Amazon Kindle 3 - niesamowity czytnik eksiążek

Moderator: redjok

Re: Amazon Kindle 3 - niesamowity czytnik eksiążek

Postprzez thinkerteacher » 21 wrz 2011, 00:10

Myślę, że gdybym już publikował czasopismo w formacie mobi, to byłoby to 0,5% odbiorców (zamiast ok. 30-40%) ;). Myślę, że trzeba jeszcze poczekać ze 2 lata, aż stanie się to bardziej powszechne urządzenie oraz "moda na e-czytanie" ;).

Pytanie czy możesz wskazać linka w którym będzie jasno przedstawione "za i przeciw" książka papierowa i e-książka (chodzi mi o e-czytnik kontra zwykła książka).

Możesz rozwinąć watek dotyczący rozwoju technologii, którą czeka "jeszcze nie jedna mała rewolucja"? Czyżby poza bardzo zachęcającą ceną oraz e-wyświetlaczemu typu e-ink mogło coś jeszcze powalić na kolana?!

Bardzo bym prosił o krótki opis tego jak u ciebie się sprawuje w/w sprzęt i czy jesteś zadowolony, jak często i do czego używasz i w ogóle kilka słów czy i dla kogo - warto to nabyć. Chyba po pół roku używania jesteś w stanie napisać kilka słów co i jak, prawda? :).

PS. Powaliłeś mnie z tą technologią w momencie, gdy wspomniałeś, że wyświetlacz "nie promieniuje" i jest niemal taki sam jak kartka papieru. Proszę o potwierdzenie, bo do dziś dnia nie wierzę :) :P. No i pytanie czy twój wyświetlacz ("nie promieniujący") przypomina niemal to samo co na zdjęciu poniżej?
Załączniki
Kindle_e_czytnik_Duma_i_uprzedzenie_Jane_Austen_dobre_fragment.gif
Kindle_e_czytnik_Duma_i_uprzedzenie_Jane_Austen_dobre_fragment.gif (133.63 KiB) Przeglądane 3862 razy
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8576 razy
Otrzymał podziękowań: 1167 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez Rafcik » 21 wrz 2011, 09:16

thinkerteacher napisał(a):Myślę, że gdybym już publikował czasopismo w formacie mobi, to byłoby to 0,5% odbiorców (zamiast ok. 30-40%) ;). Myślę, że trzeba jeszcze poczekać ze 2 lata, aż stanie się to bardziej powszechne urządzenie oraz "moda na e-czytanie" ;).

Jak to kiedyś powiedział ktoś mądry, w stadzie zawsze należy być albo przed albo za, nigdy w środku, by nie poddawać się filozofii tłumu.

thinkerteacher napisał(a):Pytanie czy możesz wskazać linka w którym będzie jasno przedstawione "za i przeciw" książka papierowa i e-książka (chodzi mi o e-czytnik kontra zwykła książka).

Nie mam. Nie musiałem sam siebie czymś przekonywać, bo widząc taki czytnik widziałem jego zalety i korzyści jakie mi przyniesie - co się sprawdziło.

thinkerteacher napisał(a):Możesz rozwinąć watek dotyczący rozwoju technologii, którą czeka "jeszcze nie jedna mała rewolucja"? Czyżby poza bardzo zachęcającą ceną oraz e-wyświetlaczemu typu e-ink mogło coś jeszcze powalić na kolana?!

Kolorowy ekran - perspektywa na jutro. Szybsze odświeżanie ekranu, pozwalająca na oglądanie filmów - perspektywa na pojutrze. W skrócie i metaforycznie. :-P

thinkerteacher napisał(a):Bardzo bym prosił o krótki opis tego jak u ciebie się sprawuje w/w sprzęt i czy jesteś zadowolony, jak często i do czego używasz i w ogóle kilka słów czy i dla kogo - warto to nabyć. Chyba po pół roku używania jesteś w stanie napisać kilka słów co i jak, prawda? :).

Po pierwsze dzięki temu sprzętowi zacząłem więcej czytać, bo znalezienie książki to kwestia chwili. Zdążyłem już przeczytać tyle książek, które zawsze chciałem przeczytać, że mi się czytnik zwrócił kilkukrotnie, a jeszcze tyle książek mam przygotowanych do przeczytania... ;)

thinkerteacher napisał(a):PS. Powaliłeś mnie z tą technologią w momencie, gdy wspomniałeś, że wyświetlacz "nie promieniuje" i jest niemal taki sam jak kartka papieru. Proszę o potwierdzenie, bo do dziś dnia nie wierzę :) :P. No i pytanie czy twój wyświetlacz ("nie promieniujący") przypomina niemal to samo co na zdjęciu poniżej?

Wyświetla identycznie jak zrzut wrzucony przeze mnie w poście o szachowym newsletterze w mobi. Ale pamiętaj, żeby czytać na tym musisz mieć źródło światła. Czyli lampeczka przy łóżku musi pozostać. :rotfl:
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość." - Budda
Rafcik
Administrator

Podziękował : 112 razy
Otrzymał podziękowań: 417 razy
Ranking: 0

Postprzez Rafcik » 28 wrz 2011, 17:17

Dzisiaj ujrzał światło dzienne nowy Kindle!

Są trzy modele, a cena najtańszego to tylko 79$!

Obrazek
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość." - Budda
Rafcik
Administrator

Postprzez redjok » 29 lis 2011, 21:46

Czy Amazon Kindle 3 poradzi sobie z takimi eksiążkami ?
redjok
Administrator

Podziękował : 470 razy
Otrzymał podziękowań: 534 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez Znowutosamo » 03 gru 2011, 14:09

Ja postanowiłem sobie kupić e-czytnik, bo sporo książek na kompie się uzbierało, a jednak czytanie przy nim jest dosyć niewygodne i nigdzie go ze sobą nie wezmę. Zakupiłem sobie nie Kindle, ale Onyx Boox 60 Obrazek I przyznam, że czytanie nie ruszając dupci z łóżeczka jest przyjemne :P
Michał, It will be legen - wait for it - dary
Znowutosamo

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: ZnowuToSamo
FICS: AgainTheSame

Postprzez omegaman » 16 gru 2011, 12:42

Czy próbowałeś może na tym Onyx ładować PDF z diagramami szachowymi?
omegaman

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Znowutosamo » 16 gru 2011, 17:02

Ja tam mam książki z diagramami np "5334 combinations" Laszlo Polgara. Oprócz pdf wchodzi m.in. też djvu
Znowutosamo

Postprzez thinkerteacher » 16 gru 2011, 18:58

Fajnie byłoby zatem, abyś opisał ile zapłaciłeś, gdzie kupiłeś i jak się spisuje (jak duży ekran, jak często go używasz, jak długo ładujesz baterię, jakie formaty książek wchodzą, jak szybko można ładować kolejne książki/strony, ile ma pamięci, itp.) Być może jesteś pionierem, który wprowadzi szachistów w nową cyfrową epokę (czytania) książek w formacie elektronicznym (cyfrowym). Wszak papierowych książek szachiści (zwłaszcza w PL) ani nie kupują ani nie czytują (mam na myśli większość, a nie nielicznych pasjonatów i maniaków).
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Postprzez Znowutosamo » 16 gru 2011, 19:46

@Thinkerteacher a nie za dużo ode mnie wymagasz?
Dane techniczne są tu
A jeśli chodzi o wrażenia to jak najbardziej pozytywne, strony ładnie przechodzą, wszystko widać, dla szachisty się nadaje, bo diagramy są wystarczająco dobrze odrysowane. Zapłaciłem jakieś 8 stówek. Ekran 6 cali, nawet wystarczy, bo za więcej trzeba słono zapłacić.
Znowutosamo

Postprzez omegaman » 16 gru 2011, 22:33

OK chodziło mi raczej o książki które od czasu do czasu zawierają diagram a nie stricte zbiory kombinacji. No ale jeśli to miał być żarcik z barbary to dobra, rozumiem.
Wiem że czyta djvu a także sporo więcej formatów plików. Chodziło mi o to jak wygląda przeglądanie pdf w którym od czasu do czasu pojawia się grafika (diagram).

Ponieważ raz się żyje szarpnąłem się na Onyx Boox i62. Genialna rzecz! Dostałem przy tym dodatkowo ebooka "Steve Jobs" Waltera i nie mogę się oderwać w dwójnasób. Raz, że gadżet dwa, że świetnie się tę książkę czyta. Na razie pdf z diagramami spadły na dalszy plan.
omegaman

Postprzez thinkerteacher » 17 gru 2011, 00:36

Znowutosamo napisał(a):@Thinkerteacher a nie za dużo ode mnie wymagasz?
Dane techniczne są tu
A jeśli chodzi o wrażenia to jak najbardziej pozytywne, strony ładnie przechodzą, wszystko widać, dla szachisty się nadaje, bo diagramy są wystarczająco dobrze odrysowane. Zapłaciłem jakieś 8 stówek. Ekran 6 cali, nawet wystarczy, bo za więcej trzeba słono zapłacić.

Dziękuję :). Nie chodziło mi o same parametry, lecz o TWOJĄ opinię: to tak jak z innymi rzeczami - liczy się to jak oceniają daną rzecz... inni. Pytam dlatego, że za rok lub dwa zamierzać coś takiego nabyć (zwłaszcza, że technologia wymusza coraz niższe ceny, a przy okazji coraz więcej tego typu książek ukazuje się na rynku). Istotne dla mnie jest komfort użytkowania oraz czytelność i szybkość tego urządzenia. 3 lata temu kupiłem netbooka i stwierdzam, że jest stanowczo za wolny do komfortowej pracy (spełnia tylko minimum moich wymagań). Jak dla mnie, gdy cena osiągnie pułap 400-500 złotych to wówczas będę należało do grupy szczęśliwych posiadaczy takiego urządzenia ;). Niemniej najpierw muszę się w tym temacie dobrze rozeznać. Nie chcę kupić czegoś z czego nie będę zadowolony ;).
thinkerteacher

Postprzez omegaman » 17 gru 2011, 10:19

W końcu dojrzałem do tego by kupić sobie taki czytnik. Czytam sporo książek więc zakup wydawał mi się jak najbardziej uzasadniony. Wybrałem sobie Onyxa, taki właśnie jak kupił znowutosamo, jednak już na miejscu w sklepie wziąłem w łapki Onyx Boox i62 : http://www.vobis.pl/oferta/notebooki_i_ ... i62_6.aspx.

Zachorowałem i kupiłem po bardzo, bardzo krótkiej chwili zastanowienia. Przekonała mnie przede wszystkim wygoda ekranu dotykowego. "Troszeczę" najwyraźniej podpatrzyli design u IPad2. Na minus przemawia to, że ten model dopiero wchodzi na rynek i istnieje ryzyko spapranego oprogramowania do niego. Ale na razie jestem zachwycony wygodą z jaką się go obsługuje i czyta książki na ekranie 6''. Myślę że to rozsądny kompromis wygody czytania i mobilności. No dobra, idę czytać dalej :-P

Sorki za wpis z wątku o Kindlu :ble:
omegaman

Postprzez adse » 17 gru 2011, 11:48

Jakoś mi się te 6 cali wydaje za małe do wygodnego czytania...
adse

Podziękował : 69 razy
Otrzymał podziękowań: 486 razy

Postprzez omegaman » 17 gru 2011, 14:24

Mnie też tak się początkowo wydawało ;)
omegaman

Postprzez Rafcik » 17 gru 2011, 14:39

adse napisał(a):Jakoś mi się te 6 cali wydaje za małe do wygodnego czytania...

Osobiście nie wyobrażam sobie leżenia w ciepłym łóżeczku z większym czytnikiem. :-P
Rafcik
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Książki i czasopisma szachowe