Książki szachowe - jakie mamy biblioteki

Moderator: redjok

Ksiazki szachowe - w jakim przedziale posiadania sie znajdujesz:

1) od 1 do 5 ksiazek
8
22%
2) od 6 do 10 ksiazek
3
8%
3) od 11 do 20 ksiazek
8
22%
4) od 21 do 50 ksiazek
7
19%
5) od 51 do 100 ksiazek
3
8%
6) od 101 do 150 ksiazek
0
Brak głosów
7) powyzej 150 ksiazek
8
22%

Razem głosów : 37

Postprzez Klr! » 15 gru 2006, 04:10

Hmm jesteś raperem? :lol: ;-) :-P :mrgreen: :-o 8-)

No ale za co mogę cenić autorów? Ależ demonie proszę, pisałem całkiem poważnie, a jak już twierdzisz, że leję wodę to wiedz, że nic innego nie poradzę skoro temat jest jak rzeka... :lol: :mrgreen: :-o ;-) :-P 8-)

No a Ty za co cenisz autorów? :-)
Lepiej nie pisać nic, niż pisać nic...
Klr!

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez demon_szybkosci » 16 gru 2006, 01:39

:arrow: Ja cenie autorow za umiejetne przekazywanie tresci i upraszczanie trudnych zagadnien! Poza tym za tworcze, oryginalne i (o ile mozliwe) pelne podejscie do tematu/problemu! Moim hitem jest obecnie ksiazka Johnatana Rowsona: Chess for Zebras! (Think differenty about black and white). Jest to dokladnie taka ksiazka jaka kiedys chcialem napisac, ale nie moglem sie zebrac! :oops:. Chociaz tak naprawde to na niecalych 300 stronach takie zagadnienia to mozna tylko "zdrapac powierzchnie"! Ale za to JAKIE rzeczy pisze w tej ksiazce! WOW!

:arrow: Natomiast Seirawana cenie za entuzjazm i podejscie z perspektywy gracza oraz wyjasnianie banalnych na pozor zagadnien - ale w taki sposob, ze tylko chlonac! Ponadto podoba mi sie bardzo jezyk Silmana! To ponoc jeden z expertow w dziedzinie amatorow szachistow! Gosc ponoc wie jakiego rodzaju bledy popelniaja (niemal wszyscy) zawodnicy <2100!!!!! :shock:
PS. Chyba bede musial zaczac wiecej czytac, bo inaczej nie bede mogl powiedziec za co lubie jakich autorow! :-P :-( :-? :roll:
demon_szybkosci

Postprzez redjok » 16 gru 2006, 15:05

demon_szybkosci napisał(a):Ale za to JAKIE rzeczy pisze w tej ksiazce! WOW!
demon_szybkosci napisał(a):Johnatana Rowsona: Chess for Zebras! (Think differenty about black and white)

Tomo jakbyś był tak miły przybliżyć co tam za cuda autor napisał byłoby super :mrgreen:
redjok
Administrator

Podziękował : 470 razy
Otrzymał podziękowań: 534 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez demon_szybkosci » 17 gru 2006, 02:57

8-) Hmm.. Moze to tylko dla mnie (wg mnie) CUDA! :lol: :-P 8-). Ksiazki nie da sie przyblizyc za bardzo, bo to tak jakby przyblizac smak pysznego ciasta, lodow, itp. Niemniej porusza on w tak ciekawy sposob zagadanienia postepu szachowego, wskazujac jednoczesnie hipotezy i fakty, iz wg mnie bardzo mocno BIJE az od niego tzw. znawstwem tematu oraz oryginalnoscia i tworczym podejsciem. Jak bowiem inaczej okreslic podejscie typu: "A dlaczego biale majac 1szy ruch maja miec przewage (z tego tytulu)?" albo: "na pewnym etapie szachowym NIC nie daje uczenie sie (analogia do napelniania woda wiadra jako zasob wiedzy w umysle), lecz koniecznym staje sie ODUCZANIE pewnych rzeczy"! :shock: 8-) :idea:
demon_szybkosci

Postprzez kolokwium » 17 gru 2006, 12:19

demon_szybkosci napisał(a):"na pewnym etapie szachowym NIC nie daje uczenie sie (analogia do napelniania woda wiadra jako zasob wiedzy w umysle), lecz koniecznym staje sie ODUCZANIE pewnych rzeczy"! :shock: 8-) :idea:
Można polemizować. Jak nie masz złych nawyków to nie musisz się ich oduczać. Dlatego bardzo ważna jest rola instruktora. Bo on kontaktuje się z początkującymi.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Piszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2213 razy
Otrzymał podziękowań: 2354 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez jedrus07 » 18 gru 2006, 21:04

No to ja napisze o swojej skromnej biblioteczce-

8 ksiażek :D Szalenie malo :) 2 odziedziczylem po tacie- takie ogolne podreczniki szachowe ('abc szachisty' i tajemnice 64 pol') nic specjalnego, chociaz w abc szachisty sa fajne kombinacje (troszke :) ). 'Obrona krolewsko indyjska' Gufelda- fajna ksiazka, z tego stworzylem swoj repertuar przeciwko 1. d4 :) oraz 'Mysl jak Arcymistrz' Kotowa. Cale przeczytalem, podobalo mi sie :) Na pewno zachecilo do dalszej pracy :) Mam jeszcze ksiazke po angielsku o naprawde wszystko mowiacym tytule: 'play 1e4 e5!' no i zgadnicje po co ona mi byla ;) Repretuar debiutowy przeciwko e4, a mianowicie e5 :) Troche sporo do czytania i do zapameitywania (zrozumienia), ale mi sie podbalo. Mam jeszcze 'The Kings gambit' Neila McDonalda, bardzo fajna pozycja dla fanow gambitu krolewskiego :D Bardzo racjonalnie podchodzi do debiutu i otwiera oczy :) Jesli ktos nie jest zagozalym fanem tego debiutu, to jednak chyba az tak mu sie nie spodoba :)

No i moje 2 perelki...
'On my Great Predecessors part I' - Garry Kasparov z autografem i dedykacja autora dla mnie 8-)
'On my Great Predecessors part II' - Garry Kasparov z autografem i dedykacja autora dla mnie 8-)

Puki co koncze czytac pierwsza czesc i ksiazka dla mnei fascynujaca. Nei podrecznik, a fascynujaca lektura i zrodlo inspiracji! :)

Pozdrawiam! :)
jedrus07

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy
kurnik.pl: jedrus07

Postprzez mrozik » 18 gru 2006, 22:04

jedrus07 napisał(a):'On my Great Predecessors part I' - Garry Kasparov z autografem i dedykacja autora dla mnie
'On my Great Predecessors part II' - Garry Kasparov z autografem i dedykacja autora dla mnie

Wow... proszę o szczegóły, skąd itp... ja mam tylko pierwszą :oops:
mrozik
Administrator

Podziękował : 89 razy
Otrzymał podziękowań: 263 razy
Ranking: 2040

Postprzez jedrus07 » 18 gru 2006, 22:27

Więc w te wakacje byłem w Londynie no i oczywiście w necie szukałem co też szachowego w Londynie się dzieje i patrze- któryś lipca 2006 Garry Kasparov w London Chess Center (taki sklep- największy szachowy Londynie, nazwa troche myląca :D ). Pojechałem tam, dowiedziałem się szczegułów :) I kupiłem właśnie część pierwszą z myślą dostania dedykacji, bo w zasadzie to było podpisywanie przez niego książek, a potem wykład Garriego (poszedłem :D ). Jak już pojechałem, to nie sam, bo ojciec też zapalony szachista więc pojechał ze mną, wzięliśmy jeszcze brata. Na miejscu jak już staliśmy w kolejce, ojciec stwierdził, że no taka okazja się w życiu może nie powtórzyć i poszedł kupić drugi tom, ale ten miał być dedykowany dla Jędrzejewskich, a nie tylko dla mnie :D

No i książki z dedykacją, oraz zdjęcie z Garrim (też podpisane przez niego, co było w ogóle wielkim wyczynem) wisi na ścianie.

Dalej się strasznie z tego ciesze :D :D :D

Swoją drogą wiesz, że Agnieszka ma ode mnie autograf Kasparova z życzeniami od neigo dla niej? :D
jedrus07

Postprzez mrozik » 18 gru 2006, 22:40

jedrus07 napisał(a):Swoją drogą wiesz, że Agnieszka ma ode mnie autograf Kasparova z życzeniami od neigo dla niej? :D

Nie chwaliła się :evil: :evil: :evil:
Zamienimy się, mam autograf korzeniowskiego ;)
mrozik
Administrator

Postprzez Klr! » 19 gru 2006, 00:42

No no, jak ja bym miał takie książki jedrus to chyba jakieś 100pkt elo rocznie by mi przybywało :lol: ;-)

Co do tych wymian to nie głupi pomysł, ja mam autografy piłkarzy Wisły Kraków (świetnych piłkarzy z okresu świetności Wisły... :mrgreen: ).
Klr!

Postprzez jedrus07 » 19 gru 2006, 00:55

Chyba nie do końca zrozumiałem to ze wzrostem 100 elo rocznie... :) Nie wiem czy to ironia, czy co :) A co do mojego porzytku z tych ksiazek- po roku ranking wzrosl mi nawet troche wiecej niz 100 ;) :) Nie mowie, że tylko dzieki ksiazka, ale na pewno pomogly :) (a raczej ich lektura)
jedrus07

Postprzez mrozik » 19 gru 2006, 11:48

Jedrus07 właściwie to mamsz też do dyspozycji te 300 książek o których pisałem wcześniej ;)
mrozik
Administrator

Postprzez demon_szybkosci » 21 gru 2006, 02:34

Klr! napisał(a):No no, jak ja bym miał takie książki jedrus to chyba jakieś 100pkt elo rocznie by mi przybywało

:idea: Hmm... Gdybym przerobil KAZDA ksiazke ktora mam i za przerobienie jednej dostalbym wzrost sily(zrozumienia!) o tylko 7pkt, to po przerobieniu ostatniej (na dzis dzien) od dzisiejszego mojego ranku (1800) mysle, ze bylbym rownie silny jak najnowsza wersja Rybki! (ok. 3060) :lol: ;-) :roll: 8-) :-P
demon_szybkosci

Postprzez Klr! » 21 gru 2006, 10:51

Demon daj spokój, tam są dedykację Garika :-D
Klr!

Postprzez demon_szybkosci » 22 gru 2006, 03:09

Klr! napisał(a):Demon daj spokój, tam są dedykację Garika

:arrow: Powtorz sobie takie zaklecie 30x/dziennie, przez 360 dni w roku, a zobaczysz za rok jak bedziesz widzial, slyszal i czul szachy! :-P :lol: ;-) 8-) :roll:
demon_szybkosci

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Książki i czasopisma szachowe