Zaczynam prawie od zera. Od czego zacząć.

Moderator: redjok

Re: Zaczynam prawie od zera. Od czego zacząć.

Postprzez Kaczmar » 23 paź 2013, 11:27

A tak z ciekawości to te książki należy czytać kolorami np. najpierw zielone czy figurami np. najpierw te z kółkiem? Wczoraj niechcący w internecie trafiłem na jakimś rosyjskim forum na ożywioną dyskusję na ten temat ale nie miałem czasu dokładnie jej prześledzić.
Kaczmar

Podziękował : 188 razy
Otrzymał podziękowań: 257 razy
Ranking: 0
FICS: Kaczmar

Re: Zaczynam prawie od zera. Od czego zacząć.

Postprzez thinkerteacher » 23 paź 2013, 12:17

Kaczmar napisał(a):A tak z ciekawości to te książki należy czytać kolorami np. najpierw zielone czy figurami np. najpierw te z kółkiem? Wczoraj niechcący w internecie trafiłem na jakimś rosyjskim forum na ożywioną dyskusję na ten temat ale nie miałem czasu dokładnie jej prześledzić.

Kolego Marcinie! Mam nadzieję, że poniższa odpowiedź będzie dla ciebie zadowalająca ;) :)

The course is structured on three series with three levels. The Fundamentals Series is the easier one, Beyond the Basics is more challenging, and Mastery is quite difficult, even for stronger players.

Czyli czytamy KOLORAMI i zaczynamy od KOLORU:
1) pomarańczowego (Fundamentals - Level 1): Build up your chess (kółko), Boost Your Chess (kwadrat), Chess Evolution (trójkąt); seria podstawy od 1400 do 1650
2) niebieskiego (Beyond the basics - Level 2): Build up your chess (kółko), Boost Your Chess (kwadrat), Chess Evolution (trójkąt); seria ponad podstawy od 1651 do 1900
3) zielonego (Mastery - Level 3): Build up your chess (kółko), Boost Your Chess (kwadrat), Chess Evolution (trójkąt); seria mistrzowska od 1901 do 2150

Obrazek

PS. Oczywiście można czytać także w dowolnej kolejności, jednak jeśli ktoś chce przerabiać książki we "właściwym tempie", wówczas zalecane jest czytanie kolorami: ORANGE, BLUE and GREEN :* ;)
PS. Rankingi szachowe są tylko przybliżeniem - tak, aby każdy mniej więcej wiedział jakiego poziomu książki może lub powinien przerabiać (kupić).
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8211 razy
Otrzymał podziękowań: 1114 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Poprzednia strona

Powrót do Książki i czasopisma szachowe