Gdzie i jak kupować książki szachowe

Moderator: redjok

Czy lista sklepow w ktorych mozna pewnie kupowac ksiazki szachowe jest pomocna dla ciebie?

Ankieta zakończyła się 12 lip 2009, 16:11

Tak - oczywiscie! Bardzo mi sie przydala! Teraz bez problemu bede wiedzial gdzie mozna kupowac
1
17%
Tak - niemniej o wiekszosci juz wiedzialem, wiec tylko czesciowo mi pomogla
4
67%
Nie - ta lista jest beznadziejna, uwazam ze nieprzydatna
1
17%
Nie wiem - lista nie jest mi ani pomocna ani przydatna, bo w ogole nie kupuje ksiazek szachowych
0
Brak głosów

Razem głosów : 6

Postprzez mrozik » 19 kwi 2010, 19:56

Ja osobiście zraziłem się do Zezulkina, po pierwsze, kupowałem szachownicę demonstracyjną i kilka książek, okazało się że 2 pozycji nie mają na stanie, a szachy przysłali mi jakieś sztukowane(goniec ręcznie robiony, a 3 figurek brak), od 2 tygodni chcę większą liczbę kombinacji dobrynieckiego cz I, i zero odzewu z ich strony, brak odpowiedzi na maile, które czytane były.
mrozik
Administrator

Podziękował : 89 razy
Otrzymał podziękowań: 261 razy
Ranking: 2040

Postprzez albatros » 19 kwi 2010, 20:53

mrozik napisał(a):Ja osobiście zraziłem się do Zezulkina, po pierwsze, kupowałem szachownicę demonstracyjną i kilka książek, okazało się że 2 pozycji nie mają na stanie, a szachy przysłali mi jakieś sztukowane(goniec ręcznie robiony, a 3 figurek brak), od 2 tygodni chcę większą liczbę kombinacji dobrynieckiego cz I, i zero odzewu z ich strony, brak odpowiedzi na maile, które czytane były.

Caissa wyrosła na lidera (monopolistę) tego rynku i warto wspierać inne sklepy :)

Tylko gdzie kupować - jak inne sklepy nie mają tak bogatej oferty? ;)
albatros

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Postprzez andy146 » 01 cze 2010, 22:10

Trochę się wyłamię bo polecę księgarnię zagraniczną, ale co tam ;)

http://www.bookdepository.co.uk/

Na pierwszy rzut oka księgarnia wydaje się gorsza od amazonu, gdyż oferuje mniej pozycji i ceny są trochę większe. Posiada natomiast tą zaletę że nie pobiera opłat za wysyłkę do Polski, przez co niektóre pozycje są jednak tańsze niż w amazonie.
Gdy porównywałem ceny interesujących mnie pozycji zazwyczaj okazywało się, że taniej mi wyjdzie kupić w BookDepository niż w Caissie, co oczywiście bardzo mi się podobało.
Dwie książki tam zakupiłem i muszę przyznać, że obsługa jest tam bezproblemowa, a nawet był jeden polski akcent. Na liście jest wydrukowane imię pakowacza i okazało się że jest to osoba o typowo polskim imieniu: Grażyna. Polacy to już chyba wszędzie są. ;)
andy146

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez demon_szybkosci » 02 cze 2010, 00:08

:idea: To dodam, ze znalazles jedna ze zdecydowanie najlepszych (wg mnie) i najtanszych ksiegarni, ktore maja b.niskie ceny i darmowa wysylke! W porownaniu do Caissy to ceny bywaja od 30 do 50% tansze! :oops: :shock:
?? Przy okazji - czy dostales awizo na poczte (Poczte Polska) czy tez poprzez firme kurierska (jesli tak to jak sie nazywa)? Jak dlugo trwal proces zamowienia i otrzymania przesylki? :roll:
demon_szybkosci

Postprzez andy146 » 06 cze 2010, 17:46

demon_szybkosci napisał(a)::idea: To dodam, ze znalazles jedna ze zdecydowanie najlepszych (wg mnie) i najtanszych ksiegarni, ktore maja b.niskie ceny i darmowa wysylke! W porownaniu do Caissy to ceny bywaja od 30 do 50% tansze! :oops: :shock:
?? Przy okazji - czy dostales awizo na poczte (Poczte Polska) czy tez poprzez firme kurierska (jesli tak to jak sie nazywa)? Jak dlugo trwal proces zamowienia i otrzymania przesylki? :roll:

Przesyłka przychodziła bezpośrednio do domu poprzez naszą kochaną pocztę. Znaczy nie sama - listonosz ją przynosił. :)
Natomiast co do czasu realizacji przesyłki to dokładnie już nie pamiętam, bo już jakiś czas minął od zakupów. Myślę że od zamówienia do otrzymania książki minęło coś pomiędzy 10 a 14 dni.
andy146

Re: Najlepsze miejsca do kupowania ksiazek szachowych :)

Postprzez Russzach » 24 lip 2011, 09:26

Sprzedaż książek szachowych w języku rosyjskim
kaissa64@rambler.ru
Russzach

Ranking: 0

Re: Najlepsze miejsca do kupowania ksiazek szachowych :)

Postprzez fatymid » 11 sie 2011, 13:41

Ja kupuję książki szachowe w Empiku, księgarni Matras lub po prostu na turniejach.
fatymid

Otrzymał podziękowań: 11 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: fatymid
FICS: fatymid

kupujemy książki

Postprzez jasne » 28 lis 2012, 12:22

Czaturanga napisał(a):Agresywne szachy 2" na Penelopie za 39 zł. W porównaniu do caissy i innych sklepów (55zł) to chyba okazja :)

ale w porównaniu do allegro 37,50zł i wysyłka priorytet 7,5zł to już chyba nie tak wielka okazja :D
"kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem
nieważne jak dobrze zagrasz - gołąb i tak poprzewraca figury, narobi na szachownicę i jeszcze będzie dumny z wygranej "
demotywatory.pl
jasne

Podziękował : 100 razy
Otrzymał podziękowań: 306 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: piwojasne

Re: "Agresywne szachy" Jacoob Aagaard

Postprzez ŁowcaAndroidów » 28 lis 2012, 12:33

Przepraszam :) ja na Allegro nigdy książek szachowym nie zamawiałem. Dzisiaj zrobiłem sobie prezent na Mikołaja - 6 książek z RM. Każda prawie o 50% przeceniona. :)
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 306 razy
Otrzymał podziękowań: 550 razy
Ranking: 2286

Postprzez jasne » 28 lis 2012, 12:41

Jak mówi stare przysłowie tylko krowa nie zmienia poglądów :)
bo oczywiście każdemu jeśli ma ochotę wolno zapłacić więcej w tzw. renomowanym sklepie.
Na allegro w takich cenach- książki nowe, sprzedają również legalnie działające firmy, wielokrotnie kupowałem nieszachowe książki w super cenach i zawsze książka opisywana jako nowa bez śladów użycia w takim właśnie stanie do mnie trafiała.
"kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem
nieważne jak dobrze zagrasz - gołąb i tak poprzewraca figury, narobi na szachownicę i jeszcze będzie dumny z wygranej "
demotywatory.pl
jasne

Podziękował : 100 razy
Otrzymał podziękowań: 306 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: piwojasne

Postprzez thinkerteacher » 28 lis 2012, 14:36

Myślę, że jednym z lepszych rozwiązań problemu finansowego związanego z zakupem książek szachowych jest kupowanie ich w większych ilościach. Wówczas można negocjować rabat a często i przesyłka "rozbija się" na drobne. Przykładowo: kupuję w jednym zamówieniu książki za kwotę 300 zł i dostaję 15% rabatu oraz darmową wysyłkę. Płacę zatem tylko 255zł, a dostaję towar za 315zł (licząc bez rabatu i doliczając przesyłkę). Jeśli dobrze liczę, to wychodzi 60zł oszczędności czyli tak jakby 2 książki za darmo :). Wadą tego rozwiązania jest to, że trzeba zakupić większą ilość książek i jednorazowo wydać większą ilość gotówki. Jeśli jednak przez rok zbiera się zasoby finansowe... to na Mikołaja (u niektórych na Gwiazdkę) można sobie sprawić taki prezent ;) :)

Są także inne sposoby jak przykładowo wyprzedaże czy promocje (w specjalne dni czy święta), więc tak naprawdę to tylko trochę wysiłku... i można mieć zapas książek szachowych na dłuższy czas za mniejszą kwotę niż widnieje na okładce ;) :)
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8211 razy
Otrzymał podziękowań: 1114 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez adse » 28 lis 2012, 18:16

W RM przecenione są o ok. 33%, gdzie to ich książki o prawie 50% przeceniają? Jeśli nie tajemnica:)
adse

Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 440 razy

Postprzez thinkerteacher » 28 lis 2012, 18:32

Jeśli to nie tajemnica to mogę powiedzieć, że jedynie 5% książek szachowych kupiłem po "okładkowej cenie". Pozostałe kupiłem (kupuję) od 10 do 35% taniej. A co do wielkości biblioteczki szachowej to mogę dodać, że jest ona naprawdę dość pokaźna - jeśli się nie mylę, to nikt z forumowiczów nie ma tak wielu pozycji drukowanych ;) :).
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8211 razy
Otrzymał podziękowań: 1114 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez ŁowcaAndroidów » 28 lis 2012, 19:19

adse napisał(a):W RM przecenione są o ok. 33%, gdzie to ich książki o prawie 50% przeceniają? Jeśli nie tajemnica:)

Widzę, że chwytamy za słówka z dokładnością apteakarza :) jeśli płacę za książke 19zł a kosztowała 29 zł to jest prawie 50% :)
19 zł za książkę to jest przecież nic... Jeśli mnie poniosła fantazja to przepraszam. Zamówiłem 6 książek + kurier co z przesyłką wyszło 139zł. Liczyłem ile kosztowałyby w sklepie Caissa - 230zł więc.... Dodam, że Międzynarodowy Turniej Arcymistrzów - KSIĄŻKA OBOWIĄZKOWA KAŻDEGO SZACHISTY jest 50% tańsza na RM (z 99zł na 49zł). Polecam
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 306 razy
Otrzymał podziękowań: 550 razy
Ranking: 2286

Postprzez Horacy » 28 lis 2012, 19:42

E tam. Wystarczy rozegrać trochę partii, przeanalizować najpierw samemu, później programem i starać się tę wiedzę zapamiętać a przede wszystkim zrozumieć. Stosy książek zamienić na 17mb darmowego oprogramowania i jest ok ;)
Horacy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Książki i czasopisma szachowe