"Mój system" Aron Nimzowitsch

Moderator: redjok

Postprzez demon_szybkosci » 14 mar 2008, 11:54

Daniel napisał(a):ktoś przetrzymywał już ponad rok, sądziłem że nie odda nigdy, a tu niespodzianka.

:arrow: Czyli jak widac po roku LEZENIA u kogos, ktos robil porzadki, bo watpie, zeby cala przerobil! :mrgreen: :P. Z checia zobacze czy twoja wypowiedz znajdzie potwierdzenie moich obserwacji :roll:
Po lekturze tej zrobilem dwie normy na kandydata ,mimo ze tylko 30 procent poznalem dokladnie tematy tam zawarte.

:idea: W takim razie znaczy sie, ze wiedziales o tym o czym pisal Nizmo z innych zrodel (byc moze nawet praktycznych), bo inaczej watpie by udalo ci sie to o czym piszesz :roll:
Ostatnio edytowany przez demon_szybkosci, 14 mar 2008, 11:56, edytowano w sumie 1 raz
demon_szybkosci

Postprzez kolokwium » 14 mar 2008, 12:44

demon_szybkosci napisał(a):
Po lekturze tej zrobilem dwie normy na kandydata ,mimo ze tylko 30 procent poznalem dokladnie tematy tam zawarte.

:idea: W takim razie znaczy sie, ze wiedziales o tym o czym pisal Nizmo z innych zrodel (byc moze nawet praktycznych), bo inaczej watpie by udalo ci sie to o czym piszesz :roll:
Sport i nauka to nie rękodzieło, że zrobisz i masz.
Wyniki pracy treningowej czy nauczania bywają rzadko od razu, nieraz dopiero człekowi w głowie się układa po miesiącu lub pod wpływem przypadkowego impulsu. Tak samo jest w dyscyplinach technicznych. "Nie wychodzi" aż nagle zawodnik robi olbrzymie postępy.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Piszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2310 razy
Otrzymał podziękowań: 2465 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez Daniel » 16 mar 2008, 22:30

Mam już książkę, na razie przejrzałem jedynie dość pobieżnie, wygląda ciekawie, choć trochę błędów w zapisach partii rzeczywiście jest, ktoś kto wczesniej przerabiał książkę popoprawiał ołówkiem złe ruchy na właściwe. Więcej będę mógł powiedzieć za jakiś czas :)
Daniel

Podziękował : 222 razy
Otrzymał podziękowań: 352 razy

Postprzez sir_satan » 01 maja 2008, 19:30

Wedlug mnie jest to jedna z najnudniejszych ksiazek szachowych jakie istnieja (wylaczajac debiutowe). Zabieralem sie juz do niej z 50 razy, ani razu nie udalo mi sie jej skonczyc :evil: .
Co mnie dziwi, kazda recenzja jaka czytalem wynosi ta ta pozycje pod niebiosa :lol: .
Uncle Satan ;-)
Obrazek
sir_satan

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez demon_szybkosci » 01 maja 2008, 22:49

:arrow: Mysle, ze to naprawde dosc ciezka ksiazka, niemniej w jezyku rosyjskim (nie wiem jak najnowsze wydanie w j.ang) moze jakos ujsc. Chociaz oczywiscie w tamtych czasach raczej pan Nizmo jezyka pieknego zbyt nie uzywal :roll: :P :? :roll:. Jak dla mnie to rzeczywiscie dosc ciezkawa pozycja. Jak przerobie to chyba bede 3dni swietowal (wiadomo jak! :P :oops: :lol: :roll:)
demon_szybkosci

Postprzez adicom23 » 16 lip 2008, 01:42

W styczniu dostałem od znajomego szachisty z Rosji 60 (!) książek szachowych, wszystkie wiadomo w jakim języku. Wśród nich jest także książka, której ten wątek dotyczy... Maturę zdałem, dostałem się na studia, i teraz mam czas na szachy. Najpierw przerobię trochę zagadnień debiutowych, potem "Moi wielcy poprzednicy" Kasparowa... A potem kolej na Моя система. :)
adicom23

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez schranz » 18 mar 2010, 02:41

mrozik napisał(a):Spróbuj kupić mój system w innym języku niż rosyjski.

Próbuje! Narazie moja oferta jest najwyzsza :mrgreen: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=959132486
Zapraszam do ostrej walki ;) Tak z ciekawości, ile jesteś w stanie zapłacic?
Ja więcej niż 60zł nie mam zamiaru, bo jednak opinie o strasznej ilości błędów odstraszają :/
schranz

Podziękował : 91 razy
Otrzymał podziękowań: 164 razy
kurnik.pl: szachweb
FICS: KillerSchranZ

Re: "Mój system" Aron Nimzowitsch

Postprzez bosik1999 » 18 gru 2012, 22:52

Również zamierzam kupić tę książkę i przypadkiem natknąłem się na aukcje, której przedmiotem była :
Książka obcojęzyczna po rosyjsku
MÓJ SYSTEM
A. Nimcowicz

Nieźle się ubawiłem :rotfl: Ale naprawdę gość nawet się nie wysilił żeby napisać poprawnie nazwisko :ban:
Żałosne! :<
bosik1999

Podziękował : 39 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Ranking: 1430
kurnik.pl: wiktorboss
FICS: miedziak

Postprzez kolokwium » 18 gru 2012, 22:59

Ale przynajmniej dał prawidłową polską transkrypcję. Przecież nie każdy zna niemiecki. A jeżeli "zerżnął" z rosyjskiego, to nie każdy by wiedział o kogo chodzi/biega (Арон Нимцович).
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
kolokwium
Moderator

Postprzez thinkerteacher » 18 gru 2012, 23:59

Załosne byłoby, gdyby sprzedawał wydanego po polsku gniota! Oj to wtedy by dopiero był wstyd! O ile inne tłumaczenia są naprawdę przyzwoite (w tym pozycja z QC jest moim zdaniem najlepsza), to o tyle po polsku to prawie kompromitacja!
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8989 razy
Otrzymał podziękowań: 1209 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez bosik1999 » 19 gru 2012, 15:36

Sporo czytałem o wersji polskiej i rzeczywiście wszyscy uważają, że jest kiepska. Niestety, języki obce jakie znam to : niemiecki (ledwo co) i angielski (już nawet całkiem nieźle), a rosyjskiego ni w ząb. Jestem już z tego rocznika, że w szkole nie uczą rosyjskiego nawet w gimbazie. Sam nie wiem czy to dobrze czy źle. Ale gdyby miał być trzeci język obcy to bym się chyba zaczasł :twisted: . Dlatego właśnie chciałbym dostać angielską wersje. Ale okazuję się, że nie ma innej wersji w necie jak właśnie rosyjskiej. Poza tym chciałem kupić ,,Teoria i praktyka rozgrywania końcówek szachowych" ( może być błąd bo jadę z pamięci ) Panczenki. Ale też nie ma tym razem żadnej wersji. W Caissie nakład wyczerpany, a wszędzie indziej prosukt niedostępny. Czy tylko mi się zdaje, że jest coraz mniej książek do kupienia w sieci SZACHOWYCH? :wall:
bosik1999

Postprzez kocur » 19 gru 2012, 16:40

bosik1999 napisał(a):Ale okazuję się, że nie ma innej wersji w necie jak właśnie rosyjskiej.

Nie ma, czy ty nie potrafisz znaleźć?
kocur

Otrzymał podziękowań: 178 razy

Postprzez kolokwium » 19 gru 2012, 17:08

kolokwium
Moderator

Postprzez bosik1999 » 19 gru 2012, 18:58

Łał! Dzięki. Więc kocur miał rację po prostu cierpię na niedorozwój gałek ocznych :D. No cóż teraz pozostaje już tylko kupno. Dzięki kolokwium.
bosik1999

Postprzez kocur » 19 gru 2012, 22:23

bosik1999 napisał(a):Łał! Dzięki. Więc kocur miał rację po prostu cierpię na niedorozwój gałek ocznych :D. No cóż teraz pozostaje już tylko kupno. Dzięki kolokwium.

Jakby co, to mam pdf-a po angielsku. Jakość skanu taka sobie, ale czytać można
kocur

Otrzymał podziękowań: 178 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Książki i czasopisma szachowe