Chuck's Challenge 3D

Moderator: kolokwium

Chuck's Challenge 3D

Postprzez Początkujący » 07 sie 2015, 19:14

Obrazek

Chuck's Challenge 3D wykorzystuje pomysły starego Atarowego przeboju Chip's Challenage (Atari Lynx) przeniesionego potem na Windows 95.
Gra bardzo przypomina mi darmową Berusky z tą różnicą, że pierwsze levele o nazwie "Asida" są przeznaczone dla najmłodszych. Nie ma tu skoku od razu na głęboką wodę jak w Berusky lub Berusky 2 (Robaki 3d). Różni się też tym, ze Chuck's Challenge częstuje nas od czasu do czasu levelami zręcznościowymi.
Jak oceniam zagadki. Levele 1 poziomu "Asida" bardzo miernie - nazwanie ich łamigłówkami to nadużycie. Nie trzeba tu używać mózgu. Levele 2 poziomu Bebenica jednak już sprawiają radochę. Więc jestem zadowolony. Szału nie ma - ale to bardzo dobra gra.

Pewnym mankamentem gry jest/było to, że zawsze po nowej instalacji trzeba się było męczyć przechodzeniem 20-kilku leveli dla dzieci. Mamy tu nieintuicyjny interfejs, włączenie 2 poziomu jest ukryte. Także domyślnie jest uruchomiony "blur" - rozmazanie widoku - ciężko dojść gdzie się kryje opcja wyłączenia tego.

Gra kosztuje 4 Euro na Steamie co w porównaniu z droższym, starym tytułem Chip's Challenge (słabym bo zbyt zręcznościowym) 2 jest ceną w porządku - nie wygórowaną. Tylko Chip's Challenge 1 jest tańszy - 2Euro jednak jest znacznie słabszy mniej jest logiczny i bardziej zręcznościowy.

O ...i nie ma co się ładować w steamową wersję Chip's Challenge skoro jest darmowa wykonana w RPG Maker
Ostatnio edytowany przez Początkujący, 22 lis 2016, 01:00, edytowano w sumie 1 raz
Początkujący

Podziękował : 47 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy
Ranking: 0

Re: Chuck's Challenge 3D

Postprzez Początkujący » 30 mar 2016, 02:14

po którejś aktualizacji zwiększono trudność pierwszych leveli i niektóre słabe usunięto więc gra na plus
Początkujący

Podziękował : 47 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy
Ranking: 0

Powrót do Matematyka i gry logiczne