Strona 1 z 1

Najlepsze książki szachowe

PostNapisane: 20 lis 2017, 21:24
przez fkfjfk
Od pewnego czasu szukam fajnych książek szachowych. Najbardziej interesuje mnie tematyka końcówek. Proszę również o podanie z innych tematw książki, które polceacie.
Z góry dzięki ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Re: Najlepsze książki szachowe

PostNapisane: 21 lis 2017, 15:43
przez AuroraBorealis
Temat był poruszany wiele razy. Użyj funkcji "Szukaj"

Re: Najlepsze książki szachowe

PostNapisane: 05 mar 2018, 13:40
przez Pajero
Czy ktoś mi poleci dobrą książkę dla początkujących szachistów? :rotfl:

Re: Najlepsze książki szachowe

PostNapisane: 05 mar 2018, 16:23
przez kolokwium
O książkach napisano już dużo. Między innymi i to
kolokwium napisał(a):Ze względu na podany poziom wtajemniczenia szachowego, polecam każdy podręcznik dla początkujących. Proszę też się nie zrażać do książek dla dzieci. Takie książki są pisane językiem prostym i zrozumiałym "nawet dla dziecka", pomimo tego, że najczęściej czytają im rodzice.
to też
kolokwium napisał(a):Gdzieś już pisałem (na tym forum lub na szachista.com), że dobry jest każdy podręcznik dla początkującego. Dobrze jest przejrzeć kilka i wybrać najbardziej odpowiadający.
Po jego przestudiowaniu (samo przeczytanie to za mało) można przejrzeć inny podręcznik (również dla początkujących) aby poznać zagadnienia z innego punktu widzenia.
Jeżeli będziemy mieli dobry podręcznik (a prawie wszystkie są dobre) ale nam nieodpowiadający, to mało z niego się dowiemy. Podręcznik powinien być ten, którego autor (czytaj również autorka) "nadaje" na naszej częstotliwości. Wówczas łatwo będzie nam autora zrozumieć.