Szukam książki szachowej

Moderator: redjok

Szukam książki szachowej

Postprzez Kaczmar » 31 sty 2016, 17:36

Kiedyś (z rok, dwa lata temu - może więcej) wpadła mi do ręki (na bardzo krótko - dosłownie na kilkadziesiąt sekund) książka szachowa po angielsku napisana przez chińską szachistkę (albo przez kogoś innego a ona była narratorką). Pamiętam że otworzyłem tą książeczkę i utkwiło mi w pamięci zdanie (gdzieś na samych początkowych stronach) o tym, że w Chinach to jest tak, że jak wygrają coś sportowcy to muszą się tym podzielić z państwem (oddają chyba 50% swojej nagrody) i że to jest OK bo państwo im zapewnia warunki do treningu itp. Odłożyłem tę książkę i ostatnio sobie o tym przypomniałem (w sumie to nawet nie wiem czemu) I teraz chodzi mi po głowie co to za książka (w sumie to również nie wiem czemu) i że chciałbym ją przeczytać (w sumie to też nie wiem czemu). Nie pamiętam jak wyglądała, czy była stara ani o czym była. Być może została napisana przez jakąś arcymistrzynię szachową (chińską) (może mistrzynię świata) i zawiera jej partie albo jej drogę do mistrzostwa. Jak komuś coś się kojarzy to będę wdzięczny za podpowiedź.
Kaczmar

Podziękował : 223 razy
Otrzymał podziękowań: 299 razy
Ranking: 0
FICS: Kaczmar

Re: Szukam książki szachowej

Postprzez aplause » 31 sty 2016, 17:50

aplause

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Ranking: 1789

Re: Szukam książki szachowej

Postprzez Kaczmar » 01 lut 2016, 11:36

Wygląda na to, że to właśnie ta książka. Dzięki.
Kaczmar

Podziękował : 223 razy
Otrzymał podziękowań: 299 razy
Ranking: 0
FICS: Kaczmar

Powrót do Książki i czasopisma szachowe