Gdzie i jak kupować książki szachowe

Moderator: redjok

Czy lista sklepow w ktorych mozna pewnie kupowac ksiazki szachowe jest pomocna dla ciebie?

Ankieta zakończyła się 12 lip 2009, 16:11

Tak - oczywiscie! Bardzo mi sie przydala! Teraz bez problemu bede wiedzial gdzie mozna kupowac
1
17%
Tak - niemniej o wiekszosci juz wiedzialem, wiec tylko czesciowo mi pomogla
4
67%
Nie - ta lista jest beznadziejna, uwazam ze nieprzydatna
1
17%
Nie wiem - lista nie jest mi ani pomocna ani przydatna, bo w ogole nie kupuje ksiazek szachowych
0
Brak głosów

Razem głosów : 6

Re: Skąd dostać książki szachowe

Postprzez thinkerteacher » 04 kwi 2013, 21:25

adse napisał(a):Ja bym nowych nie kupował, za te same pieniądze bym kupił kilka starszych wydań polskich, a jeśli po rosyjsku lub po niemiecku to nawet kilkanaście. Do poziomu III-II kategorii prawie każda książka wydana kilkadziesiąt lat temu będzie dobra. A potem sam będziesz wiedział czego jeszcze brakuje.

To zależy jaka książka (język, wydanie, tematyka) oraz to czy ktoś akurat z niej skorzysta (w znaczeniu realnego podniesienia poziomu gry dzięki niej/nim). Obecnie wydawane książki są według mnie w dużej mierze dużo lepsze niż ich starsze odpowiedniki. Chociażby dlatego, że 40-50 lat temu nie było takich możliwości jak obecnie. Dzisiaj jeśli książka jest wydawana przez znane i cenione wydawnictwo - to bardzo często jest ona sprawdzana pod względem merytorycznym jak i technicznym (szachowym). Niemniej jeśli książka jest oparta o nieśmiertelne idee, wówczas to, że ma 30-50 czy 80 lat - nie musi mieć większego znaczenia.
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8201 razy
Otrzymał podziękowań: 1112 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez Samczy » 04 kwi 2013, 21:32

musi być Polska , myślę by 1 była debiutowa a 2 strategiczna / taktyczna
Samczy

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Ranking: 0

Postprzez kolokwium » 04 kwi 2013, 23:05

Poszukaj "Przy szachownicy" Tadeusza Czarneckiego. viewtopic.php?f=24&t=2052
znajdziesz w niej:
  • Jak grać w debiucie
  • o grze środkowej i różnych jej elementach
  • o grze końcowej
  • ćwiczenia
  • analiza partii
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2100 razy
Otrzymał podziękowań: 2219 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez thinkerteacher » 04 kwi 2013, 23:49

Samczy napisał(a):musi być Polska , myślę by 1 była debiutowa a 2 strategiczna / taktyczna

Jak znajdziesz takie książki (wydane po roku 2000) to chętnie się im przyjrzę. Rozumiem, że jest to książka, które obejmuje w sobie wszystkie poważny 3 elementy o których wspomniałeś. Od co najmniej 6-7 lat nie śledzę polskiego rynku szachowych wydań, więc nie orientuję się na bieżąco. W przypadku książek anglo i rosyjskojęzycznych wybór jest OGROMNY - co najmniej 3-4 tysięcy książek... dostępnych na wyciągnięcie karty kredytowej! ;) :D
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8201 razy
Otrzymał podziękowań: 1112 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez Samczy » 05 kwi 2013, 06:49

w takim razie ją pozyskam , i jeszcze jakaś książka z zadaniami licznymi tutaj język raczej obojętny byle by ich było dużo i dobre
Samczy

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Mariza » 07 maja 2013, 13:01

Witam. A ja mam książkę T. Czarneckiego " Przy szachownicy" wyd."Sport i turystyka" 1974 i chętnie ją odsprzedam, jak i inne książki z tego okresu.
-"Zaczynamy partię szachów" T. Czarnecki
-"Tajemnice 64 pól"R.Frej, S. Witkowski
-"Olimpiady szachowe 1927-1974" S.Gawlikowski
-"Dykteryjki i ciekawostki szachowe" w.Limanowicz
-"R.Fiszer,B. Spaski Reykiawik 1972" R. Frey, S. Witkowski
"Szachowe klejnoty" T.Czarnecki
Mariza

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Poprzednia strona

Powrót do Książki i czasopisma szachowe