaczyło wydając Bronsteina, też kosztującego 99zł. Chodzi o to, że szachowe książki ukazują się na granicy opłacalnośc i, uznali że mając wybór: a) nie wydać w ogóle, b) wydać, ale drogo; lepsze będzie już to drugie. Z uwagi na małą ilość sprzedanych egzemplarzy poprzednich tomów trzeciej części Kasparowa miało nie być w ogóle i tylko z uwagi na prośby szachistów w końcu się ukazała, podobno w niedużym nakładzie.
Daniel

Podziękował : 201 razy
Otrzymał podziękowań: 320 razy

Postprzez albatros » 23 kwi 2009, 10:08

A można się dowiedzieć w jakim nakładzie były wydane te pierwsze części (części 1 i 2) ,a w jakim nakładzie jest część 3 ?
albatros

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Caissa.pl - która książka warta czasu i pieniędzy

Postprzez b4nderas » 28 lut 2011, 22:49

Jak w temacie, niedługo będę miał trochę więcej kasy i chciałbym zacząć swoją biblioteczkę szachową. Może macie jakieś swoje ulubione tytuły, które możecie szczerze polecić (dostępne w caissa)? Może być książka debiutowa, gram obronę francuską, birda i holenderkę, ale może być o innych otwarciach, tylko musi być dobrze napisana (same wrzucone przykłady pozycji odpadają).
Ogólnie to chodzi o książkę, która się wyróżnia (dobrze się czyta, rozwija), na razie jedynie Mój System Nimzowitscha i Książka o debiutach Seirawana, były dla mnie ciekawe.
Język może być angielski, jeśli książka jest naprawdę dobra, to rosyjski (i tak miałem zamiar nauczyć się kiedyś tego alfabetu)

Możecie dawać po parę tytułów, najlepiej z linkiem na caissie, to może coś mnie zaciekawi.

Pozdrawiam
Obrazek
b4nderas

Otrzymał podziękowań: 2 razy
kurnik.pl: b4nderas
FICS: zmierzch

Re: Caissa.pl - która książka warta czasu i pieniędzy

Postprzez Rafcik » 01 mar 2011, 16:17

Olej wszystkie książki debiutowe, przerób trzy tomy:

G. Kasparow "Moi wielcy poprzednicy"
Obrazek

http://www.caissa.pl/sklep/?p=productsM ... 28K-539%29
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość." - Budda
Rafcik
Administrator

Podziękował : 106 razy
Otrzymał podziękowań: 391 razy
Ranking: 2268

Postprzez demon_szybkosci » 01 mar 2011, 18:31

... a wbijesz na poziom 2000-2100 w ciągu 2-3 lat :). O ile masz poziom co najmniej dobrej III kategorii, gdyż w innym przypadku będzie problem z jej zrozumieniem.
demon_szybkosci

Postprzez ŁowcaAndroidów » 01 mar 2011, 19:31

Mam pytanie odnośnie tej serii książek. Posiadam 3 tomy, chciałbym dostać kolejne. W innych językach są może dostępne?
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 306 razy
Otrzymał podziękowań: 547 razy
Ranking: 2286

Postprzez demon_szybkosci » 01 mar 2011, 19:36

Jasne :). Z tego co się orientuję to chyba po rosyjsku albo po angielsku wyszło 5 lub 6 tomów.
demon_szybkosci

Postprzez adse » 01 mar 2011, 20:38

Komplet 5 tomów był niedawno na aukcji, poszedł za 210 zł.
http://allegro.pl/szachy-kasparow-moi-w ... 62313.html
adse

Podziękował : 63 razy
Otrzymał podziękowań: 427 razy

Postprzez Rafcik » 01 mar 2011, 21:13

demon_szybkosci napisał(a):... a wbijesz na poziom 2000-2100 w ciągu 2-3 lat :). O ile masz poziom co najmniej dobrej III kategorii, gdyż w innym przypadku będzie problem z jej zrozumieniem.

Jeżeli już kolega przerobił "Mój system" oraz jakieś książki debiutowe (zakładam, że podstawowe motywy kombinacyjne są opanowane) to seria "Moich wielkich poprzedników" jest jak najbardziej na miejscu.
W szachach nie trzeba do końca rozumieć wszystkiego, wystarczy po prostu podziwiać, naprawdę, schematy w głowie same się ułożą.
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość." - Budda
Rafcik
Administrator

Podziękował : 106 razy
Otrzymał podziękowań: 391 razy
Ranking: 2268

Postprzez b4nderas » 02 mar 2011, 14:17

Nigdy nie miałem problemu z przeczytaniem żadnej książki, tym bardziej szachowej, jeśli książka rozwija, to chętnie zamówię chociaż Tom I, i przekonam się czy naprawdę jest taka trudna do zrozumienia. Chciałem zauważyć, że mało ranking ma jakieś znaczenie w rozumieniu szachów, wywnioskować to można na wielu Mistrzach/Arcymistrzach szachowych, którzy są świetnymi trenerami, a nie wszystkim wychodzi jeśli chodzi o indywidualne osiągnięcia.

Dzięki, mam nadzieję, że książka jest równie świetna, jak jej autor. Pozdrawiam
Obrazek
b4nderas

Otrzymał podziękowań: 2 razy
kurnik.pl: b4nderas
FICS: zmierzch

Re: "Moi wielcy poprzednicy" Garri Kasparow

Postprzez Początkujący » 11 cze 2012, 19:09

Mam pytanie może ktoś ma partie w pgn greco - philidora z tej książki. Nie mam ochoty rozkładać szachownicy. Na chessgames.com niestety nie ma tych partii które podaje Kasparow - nie podaje też niestety dat. Jak ktoś ściągał partie z chessgames.com w pgn które komentowane są w książce byłbym wdzięczny za podzielenie się (podam na priw maila), fajnie by było jakby ktoś wrzucił na chomika.
W zamian mogę przesłać pgn z chessgames.com do komentarzy Jose Raul Capablanca (Siwka).
Ostatnio edytowany przez Początkujący, 11 cze 2012, 19:23, edytowano w sumie 1 raz
Początkujący

Podziękował : 47 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Postprzez chlewicki » 11 cze 2012, 19:22

Niebezpieczne jest, gdy szachiście odechciewa się rozkładać szachownicę. Należy dać sobie na jakiś czas spokój z szachami. Aż poczuje się naturalną chęć dotykania bierek, przesuwania wieży, subtelnego ruchu skoczkiem, zbijania figur z trzaskiem i widoku żywych szachów, nie tych na ekranie czy stronie książki.
"Jeśli chcesz zniszczyć człowieka, naucz go grać w szachy." - O. Wilde
Mnie, mimo krótkiej znajomości, zniszczyły życie. Jednak kocham je - nie ma prawdziwszego uczucia.
chlewicki

Podziękował : 441 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy
Ranking: 1800

Postprzez Początkujący » 11 cze 2012, 20:41

Mam dość dużą, niewygodną szachownicę, rozkładanie bierek jest trochę męczące. Ale już sobie poradziłem, przecież można we friztu przesuwać bierki na wyłączonym silniku i do tego zapisać partię w pgn, że też wcześniej na to nie wpadłem.
Początkujący

Podziękował : 47 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Postprzez rutra » 12 cze 2012, 00:14

Mówią, że nic nie zastąpi szachownicy. Zadania z chesstempo rozwiązuje a właściwie rozwiązywałem patrząc na ekran monitora, to samo z przeglądaniem swoich lub cudzych partii. Natomiast wszelkie partie/diagramy etc. z książek + partie klasyczne grane przez internet do tego używam normalnej szachownicy. Może i Carlsen nie ma w domu szachownicy ale wszystko w głowie analizuje, na naszym poziomie <2000 a może i <2200 szachownica jest potrzebna, jakoś wzrokowo lepiej się zapamiętuje. Rozłożenie bierek to tylko minuta-dwie, zależy od pozycji.
rutra

Podziękował : 1613 razy
Otrzymał podziękowań: 2011 razy
Ranking: 1670

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Książki i czasopisma szachowe