Gdzie i jak kupować książki szachowe

Moderator: redjok

Czy lista sklepow w ktorych mozna pewnie kupowac ksiazki szachowe jest pomocna dla ciebie?

Ankieta zakończyła się 12 lip 2009, 16:11

Tak - oczywiscie! Bardzo mi sie przydala! Teraz bez problemu bede wiedzial gdzie mozna kupowac
1
17%
Tak - niemniej o wiekszosci juz wiedzialem, wiec tylko czesciowo mi pomogla
4
67%
Nie - ta lista jest beznadziejna, uwazam ze nieprzydatna
1
17%
Nie wiem - lista nie jest mi ani pomocna ani przydatna, bo w ogole nie kupuje ksiazek szachowych
0
Brak głosów

Razem głosów : 6

Gdzie i jak kupować książki szachowe

Postprzez jedrus07 » 29 sty 2007, 01:03

Skoro tutaj tak wiele osob ma tak pokazne zbiory ksiazkowe to ja zadam takie proste pytanie-

Gdzie mozna najlatwiej kupic ksiazki szachowe w Polsce? Mam na mysli nie koniecznie w jezyku Polskim, ale w naszym kraju? Gdzie jest ich dosc duzy wybor? :-)
jedrus07

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: jedrus07

Postprzez osator » 29 sty 2007, 16:35

Allegro i sklepy internetowe , a tak w realu to strasznie mało ...... mozna tez wygrac w turnieju ;p albo kupic w empiku
"I am the best player in the world and I am here to prove it." - Bobby Fischer
"Na wojnie nie ma nagr?d za zaj?cie drugiego miejsca" - Gen. Omar Bradl
osator

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Klr! » 29 sty 2007, 16:49

Ewentualnie jakieś antykwariaty lub stoiska ze starymi książkami (np. na dworcu w Krakowie :lol: ;-) ).
Lepiej nie pisać nic, niż pisać nic...
Klr!

Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez Daniel » 29 sty 2007, 17:18

Antykwariaty dobra rzecz, jeśli chodzi o toruńskie to zarówno na Nowym Rynku jak i na Łaziennej kilka ciekawych szachowych książek znalazłem :-)
Daniel

Podziękował : 201 razy
Otrzymał podziękowań: 320 razy

Postprzez demon_szybkosci » 29 sty 2007, 23:10

:arrow: Ja osobiscie od kilku lat kupuje u GM Zezulkina :). Posiada on wg mnie najlepszy wybor (zwlaszcza rosyjskich) oraz najlepsze ceny! :idea:
:arrow: Jesli zas potrzebuje ksiazek zagranicznych (glownie i jedynie angielskie), to albo prosze kolezanke o przywoz z USA albo szukam okazji (np. rozne sklepy, ktore sie zajmuja sprowadzaniem takowych - o ile cena jest przyzwoita).
:arrow: Obecnie mam tyle ksiazek, ze gdybym codziennie (!) po 5g je czytal (!) to przez najblizsze 2-3 lata musialbym nie wychodzic z domu
demon_szybkosci

Postprzez chessgenius86 » 26 gru 2007, 19:39

Rafcik napisał(a):Kupowałem książki u Pana Zezulkina

Ja również tu kupowałem(u Pani Zezulkin) i to niedawno i z okazji świąt przesyłkę miałem gratis :mrgreen:
Sporo książek można znaleźć na http://www.szachy.ostroda.pl
Jeżeli chcesz wygrywać graj 1.e4 !!
chessgenius86

Otrzymał podziękowań: 1 raz
Ranking: 2000

Postprzez kolokwium » 28 gru 2007, 18:41

Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2068 razy
Otrzymał podziękowań: 2193 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez redjok » 09 sty 2008, 11:11

[Wysłany: 2007-12-26, 13:56 Gdzie kupić książki]

To pytanie raz po raz pojawia się tu i tam ;)

Jest kilka ciekawych miejsc ale przede wszystkim te trzy uważam za godne uwagi

CAISSA - sklep szachowy

Wydawnictwo RM

Wydawnictwo szachowe PENELOPA

Czy znacie lub wiecie który z tych [ a może jeszcze innych ?] sklepów jest w stanie sprowadzić książki zagraniczne np. taką lub takie ??
Ostatnio edytowany przez redjok 14 kwi 2010, 04:00, edytowano w sumie 2 razy
redjok
Administrator

Podziękował : 422 razy
Otrzymał podziękowań: 500 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez chessgenius86 » 09 sty 2008, 11:22

Jeżeli chcesz wygrywać graj 1.e4 !!
chessgenius86

Ranking: 2000

Postprzez barbara1570 » 09 sty 2008, 12:14

Zamowilem ksiazek okolo 50 wszystkie z kompozycji szachowej.
Pisalem kilka razy ,kiedy beda ksiazki.
Okazalo sie ze nie ma ich .. dopiero bedzie sprowadzal.
Ksiazki Wladimirowa.
W spisie figuruja. Mysle ze potraktowal mnie jak nawiedzonego ..
Kto w Polsce kupuje 50 ksiazek i wiekszosc po 10 egzemplarzy....
barbara1570

Otrzymał podziękowań: 10 razy
Ranking: 2100

Postprzez Klr! » 09 sty 2008, 13:32

barbara1570 napisał(a):Mysle ze potraktowal mnie jak nawiedzonego ..

Nie może być !! ?? :mrgreen: :lol: ;) :P
Lepiej nie pisać nic, niż pisać nic...
Klr!

Otrzymał podziękowań: 5 razy

Najlepsze miejsca do kupowania ksiazek szachowych :)

Postprzez demon_szybkosci » 12 cze 2009, 16:11

Z moich doswiadczen wynika, ze najlepiej ksiazki szachowe kupowac w takich miejscach jak:

1) serwis allegro www.allegro.pl - jesli ktos chce kupic taniej i zwykle nienajnowsze ksiazki lub tez uzywane. Nalezy oczywiscie sprawdzic uzytkownika i jesli jest pewny to zwykle bez problemu mozna kupic!
2) forum szachowe - np. nasze www.szachowe.pl albo szachisty http://www.szachista.com/forums.html. Oczywiscie tutaj jest mniej zabezpieczen, ale najczesciej ludzie, ktorzy sprzedaja ksiazki okazuja sie uczciwi
3) ksiegarnia amazon - www.amazon.com - jedna z najwiekszych na swiecie; z tego co wiem to ma obecnie co najmniej kilka tysiecy tytulow szachowych. Nie mialem mozliwosci kupowania z tego zrodla, wiec trudno mi sie wypowiedziec. Niemniej slyszalem, ze pewne, ale jak dla mnie to do dzis nie miesci sie w glowie, zeby z Ameryki doszly calo ksiazki i nikt (np. na poczcie :P) nie polakomil sie na nie ;)
4) ksiegarnia Kraina Ksiazek - http://krainaksiazek.pl/sklep.html - dzisiaj zamowilem kilka pozycji i za 3tygodnie powiem co z tego wyszlo. Jestem pod OGROMNYM wrazeniem, bo prosto mowiac, jest to taki jaki prostszy polski odpowiednik "amazona". W tym momencie oferuja 1,7 mln (!) ksiazek do sprowadzenia. A dodatkowo jest tez opcja, ze mozna wyslac zapytanie odnosnie ksiazki ktorej nie maja - zapytanie czy sa w stanie sprowadzic, kiedy i za jaka cene. Uwazam, ze jest to jedno z najlepszych w tej chwili znanych mi stron na ktorych bez problemu mozna zamowic mase ksiazek (nie tylko szachowych zreszta), ktorych nie mozemy znalezc gdzie indziej. A jesli porownacie sobie ceny, to powiem, ze sa naprawde bardzo zachecajace!
Przykladowo w Empiku (ktory takze sprowadza ksiazki z zagranicy - takze szachowe) ksiazka o koncowkach Jeremy Silmana "Silman's Complete Endgame Course" kosztuje 90zl, a na stronie Krainy ksiazek jedynie 77! Pewnie przy innych pozycjach roznica jest podobna (chociaz nie sprawdzalem)
5) ksiegarnia Empik - http://www.empik.com/ - podobnie jak wyzej, tyle ze duzo bardziej znana firma i przy okazji nieco drozsza. Korzystalem z ich uslug (jak byla promocja) i bez problemu wszystko elegancko doszlo! Sprawdzilem i maja ok. 15-20% drozsze pozycje niz w Krainie Ksiazek. Oczywiscie maja duzo bardziej elegancko zorganizowana strone i mozliwosci wyszukiwania (glownie poprzez cene), niemniej sa troche bardziej drodzy niz w/w
6) firma szachowa CAISSA - http://www.caissa.pl/ - ksiegarnia - http://www.caissa.pl/sklep/ polski dystrybutor ksiazek (dawniej glownie rosyjskich, dzis niemal wszystkich) u ktorego juz od kilku lat kupuje i jestem bardzo zadowolony. Prowadzi te firme arcymistrz Juri Zezulkin. Dodam, ze w najwiekszym zakresie polecam kupowanie ksiazek, ktorych nie znajdziecie gdzie indziej - mam na mysli glownie rosyjskie - poniewaz odnosnie tych ksiazek wybor jest naprawde imponujacy, a ceny bardzo przystepne. Nalezy sprawdzac w innych miejscach ceny ksiazek angielskojezycznych, bo przykladowo mozna troszke stracic (taka dostalem odpowiedz odnosnie zapytania o mozliwosc sprowadzenia Silmana po angielsku):
Pozycji: JEREMY SILMAN: Kompletny kurs koncowek Silmana - J. Silman (K-3111)w
języku angielskim obecnie nie posiadamy, aczkolwiek czas oczekiwania na tę
książkę to około 14 po dokonaniu zamówienia. Koszt książki ok. 112 zł.
Oczywiscie przebitka 30-40zl to juz nastepna nowa ksiazka. Dlatego warto sprawdzac.

:arrow: To sa moje najbardziej zaufane i sprawdzone w wiekszosci sklepy szachowe. Jesli macie jeszcze jakies, ktore uwazacie, ze sa warte polecenia, to chetnie sie zapoznam. A i mysle, ze bedzie mozna takze innych forumowiczow odsylac, aby mieli PEWNOSC, ze nie zostana oszukani czy tez, ze nie przeplaca niepotrzebnie! :roll:

PS. Jesli ktos uwaza, ze lista jest pomocna, to mozna (we wpisie) napisac "ile gwiazdek" byscie przyznali autorowi listy (1* - niewiele warta; 5* - rewelacyjna!)
demon_szybkosci

Postprzez Tomrejten » 12 cze 2009, 16:24

Najtaniej jest w antykwariatach. Mam jedną książkę kupioną za złotówkę w antykwariacie.
Na drugim miejscu stawiam allegro.

Oczywiście jeszcze indywidualni kupcy. Kiedyś sprzedałem bardzo tanio książki, wprost oddałem za darmo :)

Jeżeli chodzi o nowe to polecam... biblioteki. Ja od dłuższego czasu nie kupuje książek. Jeżeli chcę coś przeczytać z nowej prozy polskiej to idę do biblioteki i już. Tak samo jest z książkami szachowymi. Nie musiałem nic płacić, aby poczytać słynną serią Kasparova.

Pozdrawiam
Tomrejten

Postprzez demon_szybkosci » 12 cze 2009, 18:18

:arrow: W takim razie chyba masz niezle wypasiona i specjalizowana biblioteke u siebie, skoro slynna seria Kasparowa jest bez problemu dostepna!
PS. Grupa indywidualni kupcy zostala podpieta pod #1 i #2.
demon_szybkosci

Postprzez Vujek1991 » 12 cze 2009, 21:09

Kupuję z reguły z Caissy.

Aczkolwiek książkę Waitzkina zamówiłem w Merlinie, kiedy nie było jeszcze tej książki w żadnym innym sklepie internetowym.
Vujek1991

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
kurnik.pl: vujek1991

Następna strona

Powrót do Książki i czasopisma szachowe