Czasopismo MAT

Moderator: redjok

Postprzez padawan » 27 cze 2010, 14:11

1/ Zdanie bez zastosowania w tym przypadku. Najważniejszą rzeczą w statystyce jest wielkość próbki. Dwa nie jest, ponad sto już jest.

2/ Idąc Twoim tokiem rozumowania MAT nie powinien się w ogóle słuchać czytelników, idąc za przykładem CD-Action :) Inna rzecz byłaby, gdyby zdanie użytkowników kłóciło się bardzo z naszym zdaniem. Tak nie jest.
Sprzedaż MATa również wzrasta, podobnie jak w przypadku przytaczanego CD-Action.
ها هو السبب، لماذا يكذبون الأنَاس - هذا يعمل
padawan

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Vujek1991 » 27 cze 2010, 15:25

Sprzedaż MATa również wzrasta, podobnie jak w przypadku przytaczanego CD-Action.

Wszystko co świeże rośnie szybko, więc to nie sztuka (na dzień dzisiejszy). CD-Action ma już 14 lat i wciąż sprzedaż wzrasta.

Tak czy inaczej próbuję tylko dowieść że pozwalanie czytelnikom w takim stopniu decydować o czasopiśmie nie wyjdzie kiedyś na dobre.

Podałem swoje argumenty, a Wy róbta co chceta :)
Vujek1991

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: vujek1991

Postprzez demon_szybkosci » 27 cze 2010, 15:57

Znowu sobie pozwole na kilka slow komentarza ;) :).

1) Jak dla mnie statystyka jest WYLACZNIE po to, aby badac czy dane stwierdzenie (hipoteza) ma potwierdzenie czy nie :). Oczywiscie probka w wielkosci 1000 osob jest czy innym niz w przypadku 10. Niemniej sila wniosku czasem moze byc "ukryta" za innymi zmiennymi. Wyciagniecie odpowiednich wnioskow z danego badania nie zawsze bywa proste. Zwlaszcza dla czlowieka, ktory "nie siedzi w temacie". Osobiscie podobaja mi sie badania (statystyczne), ktore pokazuja trudnosci i hipotetyczne zagrozenia plynace z uzyskanych danych. To sie nazywa tak zwane krytyczne podejscie do wynikow (wnioskow).

2) Sztuka jest to, aby wiedziec KIEDY i DLACZEGO posluchac sie odbiorcow (czytelnikow), a kiedy nie zwracac na to uwagi. Przykladowo jesli 99% czytelnikow stwierdza, ze cena czasopisma jest zbyt wysoka (obecnie 9,90zl) i najlepiej zeby MAT byl wydawany za 1,99zl i jeszcze z plyta a na niej darmowymi programami szachowymi... to czy wowczas tez isc "za glosem ludu"? :shock: I kontrprzyklad. Czytelnicy wskazuja wazne dodatkowe dzialy, ktore juz wielokrotnie (!) sprawdzaly sie w innych magazynach i czytelnicy byli z nich zadowoleni. Czy wowczas nalezy ignorowac zdanie czytelnikow (odbiorcow)?

3) Jesli redakcja MATa ma okreslona wizje i wie jaki(e) ma cel(e), wowczas zmiany sa najczesciej dostosowywane pod katem tego czy sa z nimi zgodne czy nie. Jesli przykladowo celem byloby WYLACZNIE generowanie zysku w postaci finansowej i nic poza tym... to nalezaloby sie skupic jedynie na tym, aby "kupowal kazdy i wszedzie".

4) Fajnie byloby TUTAJ (tj. na naszym forum) zamiescic ankiete i naklonic czytelnikow na lamach czasopisma (najlepiej w postaci konkursu z dodatkowymi nagrodami za udzial w ankiecie), aby zaglosowali na to co uwazaja za wazne, potrzebne czy tez ciekawe. Dobrze byloby znac nieco bardziej przekroj odbiorcow (wiek, plec, wyksztalcenie, dochody, zainteresowania, co sie podoba a co nie, powody zakupu czasopisma, forma zakupu, itp.)

:idea: Demon stara sie, aby MAT jak najbardziej byl popularny, wiec sprzedaz wzrasta ;) :) [ten fakt zauwazyl nawet Wladek, ktory widzi jakie piekne diagramy zamiescilem dla redakcji MATa jako forme konkursu]. Demon bedzie jednak dbal o to, aby POZIOM byl odpowiednio wysoki (nie w sensie trudnosci, lecz merytorycznej zawartosci). Skoro ma byc najlepsze w Polsce czasopismo szachowe, to nie moze byc, ze "robta co chceta, a dostanieta co bedzie nam sie chcialo".
demon_szybkosci

Postprzez padawan » 28 cze 2010, 10:14

Podsumuję całą dyskusję takim zdaniem -
Redakcja MATa i sam MAT cały czas dąży do formy, która będzie wg nas najlepsza. Każda uwaga jest dla nas warta, bo na przykład pomysł demona do opisywania kombinacji był moi zdaniem strzałem w 10. :)
Zdanie każdego czytelnika będzie przeczytane, jeśli będziemy się z nim zgadzać, to postaramy się je wdrożyć :)
ها هو السبب، لماذا يكذبون الأنَاس - هذا يعمل
padawan

Re: Czasopismo MAT

Postprzez redjok » 14 gru 2010, 09:36

Czy jest już znana propozycja prenumeraty na 2011 rok ?

Czy użytkownicy forum szachowe.pl będą mogli liczyć na specjalne warunki ? <:D :-)
redjok
Administrator

Podziękował : 431 razy
Otrzymał podziękowań: 504 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez czesioczesiakow » 03 sty 2011, 18:32

Właśnie :P Bo chciałbym prenumeratę zamówić a 10 złotych rabaciku nie zaszkodziłoby :P
Ulubiony szachista? Chyba Botvinnik choć ostatnio Carlsen za jego maestrię
ELO około 1400-1500(brak wprawy turniejowej)[ostatnio rośnie]
Na kurniku: Dragonex [wirwajdy,zapieka,pustki]
Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na szachowym ringu! :devil:
czesioczesiakow

Ranking: 1469
kurnik.pl: Dragonex
FICS: czesioczesiakowy

Postprzez GutsMuths » 20 lut 2012, 19:42

Mam prośbę do forumowiczów prenumerujących czasopisma MATA i Szachistę. Potrzebne są mi archiwalne numery Mata 4 i 5 2009 i Szachisty nr 10 2009 ze względu na artykuły zawarte w nich, związane z szachami w szkole. Czy mógłby mi ktoś z Was wysłać skany odpowiednich artykułów? Ewentualnie jestem skłonny wybrane numery kupić. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
GutsMuths

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: maticus88
FICS: maticus

Postprzez thinkerteacher » 21 lut 2012, 01:47

Jeśli mogę zapytać:
Interesują cię konkretnie (z Mata): nr 4 strona 34 i 35 (Dzieci w szachy grają) i nr 5 strona 34 i 35 (Biały pion nad Odrą)? No i czy już otrzymałeś te materiały - jeśli nie to na kiedy je potrzebujesz ;) :).
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8200 razy
Otrzymał podziękowań: 1112 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez GutsMuths » 21 lut 2012, 09:33

Thinker wiem tylko, że w tych numerach znajdują się artykuły poruszające temat szachów w szkole. Poderzewam, że w nr 4 chodzi o podany przez Ciebie tekst, natomiast w nr 5 nie jestem pewny czego dotyczy artykuł. Materiałów jeszcze nie otrzymałem i jeśli jesteś w stanie w jakiś sposób mi je udostępnić będe Ci wdzięczny. Pzdr.

P.S. Im szybciej otrzymam artykuły tym lepiej ;)
GutsMuths

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: maticus88
FICS: maticus

II -> I kat. bez trenera w rok

Postprzez yetit78 » 02 sie 2014, 11:54

thinkerteacher napisał(a):nawet jeśli do roku 2020 będzie można zrobić KM-a za pomocą jednego turnieju 3 rundowego z dołączonym blankietem opłaty rocznej MAT-a.

:wall: :wall: :wall:
Ile razy można po Macie jechać ? Raz że to już się nudne robi, dwa że propaganda czy nie komentarze partii i podobne rzeczy są dużo lepsze niż w innych czasopismach.
,,You must take your opponent into a deep, dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one. " Michaił Tal

Dobry szachista nie dąży do równowagi, lecz do asymetrycznych pozycji gdzie będzie mógł wykazać swoją wyższość.
yetit78

Podziękował : 1789 razy
Otrzymał podziękowań: 267 razy

Postprzez Kaczmar » 04 sie 2014, 13:38

To ja może w drugą stronę. Może i nie jestem regularnym czytelnikiem MATa (ot jak akurat jestem w EMPIKu i wpadnie mi w ręce to kupię) ale uważam, że jest to obecnie najlepsze polskie czasopismo szachowe i to z kolosalną przewagą nad pozostałymi.
Kaczmar

Podziękował : 186 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy
FICS: Kaczmar

Postprzez tedd » 27 mar 2018, 17:02

Ja czytam od kilku miesięcy i jestem w zadowolony, w przeciwieństwie do pozostałych polskich magazynów szachowych, w Macie oprócz relacji z turniejów jest również sporo ciekawych artykułów około szachowych i o szachowej społeczności, takie jak wywiady, ciekawostki, a nawet opowiadania i historia szachów. Minusem jest za to braku relacji z najsilniejszych międzynarodowych turniejów, ale za to cała Polska scena szachowa jest dokładnie przybliżona. No i należy wspomnieć, że MAT jako jedyny ukazuje się cały w kolorze i na świetnym papierze.
Nick na Lichess: teddb
tedd

Otrzymał podziękowań: 2 razy
kurnik.pl: teddb

Postprzez Rafcik » 29 mar 2018, 10:03

matik napisał(a):wielkie dzieki, w takim razie zakładam prenumerate :D

Im więcej ludzi tak zrobi tym lepsze będzie to pismo. ;)
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość." - Budda
Rafcik
Administrator

Podziękował : 106 razy
Otrzymał podziękowań: 391 razy
Ranking: 2268

Postprzez gracz » 06 kwi 2018, 19:14

Zakładaj zakładaj, żeby pismo nie zmieniło formy na elektroniczną..

Pod koniec roku pytałem jak tam moja prenumerata, bo opóźnienie było straszne (chyba 7. i 8. numer 2017 wyszły w 2018r);
Wtedy mi odpisano, że szykują się zmiany itd i czy byłbym zainteresowany elektroniczną wersją..

Wolę papierową :-)
Dobre pismo!
gracz

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postprzez Kaczmar » 23 kwi 2018, 21:35

Istnieje. Ja ostatnio kupowałem w EMPIKu.
Kaczmar

Podziękował : 186 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy
FICS: Kaczmar

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Książki i czasopisma szachowe