"Siergiej Karjakin Nadzieja Rosji" Damazy Sobiecki

Moderator: redjok

"Siergiej Karjakin Nadzieja Rosji" Damazy Sobiecki

Postprzez damdam » 17 paź 2016, 12:15

Nakładem Wydawnictwa Penelopa ukaże się niebawem książka "Siergiej Karjakin Nadzieja Rosji" Format A4, stron 220. Będzie to już czwarta pozycja w serii poświęconej szachistom z pierwsze 10 list rankingowych. Poprzednie omawiały twórczość Magnusa Carlsena, Levona Aroniana, Fabiano Caruany. W książce znalazło się 40 skomentowanych partii z ostatnich lat (2009-2016), w tym kilka z Magnusem Carlsenem oraz 3 końcówki.
Pozycja jest bliźniaczo podobna do innych pozycji w serii. Jeżeli więc ktoś ma poprzednie książki łatwo wyobrazi sobie jej zawartość. Autorem jest Damazy Sobiecki czyli autor niniejszego wpisu. Komentarze uwzględniają uwagi do partii samego Karjakina oraz szeregu innych wybitnych komentatorów. Wszystkich zainteresowanych książką odsyłam do Wydawnictwa Penelopa. Tam, gdy książka się ukaże będzie można zasięgnąć więcej informacji gdzie można ją kupić.
damdam
PS. Zamiast pytać kim jest autor książki i jakim prawem śmiał ją napisać, proszę sięgnąć do wymienionych tytułów.
Dziękuję.
Załączniki
poprawiony KARJAKIN okladka 3 DRUK spady 3mm dla szachowego.jpg
poprawiony KARJAKIN okladka 3 DRUK spady 3mm dla szachowego.jpg (99.53 KiB) Przeglądane 1909 razy
damdam

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 80 razy
Ranking: 0

Re: Siergiej Karjakin Nadzieja Rosji

Postprzez chlebik » 17 paź 2016, 20:26

Ja tylko podpytam skąd zmiana koncepcji okładki? Poprzednie były spójne, a ta jest totalnie inna.
"Jeśli Pillsbury zagrał Se5, to do zwycięstwa już blisko!" Moi Wielcy Poprzednicy
Mój dziennik: http://www.szachowe.pl/viewtopic.php?f=10&t=5118
chlebik

Podziękował : 47 razy
Otrzymał podziękowań: 284 razy
Ranking: 1800
FICS: chlebik

Postprzez damdam » 17 paź 2016, 21:46

Co do okładki.
Tak sobie wymyślił ją Wydawca.
ds
damdam

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Postprzez AuroraBorealis » 18 paź 2016, 13:33

Jeśli będzie w księgarniach, to kupię. Książka o Aronianie była naprawdę ok.
AuroraBorealis

Podziękował : 104 razy
Otrzymał podziękowań: 293 razy
Ranking: 2120

Re: "Siergiej Karjakin Nadzieja Rosji" Damazy Sobiecki

Postprzez mariuszek2pi » 27 paź 2016, 15:34

Mam książkę:)...Wydaje się fajna :) lepszy papier :)lepiej wyglądające diagramy :) jakby bardziej przyjazna czytelnikowi :)
mariuszek2pi

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Powrót do Książki i czasopisma szachowe