Gdzie i jak kupować książki szachowe

Moderator: redjok

Czy lista sklepow w ktorych mozna pewnie kupowac ksiazki szachowe jest pomocna dla ciebie?

Ankieta zakończyła się 12 lip 2009, 16:11

Tak - oczywiscie! Bardzo mi sie przydala! Teraz bez problemu bede wiedzial gdzie mozna kupowac
1
17%
Tak - niemniej o wiekszosci juz wiedzialem, wiec tylko czesciowo mi pomogla
4
67%
Nie - ta lista jest beznadziejna, uwazam ze nieprzydatna
1
17%
Nie wiem - lista nie jest mi ani pomocna ani przydatna, bo w ogole nie kupuje ksiazek szachowych
0
Brak głosów

Razem głosów : 6

Re: "Agresywne szachy" Jacoob Aagaard

Postprzez ŁowcaAndroidów » 28 lis 2012, 19:45

Dla mnie szachy to coś więcej kolego. Poza tym kolekcjonuje od jakiegoś czasu książki o tematyce szachowej.
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 306 razy
Otrzymał podziękowań: 546 razy
Ranking: 2286

Postprzez Horacy » 28 lis 2012, 19:51

Kolekcja to już coś. I to rozumiem. Ale kupowanie w nieskończoność książek w celu poprawienia siły gry to trochę nieporozumienie. Kilka książek wystarczy w zupełności ;)
Horacy

kupujemy książki

Postprzez fuszer » 28 lis 2012, 20:05

Czaturanga napisał(a):Dodam, że Międzynarodowy Turniej Arcymistrzów - KSIĄŻKA OBOWIĄZKOWA KAŻDEGO SZACHISTY jest 50% tańsza na RM (z 99zł na 49zł). Polecam

Jeśli masz na myśli Zurych 1953 Bronsztejna (mnie podany przez Ciebie tytuł kojarzy się jednoznacznie tylko z tą pozycją), to podpisuję się obiema rękami i nogami. Książka jest GENIALNA!

Horacy napisał(a):E tam. Wystarczy rozegrać trochę partii, przeanalizować najpierw samemu, później programem i starać się tę wiedzę zapamiętać a przede wszystkim zrozumieć. Stosy książek zamienić na 17mb darmowego oprogramowania i jest ok ;)

Żadna baza danych ani program nie da tyle wiedzy, co dobrze napisana książka - chyba że jesteś szachowym geniuszem na miarę Fischera ;)
Wspomniana książka Bronsztejna czy np. "Два матча" Kasparowa doskonale pokazują, jakie warianty potrafili znaleźć wybitni arcymistrzowie w czasach, gdy programy szachowe dopiero się rodziły (Bronsztejn) albo nadawały co najwyżej do rozwiązywania wielochodówek (Kasparow).

Horacy napisał(a):Kolekcja to już coś. I to rozumiem. Ale kupowanie w nieskończoność książek w celu poprawienia siły gry to trochę nieporozumienie. Kilka książek wystarczy w zupełności ;)

Mnie osobiście każda DOBRA książka dała coś pozytywnego. Suche warianty nie przekażą w pełni głębokich myśli strategicznych kryjących się za posunięciami w partii. Dobry komentarz skupia się właśnie na takich zagadnieniach i doskonale uzupełnia obliczenia. Czasami ocena pozycji zależy od niuansów, których na naszym poziomie sami nie dostrzegamy, a przecież ocena pozycji to podstawa liczenia wariantów
fuszer

Podziękował : 234 razy
Otrzymał podziękowań: 913 razy
Ranking: 2096
kurnik.pl: fuszer
FICS: swirus

Postprzez Eccon » 28 lis 2012, 22:15

W ZSRR tajemnicą poliszynela było to, że autorem książki o turnieju w Zurychu, był przyjaciel, trener i "opiekun" Bronsteina, Borys Samojłowicz Weinstein.
Tak przynajmniej twierdził G. Sosonko, a on chyba się zna.
Nie zmienia to wcale oceny książki, którą mam zawsze pod ręką. Szkoda tylko, że nie gram obrony królewsko-indyjskiej.
Weinstein był autorem jeszcze kilku niezłych książek tym razem już pod swoim nazwiskiem.
Eccon

Podziękował : 60 razy
Otrzymał podziękowań: 408 razy
Ranking: 0

Postprzez Eccon » 28 lis 2012, 22:22

W ZSRR tajemnicą poliszynela było to, że autorem książki o turnieju w Zurychu, był przyjaciel, trener i "opiekun" Bronsteina, Borys Samojłowicz Weinstein.
Tak przynajmniej twierdził G. Sosonko, a on chyba się zna.
Nie zmienia to wcale oceny książki, którą mam zawsze pod ręką. Szkoda tylko, że nie gram obrony królewsko-indyjskiej.
Weinstein był autorem jeszcze kilku niezłych książek tym razem już pod swoim nazwiskiem.
Eccon

Podziękował : 60 razy
Otrzymał podziękowań: 408 razy

Postprzez adse » 28 lis 2012, 23:46

Nie żebym łapał za słówka, po prostu byłem ciekaw (bo może jakieś inne sklepy wyprzedają zapasy jeszcze taniej). Też kiedyś skorzystałem z promocji RM, z tym, że przy zakupie za co najmniej 150 zł kurier był gratis. Postarałem się więc wybrać książek za taką łączną kwotę.
Wprawdzie tylko je przeglądałem, studiować mi się nie chce, ale też lubię mieć małą kolekcję;) Kasparowa po urzędowej cenie raczej bym nie kupił, a tak mam, i bardzo fajnie się to czyta.
adse

Podziękował : 63 razy
Otrzymał podziękowań: 414 razy

Postprzez thinkerteacher » 29 lis 2012, 00:03

Jednym z najtańszych źródeł zakupów jest dla mnie Allegro - zwłaszcza jak ktoś chce się pozbyć książek dość szybko i daje "powalającą cenę" (np. 10 książek o wartości 250-300zł za 100zł). W sklepie Caissa także są zakładki promocja oraz wyprzedaż, więc można niektóre pozycje zakupić taniej. Są też antykwariaty oraz giełdy, gdzie książki można kupować za przysłowiowe kilka złotych. Wystarczy nieco poszukać ;) :).
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 7978 razy
Otrzymał podziękowań: 1097 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Skąd dostać książki szachowe

Postprzez Samczy » 03 kwi 2013, 21:12

Witam , wymieniacie licznie książki polecane , wy je wszystkie kupujecie? czy może na internecie lub inaczej jest możliwość?
Samczy

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Skąd

Postprzez kolokwium » 03 kwi 2013, 22:36

Można je:
  1. kupić
  2. dostać (np. jako prezent)
  3. wygrać
  4. ukraść
  5. pożyczyć
Tej czwartej (przedostatniej) metody nie polecam, chociaż podobno wyzwala pewną dawkę adrenaliny.

edyta: dodano piąty punkt
Prawo autorskie i dozwolony użytek własny
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2048 razy
Otrzymał podziękowań: 2182 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez Samczy » 03 kwi 2013, 22:40

dzieki : P , myślałem tylko że macie jakiś sposób legalny na nie wydawanie przynajmniej 500zł
Samczy

Postprzez kolokwium » 03 kwi 2013, 22:47

Korzystając z punktu trzeciego (wygrać), można uskładać niezłą bibliotekę.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2048 razy
Otrzymał podziękowań: 2182 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Re: Skąd dostać książki szachowe

Postprzez Samczy » 04 kwi 2013, 15:07

W takim razie jaką byście polecali książkę dla mnie , bym kupił. Mam już 1 książkę lecz jest ona ogólnikowa . Chciał bym książkę sprawdzoną , omawiającą konkretną dziedzinę.
Samczy

Postprzez szachista070 » 04 kwi 2013, 15:17

Jaki masz ranking lub na jaki ranking oceniasz siłę Twojej gry, masz problemy z grą środkową, debiutami czy końcówkami, początkujący czy zaawansowany itp .
szachista070

Podziękował : 99 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Postprzez Samczy » 04 kwi 2013, 15:24

uważam że gram w każdej fazie porównywalnie lecz trochę gorzej w końcówkach.Mogę kupić 2 książki.
mam V kategorię z racji tego że dopiero gram od 2 miesięcy poważniej .
Samczy

Postprzez adse » 04 kwi 2013, 17:20

Ja bym nowych nie kupował, za te same pieniądze bym kupił kilka starszych wydań polskich, a jeśli po rosyjsku lub po niemiecku to nawet kilkanaście. Do poziomu III-II kategorii prawie każda książka wydana kilkadziesiąt lat temu będzie dobra. A potem sam będziesz wiedział czego jeszcze brakuje.
adse

Podziękował : 63 razy
Otrzymał podziękowań: 414 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Książki i czasopisma szachowe