Laser Tank - darmowa gra logiczna

Moderator: kolokwium

Laser Tank - darmowa gra logiczna

Postprzez Początkujący » 05 sty 2017, 18:07

Obrazek

tu link do gry:
http://perso.cgocable.ca/lasertank/ltank_en.html

Lepiej ściągnąć wersję instalacyjną bo antivirus w wersji przenośnej-portable wyświetlił mi monit że plik laser tank nie jest bezpieczny. Skanowałem wersję instalacyjną i ta jest bezpieczna.

Aby wytłumaczyć zasady gry. Czołg może się poruszać w 4 kierunkach (kursory). Strzelamy spacją. Strzelając laserem można przesuwać obiekty i inne czołgi. Jeżeli przy pomocy lustra strzelimy w działo czołga staje się ono nieaktywne i możemy bez przeszkód przed działem przejść. Są lustra jednostronne przesuwane i dwustronne nie przesuwane. Zadaniem jest dotarcie do flagi (wyjścia). W grze możemy spotkać plansze z wodą (trzeba popchnąć przedmiot na wodę aby przejść po nim - są linie transportowe, które czasem pozwalają uniknąć strzału czołga gdy linia jest odpowiednio daleko). Lustra możemy przesuwać od tyłu strzelając w nie. Możemy też spychać inne czołgi na wodę (topiąc je). Są skrzynki przezroczyste przez które możemy strzelić i normalne które możemy pchnąć laserem, także lód gdzie ślizgamy się na koniec lodu. Są też murki które możemy rozwalać laserem.

Gra jest dość trudna dlatego polecam rozpoczęcie od poziomów "kids i easy"
Początkujący

Podziękował : 47 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy
Ranking: 0

Powrót do Matematyka i gry logiczne